List w butelce

Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
Message in the bottle
2015-11-23
Małgorzata Samborska
Wszystkie kolory miłości
Romans Sparks List w butelce

Początkowo nie byłam przekonana do tej pozycji, jednak z każdą stroną ściągałam się bardziej i bardziej w opisane losy Theresy i Garretta. A na końcu płakałam jak bóbr.

Książka List w butelce opowiada historię dwojga dojrzałych ludzi, którzy poznają się dzięki tytułowemu listowi w butelce. Mężczyzna będący autorem owego listu nie do końca pogodził się ze swoją przeszłością, jednak zakochuje się w głównej bohaterce.
I tutaj można by rzec, że to kolejna piękna historia miłosna jaką niejednokrotnie fundował nam Sparks, ale… Zakończenie,...

Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Od początku była interesująca, od 1/4 książki nie mogłam się już oderwać. Momentami wzruszająca a koniec zaskakujący, myślę, że nie ja jedna spodziewałam się innego zakończenia. Emocje po jej przeczytaniu towarzyszą mi aż do teraz.

Piękna książka. Piękna historia.
Płakałam podczas czytania i nie mogłam się oderwać nawet na moment. Niesamowicie wzruszająca książka, która zostawiła we mnie ślad. Nigdy jej nie zapomnę.

Uwaga!!! Recenzja zawiera spojlery do tej książki, jak również do innej książki autora - "Na ratunek"!!! Czytasz na własną odpowiedzialność!!!!
Nicolas Sparks rok temu w czerwcu zachwycił mnie swoją książką "Na ratunek". Przeczytałam ją w formie papierowej. Dzisiaj sięgnęłam po audiobooka "Listu w butelce". Na pierwszy rzut oka fabuła ma taki sam schemat jak fabuła "Na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Prosty język, romantyczna historia, idealny świat-słowem książka na wieczorne rozluźnienie.
W odróżnieniu od typowych romansów-bohaterowie tej książki są już dojrzałymi ludźmi, którzy w przeszłości byli w związkach, kochali poprzednich partnerów ale przeciwności losu sprawiły, że znów są sami.
Baśniowego początku mogłyby pozazdrościć bajki Disneya- kobieta stojąca na...

Czytając książki Sparksa (i podobne), jestem trochę rozdarty. Czy warto poświęcać czas utworom, których jedynym celem jest wywoływanie wzruszenia pod banalnym pretekstem? Utworom, które nic nie wnoszą, nie rozszerzają naszej znajomości świata, nie inspirują do przemyśleń... . Owszem są profesjonalnie skonstruowane, napisane pięknym językiem, ale ...puste. Z drugiej strony,...

Świetna!
Nicholas Sparks nigdy nie zawodzi. To piękna, poruszająca opowieść o miłości, stracie bliskiej osoby, rozpaczy. Jak zwykle zaskakujące zakończenie, którego nie mogłam się spodziewać. Nadal nie mogę powstrzymać łez, jestem pod wrażeniem, jak można wymyślić i skleić w całość tak piękną historię. Po prostu wow.
Bardzo polecam :)

Dzieło. Na pewno do niej kiedyś wrócę.

Moim zdaniem nie jest to najlepsza książka Sparksa z jaką miałam okazję się zmierzyć, ale również nie jest najgorsza. Cenię tego autora przede wszystkim za nieprzewidywalne zakończenia. Trudno zgadnąć, czy historia skończy się dobrze, czy źle.

Co do tej powieści, nie mogłam pojąć, dlaczego żadne z nich nie chciało się przeprowadzić do drugiego. Z jednej strony ciężko...

Dyskusje

10 325