Stormfire

1984-06-01
1984-06-01
038087668X
romans historyczny przygoda porwanie

Jest to pierwsza książka jaką przeczytałam tej autorki i podobała mi się. Pani Monson ma niezwykle lekkie pióro i bardzo barwnie potrafi opisywać relacje między bohaterami nie bawiąc się w nadmierne subtelności.
Główna bohaterka, piękna i urzekająca Catarine Enderly zostaje porwana w drodze do szkoły z internatem i przewieziona z Anglii do wybrzeża Irlandii, więźi ją potężny młody Sean Culhane, porywczy mężczyzna który poprzysiągł zemstę jej rodzinie.
Przerażona , ale niepokorna, młoda hrabina ściera się na niejednym polu nie tylko z przerażającym Seanem.
Podsumowując jednym zdaniem cała książka to jeden wielki rollercoaster emocjonalny. Cały czas góra, dół, kiedy już myślisz że wszystko się rozpadnie albo poukłada, pojawiają się nowe bardzo wciągające wątki. Autorka mogłaby napisać pięć niezwykle dramatycznych powieści a wszystko splotła bardzo zgrabnie w jedną grubą książkę. Natomiast ocenę przedstawienia prawdziwości uczuć pomiędzy głównymi bohaterami, pozostawiam innym.

Po przeczytaniu książki sprawdziłam jeszcze raz rok wydania - 1984 żadnej pomyłki !
Nie mogłam uwierzyć ,że dopuszczono ją do druku .
Jeśli myślicie,że teraz pisze się brutalne romanse, to jesteście w błędzie.
Christine Monson (wydaje mi się) wyprzedzała swoje czasy pisząc Stormfire .
Ta powieść wypuszczona na rynek ponad 30 lat temu naprawdę mną wstrząsnęła.
Mogę ją porównać np do The Darc Duet mrocznej trylogii C.J. Roberts tyle , że w wydaniu historycznym.
Kilka razy miałam ochotę zostawić .Nie mogłam znieść głównego bohatera .
To nie jest brutal o gołębim sercu .
To jest prawdziwy brutal!
Na goodreads ta książka ma tyle samo zwolenników ile przeciwników , a opinie są po prostu skrajne.
Na amazonie tak samo.
Jest to opowieść o młodej Angielce Katharine Enderly . W drodze na pensje zostaje porwana i wywieziona do Irlandii przez Seana Culhanea , który zaprzysiągł zemstę jej rodzinie. Tu zaczyna się gehenna i.... zaczątek miłości ( jakoś trudno było mi w nią uwierzyć ,ale w końcu przełknęłam :-).
Kto chce niech poczyta ,żeby nie było ,że nie ostrzegałam ;-)

Nie mogłam uwierzyć ,że dopuszczono ją do druku .
Jeśli myślicie,że teraz pisze się brutalne romanse, to jesteście w błędzie.
Christine Monson (wydaje mi się) wyprzedzała swoje czasy pisząc Stormfire .
Ta powieść wypuszczona na rynek ponad 30 lat temu naprawdę mną wstrząsnęła.
Mogę ją...

• Romans historyczny