Dimitri

Okładka książki Dimitri Roxie Rivera
Okładka książki Dimitri
Roxie Rivera Wydawnictwo: Night Works Books Cykl: Jej rosyjski obrońca (tom 2) literatura piękna
Jej rosyjski obrońca (tom 2)
Night Works Books
2013-04-02
2013-04-02
romans Rosja erotyka

Matko, co za katorga!
Z reguły nie dodaje tutaj opinii jeśli nie dam rady czegoś czytać i odkładam w trakcie, ale tutaj... masakra.
Pierwszy rozdział dawał nadzieję, znacznie lepszy niż cały pierwszy tom. A potem nadszedł rozdział drugi. I trzeci. Czwartego juz nie było, bo miałam obawy, że w dalszym ciągu będę świadkiem rozciągniętej do granic możliwości jednej sceny seksualnej. Kilkanaście stron. Jestem osobą niezwykle cierpliwą, ale tu pokłady mojej cierpliwości się wyczerpały.
Myślę że będzie to świetna lektura dla fanek Kristen Ashley, jest tak samo płytka.

Matko, co za katorga!

"Wtulona w jego pierś, czułam się całkowicie bezpieczna."

Benita nie uważała się za piękność, była równocześnie krucha i uparta, delikatna ale i też silna. Nie miała łatwego życia. Nawet łatwo nie miała z bratem - Johnny. Ciągle wpadał w tarapaty, a nawet zaczął interesować się gangiem.
Dymitr był kiedyś żołnierzem, służył w rosyjskich siłach specjalnych. Postanawia pewnego dnia wynająć mieszkanie u Benny. Byli dla siebie przyjaciółmi, tak naprawdę do czasu.

Benny była bardzo uparta kobietą, gdy odrzuca kolejny raz propozycje sprzedania budynku, dowiaduje się, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. Również między nią a Dymitrem zaczyna być namiętność. W końcu postanawia poddać się swoim uczuciom. To jak bardzo byli w sobie zakochani, to jak walczyli o siebie wzajemnie. Muszą stawić czoła wszystkim.

"Dymitr. Jej rosyjski obrońca" to książka, która rozpala ogień. Miłość, namiętność, walka z niebezpieczeństwem. "Dla takiej miłości warto złapać za rogi samego diabła!" Między bohaterami iskrzy od samego początku, a gdy jednak mają odwagę wyznać sobie co czują - istny ogień.🔥 Autorka świetnie opisała historię bohaterów, wręcz zaciekawiła już pierwszymi stronami. Jestem ciekawa kolejnego tomu. Dymitr łatwo was wciągnie do swojego świata.

"Wstrzymałam oddech, a jego wargi muskały moje - ten pocałunek był tak słodki i delikatny, że zaniemówiłam z wrażenia"

Polecam! ❤️

"Wtulona w jego pierś, czułam się całkowicie bezpieczna."

Nadeszła wiekopomna chwila- chciałoby się powiedzieć. Z całej paczki książek od @sztukater najbardziej czekałam na moment kiedy zatopię się w drugim tomie serii "Jej rosyjski obrońca-Dymitr "autorstwa @rivera.roxie z @editio.red

Dymitr-Dima jak wolałam go nazywać pieszczotliwie o ile można w ten sposób określić kawał ruskiego ciacha. Wytatuowany chłop jak dąb, z nutką pluszowego misia który zrobi dla kobiety dosłownie wszystko. Braci Rosjan znałam już od jakiegoś czasu jeszcze chyba z nieoficjalnych tłumaczeń więc kiedy nadarzyła się okazja by zasilili moje półki nie mogłam im odmówić. Odkąd skończyłam studia na filologii rosyjskiej wszystko co rosyjskie mnie fascynowało, kultura, obyczaje, nawet tajemnicza Bratva. Tutaj autorka pokazała zimnych Rosjan jako facetów którzy w ogień by wskoczyli za swoimi kobietami. Cóż mogę powiedzieć po Ivanie nie sądziłam że kolejny będzie w stanie go przebić. Ta seria pokazuje jak bardzo się myliłam tutaj z każdym tomem będzie coraz lepiej i każdy z chłopaków będzie w stanie zawrócić w głowach nie tylko swojej książkowej miłości ale czytelniczkom również.

