Ten jeden dzień + Ten jeden rok (komplet)

Okładka książki Ten jeden dzień + Ten jeden rok (komplet) Gayle Forman
Okładka książki Ten jeden dzień + Ten jeden rok (komplet)
Gayle Forman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Just One Day/ Just One Year
Nasza Księgarnia
2015-01-01
2015-01-01
Hanna Pasierska

Czytałam obie części równocześnie. Myślę, że to najlepszy sposób czytania, skoro obie książki to tak naprawdę ta sama historia tylko pierwsza jest opowiedziana z perspektywy Allyson, a druga z perspektywy Willema. Oczekiwałam, lekkiego romansu dla nastolatków i pozytywnie się rozczarowałam! Ta historia jest głębsza, niż się wydaje. Pod pretekstem poszukiwań ukochanej osoby, bohaterowie tak naprawdę odnajdują i poznają samych siebie. Czytelnik także, podróżując wraz z nimi, może odbyć podróż w głąb siebie i odnaleźć tam coś nowego, czego dotąd się nie spodziewał. Odnoszę wrażenie, że ta opowieść ma wiele warstw, które trudno ubrać w słowa. Wszystko opiera się na emocjach. Szczególnie druga część, "Ten jeden rok", poruszyła we mnie dziwne struny przeszłości. Jakby ta historia, była częścią mojej historii. Ta książka jest jak zapach, który przywołuje wspomnienia, lub tylko pewne wrażenia. Irytuje, wzrusza i bawi, nie pozostawiając obojętnym. Wiem, że niektóre z refleksji zawartych w niej, zostaną ze mną na zawsze.

Komplet dwóch tytułówTen jeden dzieńTen jeden rokDwie kolejne książki bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”. „Ten jeden dzień” to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu. „Ten jeden rok” to kontynuacja historii głównych bohaterów „ Ten jeden dzień”. Dwie książki w eleganckim pudełku to doskonały pomysł na prezent dla fanów Gayle Forman! Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka oraz dziennikarka, której artykuły ukazywały się w licznych gazetach, między innymi „Seventeen”, „Cosmopolitan”, „The Nation” i „Elle”. W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podróż dookoła świata. Wrażenia z tej wyprawy zawarła w swoim debiucie „You Can’t Get There From Here: A Year On the Fringes of a Shrinking World”. W 2007 r. ukazała się jej powieść dla młodzieży „Sisters In Sanity”, a w 2009 bestsellerowa „Zostań, jeśli kochasz”. Od tamtej pory Gayle wydała cztery kolejne książki dla młodych czytelników.

Przepiękna historia z perspektywy Allyson i Willema, na tle Paryża, którzy muszą pokonać wiele przeciwności losu, aby osiągnąć podwójne szczęście :)

Dobra. Niezbyt wzruszajaca, czy wciągająca, ale napisana łatwym językiem.

Dobra. Niezbyt wzruszajaca, czy wciągająca, ale napisana łatwym językiem.

Książka pokazuje jak udzie dla miłości i znalezienia szczęścia potrafią wszystko zmienić.

To była druga książka tej autorki, którą przeczytałam. I druga przeciętna historia. Tak długo czekałam aż akcja się rozkręci, tak szybko się skończyła. Książkę niby czyta się szybko, aczkolwiek poświęciłabym ten czas na bardziej wartościowe książki. Po przeczytaniu, sama się zdziwiłam jak bardzo chcę się dowiedzieć jak ta historia się zakończy. Sięgnęłam więc po drugą część. Oczywiście jak na Forman przystało zanudziła mnie no i odpuściłam. Zakończę swoją przygodę z tą autorką w tym momencie (po 3 książkach) i nie zamierzam do niej wracać.
TO TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA!

Zaczęłam część pierwszą, wzięłam ze względu na "Zostań jeśli kochasz" tejże samej autorki, oraz opinię znajomych. Jednak nie mogłam dotrwać do końca, zmuszałam się, nie jest najgorsza, ale jest coś, co sprawia, że ciężko mi się czyta, więc dałam spokój. Kiedyś na pewno spróbuję ponownie.

został ten jeden rok

został ten jeden rok

• 2016
  • Koniecznie muszę przeczytać w 2017
  • Romans
  • 2016

Dodaj cytat z książki Ten jeden dzień + Ten jeden rok (komplet)