Benny i Babe

2009-01-01
2009-01-01
2009-06-16
Rafał Lisowski

Jestem mamą nastolatka i podebrałam mu lekturę z gimnazjum. Świetna! Zazdroszczę młodzieży, że mogą takie fajne książki omawiać. My to jedynie " Ten obcy " możemy zaliczyć do takich "młodzieżowych" lektur . Nawet mojemu synowi sie podobała, choć do książek go niestety nie ciągnie........
Bardzo fajnym językiem jest to napisane. Prostym , ale nie prostackim. Uczucia miedzy nastolatkami pokazane są trochę szorstko, ale to jest bardziej prawdziwe, niż jakieś ckliwości. Może sie ta książka podobać zarówno dziewczynom, jak i chłopcom.

Benny spędza wakacje nad morzem u dziadka. Jego miejska postawa na nic się tu zda. Okazuje się, że jego największą rywalką jest Babe, odważna, a zarazem wrażliwa chłopczyca. Na początku tych dwoje się nienawidzi, ale potem sprawy biznesowe, takie jak łapanie przynęt, zbliżają ich do siebie. Jednak są osoby, z którymi raczej się nie zaprzyjaźni np. Furty.

Furty to siedemnastolatek po przejściach. Jeden błąd i jego reputacja legła w gruzach. Nienawidzi Benny’ego i Babe, gdyż tworzą mu konkurencję w wyławianiu i sprzedawaniu przynęt. Jest zdolny do wszystkiego…

Jak daleko posunie się Furty, by osiągać swój cel? Czym może zakończyć się z początku beztroska zabawa ? Możliwe jest, by Benny polubił dziewczynę?
Aby poznać odpowiedzi na te pytania przeczytaj drugi tom przygód Benny’ego i jego przyjaciół.

Polecam!

Furty to...

Calkiem fajne ale Benny i Omar lepsze.

Calkiem fajne ale Benny i Omar lepsze.

Tak naprawdę coś wartego uwagi zaczyna się dopiero na koniec... Ale ta książka potrafiła mnie rozśmieszyći za to należy się pochwała :)

Kupa śmiechu - to przede wszystkim. Dorównuje piewrszej części, może nawet jest lepsza. Idealna książka na odstresowanie i relaks po przepracowanym dniu.

Zabawna i wciągająca w przygody książka.

Zabawna i wciągająca w przygody książka.

Książka nie najgorsza, ale wydaje mi się, że bardziej spodoba się chłopcom.

Książka nie najgorsza, ale wydaje mi się, że bardziej spodoba się chłopcom.

Super książka. Odciąga od rzeczywistości, bawi i... w pewnym sensie pokazuje co w życiu jest na prawdę ważne.

Lepsza od pierwszej części- bardziej zwariowana, przygodowa i trzymająca w napięciu, zwłaszcza na sam koniec gdzie następuje największy zwrot akcji. Polecam!

Babe to buba, jest cudowna i w ogóle UwU i osom. BENNY JEST DEBILEM, nie przepraszam za określenie bo to idealnie oddaje jego stan umysłowy.

• Eoin Colfer
  • Poszukuję