Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.00 zł

literatura polska

Oficjalne recenzje i

Proza bardzo mocno kobieca

Link do recenzji

SPrawiła mi ta książka,wielką radość.To piękna historia tocząca się,na pograniczu dwóch kultur.Polski i Chin.
Sięgająca do przełomu XIX i XX wieku.
Pod koniec rządu Mandżurów.
Historia zakaznej miłości,pewnego...biurka.I różnic kulturowych.
Absolutny hit.

Ta książka pozwoliła mi inaczej spojrzeć na pewne sprawy..
Ciekawa historia i zaskakujące opisanie miłości polsko - chińskiej. Czytałam z zapartym tchem, a potem poleciłam koleżankom.

Świetne połączenie historii z powieścią, czyta się lekko i przyjemnie.

Chcecie bajki? Oto bajka! Wzruszająca opowiesć z właściwym bajkom zakończeniem i morałem. Melania to biedna, poniżana i upokarzana przez koleżanki dziewczyna. Jednocześnie jest piękną, bardzo zdolną i nieprzeciętnie ambitną nastolatką. Pokonuje wiele barier i trudów na drodze do zdobycia wykształcenia i kariery. I zwycięża. Po drodze, podczas pobytu w Londynie spotyka...

Początek bardzo współczesny,ciekawie napisany. Autorka konkretnie i ze zrozumieniam przedstawia historie bohaterki. Dalsza cześć książki to zupełnie inny klimat. Dość ciekawa historia chińskiej społeczności ale troche miałam wrażenie czytam w kółko tzn. akcja toczy sie zawraca i znów od nowa.
Ogólnie fajna książka tylko druga cześć mogła by być "szybsza'".

Na półkach: , , , , , , ,

Powieść czyta się niczym baśń o Kopciuszku, któremu los odbiera ojca, matkę, nie dając materialnych szans na rozwój. Mimo tego Kopciuszek staje na nogi i dzięki własnej pracy oraz determinacji osiąga wielki sukces. Jest też książę niemalże z bajki i szczęśliwe zakończenie. Całość może wydawać się mało prawdopodobna, ale dzięki narracji, która małymi kroczkami wprowadza nas...

Książka świetna, bardzo lekko i przyjemnie się ją czyta! Zachwyciła mnie taką dobrą znajomością Chin i ich kultury. Albo historia z pamiętnika Wiernego Bambusa wzruszyła mnie tak że nie mogłam opanować łez. Książka wspaniała. Związek Melanii z Tanem to również coś cudownego! Bardzo polecam każdemu!

Dobra książka. Doskonały risercz na temat Chin. Napisana w sposób lekki i przyjemny.

Zaskoczyła mnie ta książka. Na początku zobaczyłam: "o fajny tytuł, okłada, taka chińska, moje klimaty" a po chwili "kuźwa polski autor, pewnie będzie lipa, no cóż, przemęczę się". Ale nie żałuje że przeczytałam, nawet zachęciła mnie ta książka do zapoznania się z resztą twórczości autorki.

Melania Robak to kobieta silna i nie poddająca się. Jako dziecko ciągle wyśmiewana, jako nastolatka wykorzystywana przez rówieśników. Jako dorosła osoba przedsiębiorcza, a przy tym bardzo ciepła. W książce poznajemy jej losy i sposób w jaki dochodziła do swojej pozycji. Akcja toczy się w Polsce. Anglii i Chinach. Przy okazji poznajemy tradycje chińskie i pięknie napisany...

• 2018
  • Z biblioteki