Życie i zdrowie masz tylko jedno

Okładka książki Życie i zdrowie masz tylko jedno
Violetta Wróblewska Wydawnictwo: Psychoskok nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
430 str. 7 godz. 10 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2016-02-18
Data 1. wyd. pol.:
2016-02-18
Liczba stron:
430
Czas czytania
7 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379003983
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
622
558

Na półkach:

Książka jest pełna mądrych spostrzeżeń i motywujących przemyśleń dających okazję do zastanowienia się nad daną kwestią. Są to popularne tematy, które są obecne w życiu każdego z nas lecz z wielu zależności i funkcjonujących zasad nie zdajemy sobie sprawy lub je bagatelizujemy. Zaletą jest możliwość wyboru tego co nas dotyczy i chcemy nad tym popracować lub zrozumieć dlaczego mamy taką a nie inną sytuację. Poruszane zagadnienia uwzględniają osobiste odniesienia autorki do wielu sfer naszego życia oraz spojrzenia na nie z punktu widzenia psychologii, fizyki kwantowej, buddyzmu, medycyny zachodniej i wschodniej ale też ekonomii, nauk biologicznych i chemicznych.

Autorka przedstawia swoje spojrzenie na zagadnienia dotyczące sensu życia, sztukę, filozofię i szczęścia. Pozwala dostrzec w jaki sposób cieszyć się chwilą, rozwijać się duchowo. Napisana przystępnie, obszernie i wprost, bez górnolotnych słów i zwrotów. Pisze to co czuje i myśli nakłaniając do własnych przemyśleń. Polecam!

Cała recenzja na blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2017/07/352-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno.html

Książka jest pełna mądrych spostrzeżeń i motywujących przemyśleń dających okazję do zastanowienia się nad daną kwestią. Są to popularne tematy, które są obecne w życiu każdego z nas lecz z wielu zależności i funkcjonujących zasad nie zdajemy sobie sprawy lub je bagatelizujemy. Zaletą jest możliwość wyboru tego co nas dotyczy i chcemy nad tym popracować lub zrozumieć...

więcej Pokaż mimo to

avatar
18
18

Na półkach:

W sumie dosyć interesujący poradnik, choć Ja sam nie jestem zbytnim fanem poradników psychologicznych czy dotyczących zdrowego trybu życia. Zwraca uwagę to że autorka traktuje życie człowieka całościowo, holistycznie. Dzięki takiemu podejściu mamy zbiór dobrych rad, które się uzupełniają i pomagają dzięki temu zapoznać się z wiedzą na temat dobrego życia, które przyniesie nam satysfakcję, poczynając od zdrowia fizycznego a na potrzebach duchowych kończąc. Książka niewątpliwie jest subiektywna i naznaczona poglądami pani Wróblewskiej ale poglądy autorki są poparte znacznym dorobkiem zawodowym i osobistym. Trzeba się zgodzić że poglądy autorki bronią się w zgodzie z zasadami zdrowego rozsądku i ogólnej wiedzy i jeśli potraktujemy ten poradnik poważnie nie przyniesie on nam szkody a wręcz przeciwnie.

W sumie dosyć interesujący poradnik, choć Ja sam nie jestem zbytnim fanem poradników psychologicznych czy dotyczących zdrowego trybu życia. Zwraca uwagę to że autorka traktuje życie człowieka całościowo, holistycznie. Dzięki takiemu podejściu mamy zbiór dobrych rad, które się uzupełniają i pomagają dzięki temu zapoznać się z wiedzą na temat dobrego życia, które przyniesie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
69
69

Na półkach:

Wspaniały poradnik, który można przeczytać cały, ale i też można, w zależności od potrzeb, wybierać rozdziały, które danego dnia są przydatne. Jest pomocny w analizie różnych obszarów życia oraz pomaga dokonać zmian. Warto do niego wracać, bo zawiera cenne rady np. dotyczące zdrowego żywienia, dobrego oddychania, osiągania stanu równowagi fizycznej i psychicznej. Książka adresowana jest do czytelników w różnym wieku.

