Morderstwo na plebanii

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Panna Marple (tom 1) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
The Murder at the Vicarage
2014-10-15
1993-01-01
Data 1. wydania:
2011-04-12
Wacława Komarnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Wacława Komarnicka agata christie agatha christie morderstwo na plebanii klasyka kryminału
The Murder at the Vicarage
Panna Marple (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2014-10-15
Wacława Komarnicka
Klasyka Kryminału

Intryga jest świetna, przemyślna, ale książka nudna, czasami wręcz głupia. Nie wiem czy to wina tego, że książka pisana była kilkadziesiąt lat temu, czy celowy zabieg autorki żeby stworzyć przerysowane postaci, chwilami wręcz groteskowe.

Dobry, klasyczny kryminał z wyraźnymi bohaterami i wartką akcją... czyli to, do czego przyzwyczaiła nas Agatha Christie. Dla mnie jest to dobry przerywnik między cięższymi pozycjami i lekka rozrywka w klasycznym wydaniu brytyjskiego dobrego kawałka literatury.

Akcja toczy się sprawnie. W pewnym momencie zaczęłam się gubić kto, gdzie i kiedy był i musiałam na chwile przystanąć by to ogarnąć. Do końca tak naprawdę nie wiedziałam kto mógł być winnym. Obstawiałam, ale nie jestem tak dobra jak Panna Marple.

Pierwszy odcinek serii o pannie Marple, bardzo na plus, mega :)

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

"Morderstwo na plebanii" to kolejny kryminał genialnej Agathy Christie, w której to klasykach zaczytują się coraz to nowsi czytelnicy od wielu, wielu już lat.

Zamordowany zostaje pułkownik Protheroe - człowiek powszechnie nielubiany. Rozpoczyna się dochodzenie, w którym prócz policji uczestniczy - z racji miejsca zdarzenia - proboszcz będący narratorem powieści oraz jego...

"Morderstwo na plebanii" ("The Murder at the Vicarage") ukazało się po raz pierwszy w 1930 roku. Jest to także pierwsza publikacja z Panną Marple. Narrację prowadzi ponad 40-letni proboszcz, żonaty z 25-letnią Gryzeldą: para spotykana w innych kryminałach Agaty Christie.
Na plebanii w St. Mary Meade zostaje zamordowany ktoś, kogo nikt nie lubił, ba, sam proboszcz pozwolił...

Zagadka kryminalna i prowadzenie tropów na najwyższym poziomie!

Na półkach: , , , , ,

CYKL: "PANNA MARPLE" (TOM 1)

"Morderstwo na plebanii" otwiera cykl książek Christie, której główną bohaterką jest Panna Marple. Owe Morderstwo to też - można by rzec - pierwsza "sprawa" miłej starszej Pani. Może też dlatego jest w tej książce tak mało panny Marple...

Wydarzenia opowiadane są głównie z punktu widzenia księdza proboszcza. Początkowo mi to nie przeszkadzało...

Od niepamiętnych czasów nie czytałem ani nie slcuhałem książki Agathy Christie. Już od kilku lat nosiłem się z zamiarem sięgnąć po jej książkę, w końcu teraz rzutem na taśme postanowiłem przesłuchać jakiś tytuł jej autorstwa.

Akurat jakoś tak loso postanowiłem sięgnąć po „Morderstwo na plebanii”. Książkę tą przesłcuhałem w formie audiobooka, który przeznaczony jest do...

Na półkach: , , , , , , ,

Wielki debiut panny Marple i od razu strzał w kryminalną dziesiątkę

Dyskusje

3 338