Elantris

Brandon Sanderson Cykl: Elantris (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 660 str.
2016-09-14

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ideał sięgnął bruku

20 Link do recenzji

Ciekawa fabuła, barwni bohaterowie, liczne plot twisty, lekkość czytania i intrygująca zagadka tytułowego Elantris, jak widać przedstawiam same zalety gdyż trudno mi doszukać się wad, Świetny Debiut Sandersona na mojej półce, gorąco polecam.

Elantris jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Brandona Sandersona.

Od razu polubiłam wątek Raodena i jego wiarę w to, że nawet w najtrudniejszych momentach życia najważniejsze jest by nie tracić nadziei. Wspaniałym dodatkiem do niezwykłego optymizmu Raodena był pesymizm Galladona.

Z początku nie bardzo podobała mi się postać Sarene, choć ze strony na stronę...

Debiut Sandersona.
A fabuła jest skonstruowana lepiej niż wielu książek autorów z kilkunastoletnim stażem.
Jak zwykle rozbudowany świat, barwni bohaterowie, NIEPRZEWIDYWALNA akcja. Spośród innych książek Sandersona, ta wyróżnia się jednak wyjątkową ilością poruszanych problemów. Zagadnienia dotyczące sensu życia, moralności w zderzeniu z religią i sposobów osiągania...

SANDERSON w formie.

Jest to pierwsza książka Brandona Sandersona, jaką miałam okazję czytać - i jestem nią zachwycona <3
Historia zainteresowała mnie już na samym początku, jednak tempo nieco zwolniło, więc wciągnęłam się troszkę później. Jednak dalej było tylko lepiej, a ostatnie rozdziały wręcz pochłonęłam.
Bardzo podobało mi się wykreowanie tajemnicy, która kryła się za "upadkiem" miasta -...

historia miasta Elantris bardzo mnie zainteresowała, a rozwiązanie akcji było satysfakcjonujące, a jednocześnie logiczne. Uważam, że jak na standardy Sandersona jest to bardzo spokojna książka, wydarzenia toczą się powoli, a jednocześnie nie ma wrażenia 'przeciągania' akcji i znużenia. Ja czytając te książkę wciąż zastanawiałam się kto jest tym złym, bo nikt mi nie pasował

Świat i bohaterowie niesamowicie mi się podobali i z chęcią przeczytałbym dalsze części

Książka warta polecenia. Bardzo lubię u Sandersona tą wiarę w jednostkę,w to ,że jeżeli znajdzie się odpowiedni człowiek na odpowienim miejscu i znajdzie sobie solidną kompanię ( jak banda Robin Hooda;) to może góry przenosić i zapoczątkować zmianę.
Charaktery trochę skopiowane z Archiwum Burzowego Światła,ale tym razem wszystkie "zjadliwe". Kilka ciekawych zwrotów akcji....

Historia miasta ... nie to historia Księżniczki ... nie jednak bardziej historia Księcia ... tak naprawdę to historia poświecenia i to dobra historia warta przeczytania. Polecam

Elantris to świetna książka. Moim zdaniem numer dwa po Drodze Królów.
Jest to powieść kompletna, bardzo dobrze zbudowana, bohaterowie są wyraziści, fabuła wielowątkowa. Akcji wiele nie ma ale bardzo przyjemnie się czytało, w żadnym momencie lektura nie nużyła.
Polecam

Dyskusje