Autorka zachęca, by służyć z miłością Bogu, bliźniemu, przyrodzie i dobru wspólnemu, w myśl zasady: "Życie masz tylko jedno, nie zmarnuj go." Należy "dążyć, kiedy tylko to możliwe, do porządku w swoim ciele, w swoim otoczeniu i uporządkowania swego życia." Autorka spogląda na człowieka całościowo. "Człowiek jest istotą zarówno cielesną, społeczną, duchową, umysłową jak i psychiczno-emocjonalną. Jeżeli zaniedbamy choćby jeden z obszarów naszego funkcjonowania, choćby jedną strefę rozwoju, wtedy cała nasza ludzka istota traci na tym i cierpi." "Nasze życie jest takie, jakie są nasze myśli. Zmieniając myśli, zmieniasz swoje życie." Powinniśmy uwolnić się od lęku, gniewu, złości, urazy i poczucia winy. "(...) nie można mieć nowych przekonań i poglądów bez pozbycia się starych". "Napięcia w ciele mogą blokować spontaniczność i ekspresję oraz możliwość pełnego wyrażenia siebie." Należy odbierać rzeczywistość taką, jaka jest, unikać zakłamania, aby nie stało się ono rzeczywistością. Bardzo ważne jest uświadomienie sobie dokąd zmierzamy i sformułowanie misji życiowej.

Autorka zachęca do poznawania Biblii jako źródła mądrości życiowych, dostarczającego odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Warto obcować z Bogiem na łonie natury, w ciszy i spokoju. Wskazane jest słuchanie głosu własnego serca i realizowanie swoich marzeń drogą małych kroków. Dobrze jest czerpać zadowolenie z pracy i nietraktowanie jej jako źródła zarobku. "Jeżeli uważasz, że Twoja obecna praca nie daje Ci satysfakcji, ogranicza Twój rozwój, jest rutynowa i nudna, ograbia cię z cennej energii życiowej, naraża na szwank Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne, to warto zastanowić się nad zmianami w swoim życiu zawodowym". Bardzo ważna jest samomotywacja do pracy. Wkładanie w pracę serca i pracowanie jakby dla samego siebie, pomaga osiągnąć lepsze rezultaty. Pracując, nie można zaniedbywać swojego zdrowia i potrzeb emocjonalnych. Jednocześnie będąc we wspólnocie z innymi ludźmi, rzadziej się człowiek załamuje.

W dalszej części autorka poświęca uwagę relacjom w związkach, których nie warto budować tylko na romantyczności i namiętności. Fundamentem związku powinny też być: przyjaźń, odpowiedzialność, wzajemny szacunek, empatia, współczucie, bycie z partnerką/partnerem w trudnych sytuacjach, wspólne zainteresowania, miłość do Boga i siebie nawzajem. "Miłość wypływa z przekraczania własnych słabości i dawania siebie innym." "Prawdziwa miłość pozwala na zachowanie własnej autonomii, nie uzależnia całkowicie i nie zniewala drugiej osoby".

Nad swoim charakterem trzeba pracować całe życie, trzeba przemieniać swoje serce i umysł. Należy mieć nadzieję, że w przyszłości może wydarzyć się coś dobrego, jednak wymaga to cierpliwego czekania na efekty własnych działań i działań innych ludzi. Zawsze odważnie powinniśmy sięgać po to, co niemożliwe, bo nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkowo. Kryzysowe sytuacje warto zawierzyć Bogu, prosić Go o pomoc i opiekę. "Kryzysy życiowe są czasem podsumowań, refleksji, zadumy nad własnym życiem i podejmowania decyzji. (...) Są okazją zmiany kierunku, w którym podążamy i obrania nowej drogi życiowej." Każdego dnia warto koncentrować się na dobrych myślach i pozytywnych wrażeniach, co przekłada się na nasze działania.

Kolejna część książki poświęcona jest procesowi wychowania dzieci. Jeśli nie zostaną one nauczone okazywania miłości, to w przyszłości będą dystansować się od partnera, oddalać się czy też zamykać się w sobie. "Miłość bez wymagań prowadzi do chaosu i pobłażliwości. Wymagania bez miłości są chłodną tresurą dziecka".

