Pragnienie szaleństwa

Alejandra Pizarnik Wydawnictwo: Dr Lex literatura piękna
Poesia y prosa completa
Dr Lex
poezja proza kobieta szaleństwo samobójstwo autobiografia literatura argentyńska literatura iberoamerykańska
Poesia y prosa completa
literatura piękna
2012-01-01

Okładka książki Rita Baum, nr 10, lato 2006 Philippe Besson, Wiliam Blake, Bogusław Duch, Michał Fostowicz, Jerzy Franczak, Alejandra Pizarnik, Adam Poprawa, Redakcja pisma Rita Baum, Jacek Sieradzan, Jakub Sosnowski, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Adam Wiedemann
0,0
Rita Baum, nr ... Philippe Besson, Wi...

Przypadek Pizarnik jest pod każdym względem wyjątkowy. W pewnym sensie jej twórczość można byłoby postawić gdzieś między Kafką, a Rilkem, Cortazarem a Beckettem, naszym Schulzem a Wojaczkiem i, jakkolwiek irracjonalne wydawałyby się w pierwszej chwili te zestawienia, Pizarnik za każdym razem zgrabnie wpisałaby się w ziejące między nimi luki.
Dość dobrze znana w Argentynie,...

• Do wypożyczenia w biblio.
  • Ameryka Łacińska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pragnienie szaleństwa