ROZWIŃ ZWIŃ

2008-01-01
Joanna Grabarek
kobieta wspomnienia uczucia

więcej Więcej

No i kolejne rozczarowanie książkowe z 2020 r. Historia nijaka, choć sili się na jakąś wartościową. Nudna książka, bez polotu, nawet nie nadaje się do przemyśleń. Autorka chyba nie miała pomysłu zarówno na fabułę (jakiś zamysł był, gorzej z jego rozwinięciem), jak i na bohaterów, szczególnie właśnie bohaterów. Postacie zupełnie niewymiarowe, nieciekawe. Zakończenie...eh,...

Mam takie lekkie hmmmm po przeczytaniu tej książki, niby wzruszająca, niby były momenty z humorem ale ogólnie fabuła nie przemówiła do mnie, ciężko zrozumieć postępowanie bohaterów, jedyny plus to ojciec Joyce.

Niezwykle urocza i ciepła powieść! W dodatku dość oryginalna, bo choć wydawałoby się, że historia dwójki ludzi po przejściach, których losy ciągle się splatają, to kolejna opowieść o niczym. Jednak nie w tym przypadku. Książka czasem wzrusza, czasem rozśmiesza, a momentami budzi niepokój. Ale na pewno nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Opis książki miał potencjał, który mocno mnie zaciekawił. No niestety... historia się dłużyła, choć była nie byle jaka. Sama końcówka ciekawa, lecz brakowało mi rozwinięcia końcowych scen, którymi autorka postanowiła zakończyć książkę.
PS
Ciekawiej by było, gdyby bohaterowie spotkali się nieco wcześniej :)

No cóż... w moich oczach książka banalna, infantylna, nie wymagająca myślenia a służąca do odmóżdżenia.
Nudna, przewidywalna, monotonna a do tego nierealne.
Nudziłam się i nie spędziłam miło czasu. Szkoda. Na szczęście w kolejce czeka przyjemniejsza lektura

Cecelia Ahern jest autorką, która potrafi pisać o codziennych sprawach w sposób nie tylko piękny, ale wręcz bajkowy. Łączy obyczajową prozę z realizmem magicznym i nutą poetyckości, z każdym razem tworząc coś wyjątkowego. Historia Joyce zaczyna się niepozornie i rozkręca bardzo powoli, ale z każdą stroną nabiera coraz więcej sensu i metaforycznej głębi. Joyce, główna...

Horror, dramat, porażka.

Książkę dostałam w prezencie.
Notka z tyłu brzmiała zachęcająco i przypominała nieco fabułę pewnego filmu.
Ochoczo po nią sięgnęłam i przeczytałam w kilka godzin.
Książka ma potencjał.
Ma nawet ciekawą fabułę.
Choć miejscami irytującą i dłużącą się..
Przewidywalna, a szkoda.
Myślałam, że to co na końcu, będzie rozwinięciem akcji i autorka pociągnie to dalej... Ale...

Na półkach: , , , , ,

Wspomnienia mam we krwi

Książki Cecelii Ahern są tak przyjemne, lekkie i zabawne, że nie sposób się na nich zawieść. I tym razem było mi niezwykle miło wejść do świata, który stworzyła autorka, teraz skupiając się na wspomnieniach.
Niedawno czytałam książkę o przeszczepie serca, gdzie dziewczyna wraz z nowym organem otrzymała część swojego dawcy, a tutaj miałam do...

Wspomnienia to największy skarb jaki nam pozostaje, gdy już wszystko inne odchodzi w dal: przyjaciele, dorosłe dzieci, a nawet zdrowie. Czasami bolą wywołując łzy, ale także cieszą i są przyczyną uśmiechu na twarzy. Tęsknimy za tym, co było kiedyś. Namiastkę dawnych wydarzeń stanowią właśnie one tylko trzeba je pielęgnować i nie dopuścić do tego, aby wyblakły.

Cecelia...

1 700