Sprzedawca arbuzów

Marcin Meller Wydawnictwo: Wielka Litera literatura faktu
Wielka Litera
życie młodość refleksje aktualne wydarzenia polityczno-społeczne PRL wspomnienia
literatura faktu
2016-10-12

Ten człowiek jest po prostu mistrzem! Uwielbiam jego styl pisania, jego zabawę słowem, jego dowcip i jednocześnie mądrość.
Osobiście uważam go za najlepszego dziennikarza naszych czasów i ta książka jest świetnym dowodem na to :) .
Aha... i Gucio love forever! ;)

Zbior felietonów znanego dziennikarza, Marcina Mellera. Zdecydowanie jedne z najciekawszych jakie czytałem. Dużo humoru, satyry, ciekawego spojrzenia na zycie codzienne i politykę. Naprawdę duża przyjemność czytania.

Trudno jest ocenić tę książkę w całości, ze względu na to że składa się z odrębnych, krótkich felietonów i każdy jest na inny temat. Mnie najbardziej podobały się te z rodzinnych tematów, pojedyncze dotyczące kultury, polityki i inne obyczajowe.

Świetna! Zbiór najlepszych felietonów Marcina Mellera pisanych dla Newsweeka w latach bodajże 2013-2016. Ja słuchałem audiobooka gdzie lektorem był R E W E L A C Y J N Y Wojciech Mecwladowski, który wzniósł książkę na stratosferę! Połączenie tekstów autora z narracją pana Wojciecha petunia! POLECAM!

Jak to bywa z książkami, które składają się z wielu różnych odrębnych tekstów (w tym przypadku - felietonów), jest to trochę ruletka... Jeden bardziej do Ciebie trafi, drugi Cię zanudzi, a jeszcze inny zasieje w Twojej głowie myśl, która nie będzie chciała Cię opuścić przez wiele dni, a może i tygodni. Jednak Meller trzyma dobry poziom i szanuję go jako dziennikarza,...

Po pierwsze i najważniejsze – wersja audio jest rewelacyjna. Lektor dał z siebie wszystko, mamy wrażenie, że czyta swoje teksty, modulacja głosu, artykulacja, na najwyższym poziomie, czyli słuchanie to czysta, żywa przyjemność. No dobrze, a co z treścią, zapytacie. Otóż, bywa różnie. Jak to z felietonami. Były takie z którymi zgodziłam się absolutnie. Zdarzyły się takie,...

Na półkach: , , , , , , , ,

Kto wie, czy to nie najlepszy obecnie polski felietonista. Osobiście najbardziej go cenię za teksty niepolityczne, te opowiadające o jego codzienności, to wręcz istne kopalnie anegdot. I bardzo fajnie, że tak szczodrze dzieli się z nami tym, co sam przeczytał albo obejrzał. Gdyby nie felietony o polityce (wiadomo, śliski temat), to byłaby może i "dycha".

Lubię te jego felietony, mam do Mellera słabość, kruszy me serce jak pisze o dzieciakach, o żonie, o więzi z ojcem, dla mnie świetny zbiór. Do tej pory leży w toalecie 😉

Marcina Mellera, dopóki nie trafiłam na tą książkę, kojarzyłam wyłącznie z DDTVN i Playboya. Cóż za przyjemne zaskoczenie mnie spotkało... lekko, z humorem, na tematy wszelakie...
Od teraz, lubię Pana, Panie Meller!

Felietony pisane z poczuciem humoru, ciekawym spojrzeniem na przeróżne sytuację życia codziennego. Meller jak sam wspomniał, nieodłącznym elementem jego życia jest polityka. Widać to po ilości jego felietonów poświęconych temu zagadnieniu.

Dyskusje

• 2019