Okładka książki Jak rozwijać aktywność twórczą dzieci i młodzieży. Drama w nauczaniu, wychowaniu i biblioterapii
Maria Gudro-Homicka Wydawnictwo: Difin nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Difin
2015-01-01
2015-01-01
drama biblioterapia wychowanie

Myślę, że ta publikacja może być przydatna nie tylko dla początkujących nauczycieli.Zawiera wszakże informacje na temat całościowego, wielozmysłowego, kreatywnego uczenia się, opartego na doświadczaniu i zabawie. Autorka pokazuje rolę emocji i ruchu w uczeniu się. Dzięki tej lekturze można wzbogacić wiedzę nt. dramy, jej istoty, różnicy między dramą, psychodramą oraz teatrem. Dla nauczycieli, wychowawców, animatorów i studentów studiów pedagogicznych dodatkowym walorem tej publikacji jest propozycja konkretnych rozwiązań metodycznych (scenariusze zajęć).

Książka idealnie wstrzeliła się jako inspiracja do przygotowania własnego scenariusza zajęć dla dzieci w przedszkolu z wykorzystaniem elementów dramy, które dzieciaki bardzo polubiły.