Australijczyk

pamiętniki podróże Australia
literatura podróżnicza
9788380320567
pamiętniki podróże Australia

Zdjęcia fantastyczne, ale tekst bardzo średni.

Książka to przewodnik po Australii oczami Niedźwiedzia. Podobała mi się, natomiast wielki minus za składanie zdjęć. Jak można dać jedno zdjęcie na dwie strony, gdzie najważniejsza do zaprezentowania rzecz znajduje się na samym zgięciu książki?

"Australijczyk" to zbiór zdjęć, które są okraszone wspomnieniami Pana Marka. Australia jest wspaniałym miejscem i opisane ciekawostki tylko potwierdzają tę tezę. Miałem jednak poczucie, że książka nie została zaplanowana - możliwe, że przed wydaniem nikt jej nie przeczytał od A do Z. Te same historie powtarzane są w różnych miejscach.

Książka zdecydowanie do oglądania, a nie do czytania – zdjęcia piękne, albumowe, zaś teksty..., teksty to zaledwie bardziej rozbudowane opisy pod zdjęciami (w książce reklamują, że jest dostępna także w formie e-booka – co w przypadku książki, gdzie piękne zdjęcia stanowią z 80% jej objętości jest chyba nieporozumieniem). Niestety czyta się te opisy nienajlepiej – często...

Książka to zbiór wspomnień jak i zdjęć autora z podróży do Australii. Pomimo iż nigdy nie byłam w tym kraju, przeglądając piękne krajobrazy, czytając ciekawostki poczułam się jakbym sama zwiedzała krainę kangurów. Niektóre ciekawostki są tak opisane, że sama z chęcią bym się tam wybrała i to najchętniej zimą, bo tam mamy wtedy lato.
Autor wraca pamięcią również do wydarzeń...

Opis podróży do Australii znanego radiowca napisany jest mało ciekawie, poza tym książka zawiera trochę błędów faktograficznych, ratują ją piękne zdjęcia.

Spodziewałam się ciekawostek i faktów o Australii, może ciekawego spojrzenia na Australijską kulturę i ludzi. Odnalazłam dużo za dużo zdjęć i kilka opisów w formie dziennika turysty.

Ciekawa, sympatyczna, piękna fotograficznie. I właśnie ze względu na te fotografie zdecydowanie powinna być w wersji papierowej, na czytniku brakuje tego efektu :(

Zgadzam się z opiniami, że to nie jest książka bogata w opisy Australii. Jednak podoba mi się w niej to, że jest szczera i z każdej strony bije zaproszenie do bliższego poznania tego kontynentu. Dla mnie ogromnym atutem są zdjęcia, które dopełniają minimalną treść lektury. Na plus jest również sposób w jaki Pan Marek podchodzi do fotografii.
Jak zaczęłam ją czytać o...

Piękne zdjęcia! (celnie skomentowane...)

Dyskusje

• Chcę w prezencie