Dom zbrodni

Okładka książki Dom zbrodni
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Jubileuszowa Kolekcja Agathy Christie kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2008-03-03

więcej Więcej

REWELACYJNA KSIĄŻKA !!!

To moja ulubiona książka Christie. Jestem jej ogromną fanką, a do tego tytułu zawsze wracam z sentymentem. Była to jedna z jej pierwszych książek, które czytałam, a jej zakończenie wywarło na mnie taki wpływ, że pamiętam je idealnie do dziś.
Dom zbrodni nie jest ciężką lekturą, jest wciągający i czyta się go z przyjemnością. Za pierwszy razem podobało mi się to, że samemu...

To kolejna przeczytana przez mnie książka Agathy Christie, w której nie pojawia się detektyw Poirot, ale pomimo tego uczta czytelnicza była przednia, a sama fabuła i mordercza intryga pokręcona. Chociaż udało mi się wpaść na sprawcę, w żaden sposób nie zmniejszyło to radości z czytania, przeciwnie dało satysfakcję, że trop był właściwy:) A w czym rzecz tym razem? Jest on i...

Kolejny dobry kryminał spod pióra cudownej mistrzyni w swoim fachu, Agathy Christie. Choć historia może nie jest zbyt wymagająca, w książce widać, że naprawdę autorka jest z niej dumna i pisała powieść z pasją.

"Dom zbrodni" opowiada o morderstwie starszego miliardera. Został on otruty eseryną i zważywszy na fakt, że środek ten znajdował się w porcji leku, który...

Jak pisze sama autorka, jest to jedna z jej ulubionych książek.
Nie dziwię się.
W rodzinie Leonides zdarzyło się nieszczęście; umiera głowa rodziny, Arystydes Leonides. Lecz czy na pewno była to śmierć naturalna?
Sophia Leonides, jego wnuczka, nie jest tego pewna. Jej narzeczony, Charles, próbuje dowiedzieć się co tak naprawdę wydarzyło się w Swinly Dean.
Niektórzy...

,,Dom zbrodni" to obok ,, Morderstwa w Orient Expressie" moja ulubiona książka od Agaty Christie. Do końca szukałam usprawiedliwienia dla Josephine i szukałam innego winnego mimo to książka pochłonęła mnie i nie mogłam się od niej oderwać szukając usprawiedliwienia dla dziewczynki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dom zbrodni" to druga powieść od Agathy Christie, którą przeczytałam.
Nie znam więc jej pióra i książek na tyle, aby wypowiadać się o powtarzalności czy porównywać "Dom zbrodni" do jej innych tytułów.

Z lektury jestem ogromnie zadowolona. Czytałam z przejęciem i zainteresowaniem, szukając sprawcy morderstwa wraz z głównym bohaterem.
Zakończenie było dla mnie szokujące,...

Dobrze i szybko się czyta tę książkę. Interesująca. Wartka akcja., kilka ciekawych postaci, kilka niedomówień i tajemnic. Wszystko spójne. Potrafi zaskoczyć. Nietypowa rodzina. Narrator nienachlany, choć nieco wolno przyswajający fakty. Dość ciekawe rozwiązanie całej sprawy, pod pewnym względem szokujące.

Po dwóch przygodach z Herkulesem Poirot przyszedł czas na nieco inną historię i dość mocno się zawiodłem. Zupełnie mnie nie urzekła. Dość nudna, część wątków/pomysłów stale się przewijała nie wnosząc nic nowego, postacie bardzo nieciekawe.

Chyba brakowało mi kogoś, komu mógłbym kibicować i ani przez moment nie czułem się zaangażowany w rozwiązanie sprawy. Po ujawnieniu...

"Dom zbrodni" był jedną z pierwszych powieści Agaty Christie, z którymi przyszło mi się zapoznać. Bardzo dobrze ją wspominam.

Stary, uparty milioner, spisany testament, wyczekujący spadkobiercy, tajemnice rodzinne, zbyt ciekawska dziewczynka... aż się prosi o morderstwo, nie? Trucizna poszła w ruch. Pytanie... kto to zrobił? Czy to o pieniądze chodziło mordercy?

To jedna...

3 885