Mroczny zakątek

kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Powieść (prawie) dobrze skrojona

[ 25 ] Link do recenzji

Nie ma to jak sięgać po książkę i zorientować się w trakcie czytania, że się już ją kiedyś przeczytało...Niemniej nadal mnie przeraża i wzbudza grozę. Zdecydowanie polecam osobom o mocnych nerwach i tym, którym drastyczne opisy rzezi dzieci nie będą się śnić po nocach.

Najsłabsza książka autorki, pomimo tego postacie genialne nakreślone.

Gillian Flynn kojarzy mi się z "Zaginioną dziewczyną", interesującą książką, która dodatkowo dobrze wypadła na ekranach kin.
Pewnie dlatego z zaufaniem i ciekawością podeszłam do "Mrocznego zakątka". Jak to często bywa, moje zaufanie było na wyrost.
Przegadana, przynudzona fabuła, marny finał i kompletnie niewiarygodne kroki bohaterów, powodują, że lekturę uważam za...

1950

Rodzinka „z piekła rodem”? Coś w tym jest. Ojciec nadużywający alkoholu i stosujący przemoc. Syn/brat skazany za zabójstwo sióstr i matki. Czy słusznie? I w końcu Libby, której zeznania obciążyły Bena, dziecko, które nie potrafi/ nie chce docenić chęci pomocy wykazywanej przez krewnych przez krewnych. Manipuluje, wykorzystuje, krzywdzi. Wyrasta na wyrachowaną kobietę. Czy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hmm… Paula Hawkins jest porównywana do Gillian Flynn. Coś w tym jest – ta książka też mnie wynudziła 😐. Ale była lepsza niż „Dziewczyna z pociągu”. Byłaby na pewno ciekawsza, gdyby nie dokładne opisy miejsc, wspomnienia na dwie strony, kiedy dzieje się jakaś akcja. Mnie to przeszkadzało, ale warto było doczytać dla końcowego obrotu zdarzeń – nie spodziewałam się czegoś...

Po raz pierwszy od dawna po przeczytaniu tak naprawdę nie wiem, co myślę o książce. Zacznę od plusu, jakim jest to, kto zabił. Nie mogę powiedzieć, że to ogromne zaskoczenie, ale wiele stron minęło nim połowicznie doszłam do tego, co się właściwie stalo tamtego dnia.

Jestem daleka od osądów, ale większość bohaterów przywodzila mi na myśl patologię. Ja naprawdę rozumiem,...

Czapki z głów! Znakomita rzecz, która nie pozwala zbyt szybko o sobie zapomnieć.

Z trudem przebrnęłam przez tę książkę. Głowna bohaterka niesympatyczna, wręcz odpychająca, realia nierzeczywiste, akcja ślimaczyła się od początku do końca.

Fajna książka, szybko się ją czyta, choć czegoś mi w niej zabrakło. tajemnica z przed kilkudziesięciu lat, brat w więzieniu, dobry pomysł na książkę. Samo zakończenie jednak mnie rozczarowało.

Ta pozycja w moim odczuciu jest znacznie DUŻO lepsza od "Ostrych Przedmiotów", na których się bardzo zawiodłam.
"Mroczny Zakątek" to książka z wyjątkowym rozwojem postaci i niesamowicie niepokojącymi momentami. Miałam kilka drobnych problemów, ale ogólnie rzecz biorąc, książka była całkiem bardzo przyjemna.

Dyskusje

3 124