Horyzonty uczuć

Okładka książki Horyzonty uczuć
Dorota Schrammek Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Horyzonty uczuć (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Horyzonty uczuć (tom 1)
Szara Godzina
2015-08-10
2015-08-10
literatura polska

Pełna optymizmu powieść, w której bohaterowie mimo trudnych przeżyć, odnajdują szczęście, nadzieję oraz wiarę w drugiego człowieka.

Powieść byłaby lepsza, gdyby autorka zrobiła chociaż minimalny research - od prawie stu lat nie ma takiej opcji, aby w polskim akcie urodzenia napisano "ojciec nieznany". Czy to tak trudno sprawdzić?

Kiedyś wysłuchałam audiobook ze względu na lektora(Joannę Gajór),teraz ktoś przyniósł mi książkę.Bohaterowie i wydarzenia przypominały mi się w miarę czytania.Na początku książki ktoś mieszka na 3 piętrze,w środku na 1 i na końcu znów 3 piętro pojawia się bez przeprowadzki. Mało istotny błąd autorki ale jednak...Poza tym w gatunku obyczajowym lekka i przyjemna książka.

Przesłuchałam tę książkę i muszę przyznać, że pani lektor wykonała kawał dobrej roboty. To samo myślę o autorce.

To była naprawdę fajna przygoda i bardzo się cieszę, że powstały kolejne tomy, po które sięgnę z ogromną przyjemnością. W tej powieści jest wszystko, co lubię - dobrze napisane postaci, mała miejscowość i życie, po prostu życie. A i trochę powodów do śmiechu...

Wspaniała książka jaką miałem okazję przeczytać. Powieść jest pełna optymizmu oraz nadziei na lepsze jutro. Napisana lekkim i wyrazistym stylem w prostym, oszczędnym języku przedstawia trudne relacje międzyludzkie, daje nadzieję na zmianę i lepsze jutro. A to wszystko dzieje się w uroczej scenerii nadmorskiej miejscowości, gdzie klimat i nastrój sprzyja rozwiązywaniu...

„Horyzonty uczuć” to ciepła, słodko-gorzka opowieść o życiu, miłości, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie nad morzem i nawet nie przypuszcza, co przyniesie nadchodzące lato. Przyjazd wyjątkowych gości sprawi, że te wakacje będą inne niż każde poprzednie.
Iwona, Zoja i Aldona zmagają się z problemami życiowymi i niezrealizowanymi marzeniami. Ryszard zjawia się w pensjonacie z kilkuletnim wnuczkiem Antosiem, ale szybko wychodzi na jaw, że...

Kolejna dawka optymizmu w okresie pandemii. Oczywiście audiobook, czytany przez Joannę Gajór.

Bardzo ciepła i przyjemna historia z happy endem. Bohaterowie książki trafiają na wakacje do pensjonatu w Pobierowie. Każdy przywodzi ze sobą ciężki bagaż życiowych problemów i niepowodzeń. I każdy na swój sposób próbuje rozwiązać własne i innych. Z różnym powodzeniem ale bilans jest na plus :).
Kolejna książka z cyklu miłych dla duszy i serca. Polecam.

Rzecz dzieje się nad morzem, w moim ulubionym miejscu :) choć w Pobierowie jeszcze nie byłam, ale wszystko przede mną.
Matylda to właścicielka pensjonatu, do którego zjeżdża się kilka gości, różnorodnych osobowości, z przeszłością, po przejściach, w czasie dziwnego związku, który właśnie się tam zakończy.
Byłam ciekawa jak losy bohaterów się ze sobą połączą i część...

• Audiobooki
  • Audiobook