Dymitr jest w życiu Benity nie od dziś jak ten dobry anioł stróż na którego kobieta przytłoczona problemami może liczyć zawsze i wszędzie. Takiego faceta jak Dymitr właśnie było jej trzeba, pomoże w interesach, i w problemach z niepokornym szukającym kłopotów bratem.W serii Jej rosyjski obrońca faceci są pokazani nie tylko jako niebezpieczni czy bezlitośni ale też jako ciepli, momentami rozbrajająco romantyczni chłopcy. Jak ich nie kochać. Kwestią czasu jest więc moment gdy nasza dwójka uświadamia sobie że już od tylu lat uganiali się za sobą nawzajem a dopiero teraz pozwolili sobie na chwileczkę zapomnienia. Wybucha między nimi gorące uczucie, namiętność i pożądanie a umówmy się Rosjanie jak kochają to na zabój.I Dima nie jest tu wyjątkiem od reguły. On- były żołnierz rosyjskich służb specjalnych co już w moich oczach wywindowało go na wysoką pozycję bo uwielbiam tego typu facetów. Ona- przysłowiowe metr pięćdziesiąt w kapeluszu-maleństwo kruche takie jak ja które choć staje na głowie musi przyznać przed samą sobą, że trzyma na swoich barkach zbyt wielki ciężar i sobie z tym wszystkim zwyczajnie nie radzi. Gdy więc w życie Benny wkracza gang Hermanos, następnie po piętach zacznie deptać nie uznający słowa nie parszywy "biznesmen" który obrał sobie za cel pozbawienie dziewczyny ostatniego miejsca, namiastki domu jakim była piekarnia. Wtedy Dymitr za punkt honoru obrał sobie, ochronę swojej ukochanej.Po pierwszym tomie " Ivanie" który moim zdaniem był stanowczo za krótki "Dymitr" na tych 324 stronach podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej i nie mogłam się od niego oderwać. W czasie gdy rynek wydawniczy opływa w tematykę mafii seria "Jej rosyjski obrońca" to taki inny punkt widzenia, owszem mamy tutaj do czynienia z groźnymi ludźmi, są porachunki, niebezpieczne zwroty akcji a jednak rosyjscy mężczyźni pokazani są tu jako oddani i ciepli partnerzy swoich kobiet na których te zawsze w każdym momencie mogą liczyć. Ze zniecierpliwieniem wyczekuję od @editiored kolejnego tomu serii mam nadzieję że pojawi się już niedługo a wszystkich niezdecydowanych zachęcam do dania szansy autorce i jej serii bo naprawdę jest naprawdę genialna więc polecam ją przeczytać. A podziękowania za egzemplarz recenzencki należą się @sztukater i @editio.red

W książce nie zabrakło scen seksu, troszkę zabrakło chemii między bohaterami...pomimo tego książkę czyta się dobrze, przyjemnie...fabuła jest dynamiczna, spójna i ciekawa...głównych bohaterów nie da się nie lubić...Dymitr niezwykle opiekuńczy, silny i lojalny mężczyzna, który wiele przeszedł w swoim życiu...Benita ambitna, pracowita dziewczyna, która nie czeka na księcia z bajki - sama łapie byka za rogi...fajnie ukazana przyjaźń, która przekształca się w miłość...książka pokazuje jak ważna jest przyjaźń, że warto czasami się pomęczyć - niż iść przez życie korzystając ze skrótów (John - brat Benity )...uczy nas, że można osiągając wiele dzięki ambicji, ciężkiej pracy i pomocy przyjaciół...
Dobry, delikatny romans na wieczorne czytanie...

