Moje dorastanie

literatura piękna
Papierowy Motyl
2015-10-12
2015-10-12
kobieta; bunt; młodzież; miłość; związek;

Przyjemnie się ją czyta, ale niestety ma dużo wad. Problemy, które są w niej poruszone, w ogóle nie są pogłębione. W dodatku jest ich kilka i wszystkie potraktowane tak samo. Bohaterka świetnie sobie z nimi radzi, jakby to było normalne. Brakuje emocji jakie ona odczuwa, pokazania jak sobie radzi z sytuacją w której się znalazła. Pomysł na fabułę-świetny, ale wykonanie już nie. Ostatnie 30 stron moim zdaniem całkowicie nie potrzebne. No może ewentualnie ten wątek z Francescą dobrze że został jeszcze dokończony, ale bardzo zbagatelizowany. Gdyby tylko odpowiednio pogłębić to co miała pokazać to była by to naprawdę świetna książka. A tak to nie mogę jej w ogóle polecić.

Uwielbiam takie zaskoczenia! Przypadkowo wygrana książka poruszyła mnie do głębi. 16-latka, która tak wiele przeszła psychicznie i fizycznie w pięknej Italii odnajduje miłość swojego życia. Nie wróżyłam im szczęścia, bo przecież ona była jeszcze dzieckiem, on dojrzałym mężczyzną, ale udało się! Zaprzyjaźniłam się z Magdą, młodziutką bohaterką. Niestety po 179 stronach musiałam się z nią pożegnać. Książka porusza ważne tematy m.in życie na obczyźnie, związek ze starszym mężczyzną, trudne dzieciństwo. Polecam!

Książkę czyta się błyskawicznie. Porusza ciekawe tematy i odsłania prawdziwe życie osób żyjących na obczyźnie. Polecam