Dalsze części książki poświęcone są zdrowiu, aktywności fizycznej, gospodarowaniu czasem itp. To właśnie zdrowy styl życia zmniejsza ryzyko chorób fizycznych i psychicznych, bardzo ważny jest sposób odżywiania. Nie powinno się zaspakajać głodu emocjonalnego jedzeniem oraz zajadać stresów. Autorka zachęca do aktywności fizycznej, która poprawia jakość naszego życia. Jednym z bardzo dobrych rodzai aktywności ruchowej jest joga. "Joga pomaga w budowaniu lepszego związku z naturą (szanowanie przyrody wokół nas i dbanie o nią), wycisza nerwowe i agresywne osoby, ułatwia radzenie sobie z gniewem, frustracją i lękami, uczy troszczenia się o swoje ciało i służy rozwojowi moralności (np.uczy tolerancji, niekrzywdzenia innych, współczucia, bycia dobrym dla innych)". Zostaje też zwrócona uwaga na prawidłowy oddech. Jedyny minusem jest brak płyty z ćwiczeniami jogi i z muzyką relaksacyjną. Niewątpliwą zaletą jest, że autorka osobiście prezentuje niektóre proste ćwiczenia jogi. Violetta Wróblewska zaprasza też na organizowane przez siebie warsztaty oraz zachęca do zapoznania się ze stronami internetowymi
www.psychologwarszawa.biz.pl oraz www.psychologbiznesu.co.pl .

Kolejny rozdział poświęcony jest bardzo ważnej roli snu. Autorka zachęca do wypracowania sobie stałych rytuałów np. chodzenia spać czy wstawania o stałej porze. Dalej pisze, że wolny czas powinniśmy przeznaczyć na odpoczynek, na celebrowanie chwili, na rozwijanie własnych pasji. Warto dobrze i rozsądnie gospodarować czasem, skupiać się na rzeczach istotnych. Wielkim wyzwaniem jest radzenie sobie ze stresem, dlatego czasami warto pobyć sam na sam z samym sobą, w ciszy i spokoju. Zbawienny wpływ na psychikę może mieć medytacja, która pozwala skupić się na tym, co jest tu i teraz, z kolei kontakt z przyrodą daje ukojenie i radość. Każdego dnia powinniśmy znaleźć chwilę dla siebie i na własne przyjemności.

W końcowej części książki zostały zamieszczone przykłady z życia - odpowiedzi na pytania internautów. Książka zawiera też wiele pytań i ćwiczeń adresowanych do czytelnika, które pomagają w pracy nad własnym życiem, bo nigdy nie jest za późno na zmiany. Koniecznie powinniście przeczytać ten poradniki.

Wspaniały poradnik, który można przeczytać cały, ale i też można, w zależności od potrzeb, wybierać rozdziały, które danego dnia są przydatne. Jest pomocny w analizie różnych obszarów życia oraz pomaga dokonać zmian. Warto do niego wracać, bo zawiera cenne rady np. dotyczące zdrowego żywienia, dobrego oddychania, osiągania stanu równowagi fizycznej i psychicznej. Książka...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
1298
1282

Na półkach:

„Szlachetne zdrowie / Nikt się nie dowie / Jako smakujesz / Aż się zepsujesz.” – pisał Kochanowski, a mimo upływu lat i przekonania o słuszności tego stwierdzenia, wciąż zdrowie stawiamy na ostatnim miejscu swoich priorytetów. Zachowujemy się niczym strażak, który gasi tylko tam, gdzie się pali, nie dbamy o prewencję, nie szanujemy się podczas czynności dnia codziennego. Podejmowane przez nas decyzje często świadomie eksploatują nasze siły, a cel który nam przyświeca – więcej mieć, zdaje się być bezwartościowy dopiero wówczas, kiedy utraconego zdrowia nie są w stanie nam przywrócić już żadne pieniądze.
Już dawno naukowcy doszli do wniosku, iż zdrowie to nie tylko brak choroby. Stawiając na holistyczne rozumienie tego pojęcia i takie samo traktowanie ciała człowieka, dostrzec możemy, iż jesteśmy tak naprawdę złożonym systemem, którego wszystkie części nierozerwalnie są ze sobą związane. Brak równowagi jednego organu, czy też sfery psychicznej, wpływa negatywnie na działanie kolejnych elementów sprawiając, że ten system naczyń połączonych zaczyna się osłabiać, uniemożliwiając lub utrudniając nam codzienne funkcjonowanie. Rozwój współczesnej cywilizacji, mimo licznych korzyści, przyniósł ze sobą również słony rachunek do uregulowania. Zanieczyszczenie środowiska, liczne choroby zwane już nawet cywilizacyjnymi, wszechobecna gonitwa za tym, by więcej mieć, by zdobyć przewagę konkurencyjną – to wszystko odbija się na kondycji naszych organizmów. Dlatego też coraz częściej korzystamy z opieki medycznej, sięgając również po niekonwencjonalne środki, coraz częściej leczymy się psychiatrycznie, chodzimy do psychologów, psychoterapeutów, coraz prężniej rozwija się też coaching, dzięki któremu ludzie starają się odpowiedzieć sobie na pytanie, jak żyć.
Wskazówek możemy poszukiwać też w literaturze, równego rodzaju poradnikach, które co prawda nie rozwiążą za nas problemów, nie wybiorą jedynego i słusznego rozwiązania, ale dzięki proponowanym ćwiczeniom czy przytoczonym historiom pozwolą lepiej zrozumieć siebie. Jedną z takich pozycji jest książka autorstwa Violetty Wróblewskiej „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, która – jak zapowiada okładka – pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie, jak cieszyć się życiem, pokochać siebie, jak dbać o związek czy dobre relacje z innymi. Autorka – psycholog, trener rozwoju osobistego, psychocoach i nauczyciel akademicki, opierając się na własnym doświadczeniu zawodowym, proponuje nam pochylenie się nad własną osobą, wejrzenie w siebie tak, by móc dokonywać wyborów, które są naprawdę nasze, by wziąć odpowiedzialność za siebie i za własne szczęście. Sięgnąć po książkę powinny szczególnie te osoby, które wciąż poszukują swojej życiowej drogi, które dbają o samorozwój, a także te, które pomagają innym odnaleźć równowagę w zmieniającym się i pełnym pokus otoczeniu.

