Testament bibliofila

2015-01-01
2005-06-07
literatura młodzieżowa kryminał

więcej Więcej

Bardzo fajna książka, fantastycznie przeczytana przez Jacka Kissa. Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie spędziłam przy niej czas. To była odskocznia od wszystkich kryminałów, w których się lubuję.
Ciekawa książka, z której możemy dowiedzieć się o zamku w Kórniku, Tytusie Działyńskim i Białej Damie czyli Teofili z Działyńskich. Opisy historyczne wcale nie były długie i...

Książkę bardzo przyjemnie się czytało. Przypomniały mi się czasy kiedy siadałam do "Pana Samochodzika" i pochłaniały mnie wplecione w historię wydarzenia. Gorąco polecam, bo naprawdę warto!

Książka niby detektywistyczna, ale dla mnie bez jakiegokolwiek trzymania w napięciu. W książce znajdują się różnego rodzaju porwania, ucieczki itp., lecz nie budzą one tyłu emocji. Bardzo fajny był pomysł na zagadkę i ponownie bardzo barwne i różne charaktery postaci.

Lekka, zabawna, momentami niebezpieczna... takimi epitetami można określić powieść przygodową "Testament bibliofila" z elementami kryminalnymi i spadkiem po ekscentrycznym Emanuelu Karskim w tle.
Poszukiwania skarbu po zmarłym ojcu wymagają od spadkobierców zagłębienia się w historię kórnickiego zamku. Mamy tu zatem do czynienia z elementem dydaktycznym. Dzięki tej...

Powinnam napisać, że chyba jestem za stara na tę książkę. Za stara to ja byłam na Maleszkę i jego Magiczne drzewo. Tutaj podobało mi się prawie wszystko: fabuła, styl i bohaterowie. To było całkiem przyjemne kilka godzin literatury przygodowej. Ale te wymuszone moim zdaniem altruistyczno-edukacyjne zakończenie? Przesada.

Niepozorna książeczka, którą postanowiłam przeczytać, ponieważ akcja dzieje się w moim ukochanym miasteczku. Nie zawiodłam się, a czytając oczyma wyobraźni szukałam miejsc opisywanych.

Trochę młodzieżowa, zagadkowa. Bo o rozwiązanie zagadki w niej chodzi. Umiera starszy pan, bibliofil. Zostawia spadek i cztery płyty CD, klucze do niego. Kto pierwszy ten lepszy. Łamigłówka...

Świetna książka. Dostałem ją na zakończenie roku i była to pierwsza książka, która mi się podobała z zakończenia. Polecam wszystkim

Emanuel Karski umiera, zostawia swoim spadkobiercom zaszyfrowaną płytę, aby złamać hasło należy wykazać się sprytem i znajomością historii. Takie książki uwielbiam, wprawdzie jest to powieść przygodowa, ale okraszona historią. Tym razem udajemy się do Kórnika i poznajemy ród Górków, Działyńskich, historię zamku, Białej Damy. Mamy też złoczyńców, którzy pragną skarbu i...

Świetna książka! Jest w niej wiele przygód i nigdy nie wiadomo co się stanie, ponieważ jako czytelnicy mamy pewność, że coś się skończy, czy wyobrażamy sobie koniec całej sytuacji, a tu błąd! Nie można przewidzieć co stanie się za chwilę!

Śpię i nic nie zapowiada się na to, żebym się obudziła. Coś takiego czułam przez połowę książki, później były wzloty i upadki. Lubię kryminały, ale tu występuje za dużo faktów historyczny( które i tak są zbędne i nikogo nie interesują).

• Z biblioteki
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Chcę w prezencie
  • Kryminały
  • Wypożyczone z biblioteki

Dodaj cytat z książki Testament bibliofila