Benny jest młodą, uroczą dziewczyną, której brakuje pewności siebie. Na co dzień prowadzi rodzinną podupadającą piekarnie i martwi się sytuacją finansową firmy. Do tego jej młodszy brat przysparza jej kolejnych zmartwień, bo chłopak zaczął zadawać się z gangiem.
Dziewczyna od pięciu lat przyjaźni się z przystojnym Rosjaninem, Dymitrem, który służył kiedyś w armii, a obecnie prowadzi firmę ochroniarską. Skrycie się w nim podkochuje i jak się okazuje jej uczucia są odwzajemnione.
Dymitr pragnie zapewnić Benny bezpieczeństwo i być dla niej kimś więcej.
Czy ta dwójka będzie jednak razem?
O tym przekonacie się sięgając po tę książkę.
Moim zdaniem to lekka i niewymagająca lektura, z którą można przyjemnie spędzić dwa, trzy mroźne wieczory.
Narracja prowadzona jest z perspektywy Benny w pierwszej osobie, a z perspektywy Dymitra w trzeciej. Trochę to dziwaczny zabieg, ale nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo.
Historię głównych bohaterów czyta się szybko, a do tego autorka dba zwroty akcji i niesamowicie namiętne sceny erotyczne.
Jeśli macie ochotę na coś lekkiego to polecam.

■▪︎▪︎▪︎
"Dymitr" to drugi tom cyklu "Jej rosyjski obrońca". Tym razem w porównaniu do "Iwana" czyli tomu pierwszego mamy do czynienia z pełnowymiarową powieścią. Gdyby ktoś nie wiedział to "Iwan" miał lekko ponad 100 stron. O czym jest "Dymitr"?
■▪︎▪︎▪︎
Przede wszystkim o dziewczynie, która codziennie walczy z problemami dorosłego życia. Benita oprócz starszego brata nie ma już nikogo. Próbuje utrzymać rodzinną cukiernię, która od dawna stoi na granicy bankructwa. Niestety jej brat ma jej starania gdzieś i wikła się w gangsterskie problemy.
Mieszkanie nad ich cukiernią wynajmuje Dymitr, były żołnierz rosyjskich służb specjalnych. Mężczyzna darzy Benitę sympatią i jest gotów zrobić dla niej wszystko.
■▪︎▪︎▪︎
Nie wiem, co mogę wam o tej książce powiedzieć. Naprawdę. Nie była zła, bo wciągnęłam się w nią od razu. Była natomiast bardzo przewidywalna. Bez problemu domyśliłam się jak potoczy się historia Benity, chociaż nie ukrywam kilka zwrotów akcjinow delikatnie zaskoczyło. "Dymitr" to jedna z takich książek, które czyta się na raz. W trakcie lektury jest Ci przyjemnie, fajnie się bawisz. Jednak dzień po już niewiele z niej pamiętasz. Ale czasem i takich książek nam potrzeba, więc dobrze że są. Na pewno z chęcią przeczytam kolejne tomy, które odpowiadają historie bohaterów pobocznych. Nie jest to jednak seria, której wyczekuję z niecierpliwością. 😉
Moja ocena 6/10 🌟
Za egzemplarz dziękuję @editio.red 😊