(...)
Pełna treść recenzji znajduje się na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/03/violetta-wroblewska-zycie-i-zdrowie.html

„Szlachetne zdrowie / Nikt się nie dowie / Jako smakujesz / Aż się zepsujesz.” – pisał Kochanowski, a mimo upływu lat i przekonania o słuszności tego stwierdzenia, wciąż zdrowie stawiamy na ostatnim miejscu swoich priorytetów. Zachowujemy się niczym strażak, który gasi tylko tam, gdzie się pali, nie dbamy o prewencję, nie szanujemy się podczas czynności dnia codziennego....

więcej Pokaż mimo to

avatar
820
621

Na półkach:

Violetta Wróblewska – psycholog, trener rozwoju osobistego, psychocoach i nauczyciel akademicki, popularyzatorka zdrowych stylów życia, twórczyni psychomedduchowości, czyli wykorzystania indywidualnych doświadczeń życiowych ludzi i osiągnięć naukowych z zakresu psychologii, duchowości i medycyny w prowadzeniu szczęśliwszego życia i osiąganiu spokoju wewnętrznego – napisała książkę, z którą nie będziesz chciał się rozstać. Poradnik „Zdrowie i życie masz tylko jedno” – to książka, która porwie cię swoim pozytywnym przesłaniem, choć autorka nie boi się poruszać w niej także tematów, które w codziennym życiu niekoniecznie chcemy poruszać. Dzięki poradnikowi masz szansę zapoznania się z radami, które pomogą ci zmienić życie na lepsze. W książce „Zdrowie i życie masz tylko jedno” znajdziesz rozdziały poświęcone m.in. wyzbywaniu się nabytych, negatywnych przekonań, realizowaniu się w pracy, zdrowemu odżywianiu, jodze, medytacji, religii i wierze, dowiesz się, jaka jest twoja życiowa misja, jak realizować swoje marzenia, jak komunikować się z innymi, jak tworzyć satysfakcjonujący związek i dlaczego miłość ma tak wielką moc. Czytając książkę „Zdrowie i życie masz tylko jedno”, twoje spojrzenie na wiele spraw z pewnością się zmieni, jednocześnie odkryjesz część siebie – część, której być może wcześniej sobie nie uświadamiałeś. Lektura poradnika „Zdrowie i życie masz tylko jedno” to pierwszy krok ku lepszemu, zdrowszemu życiu.

Violetta Wróblewska – psycholog, trener rozwoju osobistego, psychocoach i nauczyciel akademicki, popularyzatorka zdrowych stylów życia, twórczyni psychomedduchowości, czyli wykorzystania indywidualnych doświadczeń życiowych ludzi i osiągnięć naukowych z zakresu psychologii, duchowości i medycyny w prowadzeniu szczęśliwszego życia i osiąganiu spokoju wewnętrznego – napisała...

więcej Pokaż mimo to


Cytaty

Więcej
Violetta Wróblewska Życie i zdrowie masz tylko jedno Zobacz więcej
Violetta Wróblewska Życie i zdrowie masz tylko jedno Zobacz więcej
Violetta Wróblewska Życie i zdrowie masz tylko jedno Zobacz więcej
Więcej
Reklama
zgłoś błąd