Kod Lucyfera

Data 1. wydania:
2006-03-03

więcej Więcej

Całkiem zgrabna historia.

"Kod Lucyfera" - ni to sensacja, ni to fantastyka naukowa.
Rzecz dzieje się w nieokreślonej, acz nieodległej przyszłości, w której technologia niezwykle posunęła się naprzód, a największe religie świata zostały zdetronizowane przez nowy odłam, skupiający swych wyznawców przez Internet.
Głównym problemem, jaki Cordy poruszył w tej książce, jest śmierć: czy istnieje coś...

Bardzo dobra książka. Fajna i ciekawa akcja oraz pomysł. Bardzo dobrze się czyta po za kilkoma miejscami gdzie akcja trochę się dłuży. Polecam, warto przeczytać.

Dobrze się czyta, trochę taki technothriller w stylu Crichtona.

Dobra książka, dobrze się czyta, pomysł na fabułę ciekawy. Akcja trochę naciągana, sensacja ciut "przedobrzona" i z grubsza przewidywalna, ale przeczytać warto.

Powieść o dążeniu ludzi do poznania miejsca docelowego duszy ludzkiej po śmierci.

Ciekawa książka, która daje do myślenia o tym czy faktycznie istnieje miejsce nazywane Niebem, Piekłem. Gdzie trafiamy po śmierci? Czy dusza istnieje?
Wiele pytań tego typu będą sobie zadawać czytelnicy, którzy zetknęli się z tą powieścią.

Solidna, rozrywkowa pozycja jak na mój gust. Czyta się szybko i z przyjemnością.
Kilka ciekawych zwrotów akcji, wszystko płynnie zazębia się,... Podsumowując - całkiem dobra rozrywka przed snem.

„ Dzień i noc, widzialne i nie widzialne, dobro i zło, życie i śmierć”.

Każdy chce wiedzieć co się dzieje duszą po śmierci człowieka. Niejednego naukowca ciekawi i chce odkryć sens umierania. Każdy system ma służyć dobru nie szkodzić z takiego założenia wychodził Miles Fleming, lecz są i ludzie, którzy chcą żeby świat ogarnął chaos. Czerwony Papież pojawia się w...

Książka bardzo ambitna. Po przeczytaniu opinii czytelników przed zagłębieniem się w lekturze, moje oczekiwania względem autora nie były zbyt duże. Ku mojemu zaskoczeniu i, jednocześnie, zadowoleniu, pozycja ta okazała się być naprawdę dobra. Bardzo mi się podobała, wpływa na postrzeganie świata. Ogrom cytatów i mocnych wypowiedzi bohaterów dodaje jej niebywałego uroku, mimo...

Czytałam lecz w wersji niemieckiej. Przecietna. Bardzo przecietna.

• Chcę w prezencie
  • 2010