■▪︎▪︎▪︎

Dajecie szanse nowym autorom? Czy sięgacie po pewniaki?
„Dymitr” to drugi tom serii „Jej Rosyjski obrońca”. Podczas czytania drugiego tomu, widziałam mały pisarki progress. Książkę nadal nie czytało mi się tak lekko jakbym chciała, ale było dużo lepiej, porównując do debiutu. Autorka również nieco bardziej rozbudowała fabułę i akcja nie gna na łeb i szyję, tak jak w poprzedniej króciutkiej części. Jednak czegoś mi tu zabrakło zabrakło.
Zdecydowanie emocji i chemii między bohaterami. Historia rozpoczyna się, gdy Benitę i Dymitra łączy kilka lat przyjaźni. Szkoda, że autorka nie ukazała przeszłości bohaterów, momentu poznania się, kiełkowania przyjaźni, uczuć. Dostajemy za to tylko suche fakty, co spowodowało, że ja tego po prostu nie czułam. Miałam wrażenie, że Dymitr z Benitą ledwo się poznali i poszli do łóżka, co przerodziło się w wielką miłość.
Sięgając po tę książkę spodziewajcie się seksu. Dużo dużo scen łóżkowych, które w pewnym momencie zaczynają męczyć. Dlaczego? Bo po 10 takiej scenie, zastanawiałam się o czym jest fabuła. Miałam wręcz wrażenie, że to taki przerywnik, między stosunkami bohaterów.
Najlepsza strona tej książki, to kreacja głównej bohaterki. Uparta, odważna i stanowcza. Za cel obejmuje sobie poprowadzenie odziedziczonej firmy i jak to uparta kobieta, nie wyobraża sobie zmienić tego zdania. Jak postanowiła tak ma być. Nie ważne, że firma bankrutuje. Znajdzie wyjście choćby miało to oznaczać najgorsze, a jak pewnie już wiecie, uwielbiam takie bohaterki. To w sumie dla niej przemęczyłam niektóre momenty i czytałam książkę dalej. Jej sytuacja z bratem to tez ciekawy wątek, jednak bardzo niedopracowany i stłumiony licznymi scenami seksu. Niestety.
No nie jest to seria, którą nazwę mianem „musicie przeczytać”. Tutaj widać, że autorka dopiero rozpoczyna swoją pisarska drogę i jest nieidealnie. Ciekawy pomysł, który wymaga dopracowanie. Mam nadzieję, że z tomu na tom będzie coraz lepiej!

Dajecie szanse nowym autorom? Czy sięgacie po pewniaki?

Jeśli spodobała Wam się pierwsza część „# Ivan. Jej rosyjski obrońca” - to jestem pewna, że i ta część przypadnie Wam do gustu.
„Dymitr. Jej rosyjski obrońca”, to kolejna część z serii # opowiadającej o losach rosyjskich przystojniaków, którym w życiu nie było łatwo - jednak każdy z nich wyszedł na prostą i nawet można pokusić się o stwierdzenie, że teraz nieźle im idzie. Oprócz szczęścia którego szukają w stabilności finansowej, firmowej - każdy z nich szuka również szczęścia w miłości.
Ivan znalazł. Czas na Dymitra. Czy tą miłością będzie Benny?
Benny to właścicielka piekarni, oraz właścicielka mieszkania które wynajmuje Dymitr. Dziewczynie nie jest tak łatwo jak naszym Rosjanom. Ledwie wiąże koniec z końcem jeśli chodzi o piekarnię, w życiu również nie jest jej łatwo - ma na głowie brata, który przynależy do gangu, a ten ma na niego zły wpływ. Zły wpływ oznacza również kłótnie z siostrą, okradanie jej i oskarżanie o wszystko. Najlepiej gdyby siostra sprzedała wszystko a wtedy mogliby podzielić się pieniędzmi i w końcu beztrosko z nich korzystać. Tylko.....Benny tonie w długach, nawet jeśli wszystko sprzeda to sytuacja i tak będzie kryzysowa. Do tego dziewczyna ma kompleksy, które przeszkadzają jej w poszukiwaniach miłości.
Nie jest świadoma tego, że bardzo blisko jest jedna osoba, dla której minusy Benny przechodzą w plusy, jej kompleksy przeistaczają się w zalety, będzie w stanie ją pokochać i obronić przed wszelkim złem. O kim mowa? Przekonajcie się sami.
„Dymitr. Jej rosyjski obrońca #2”, tak jak wspomniałam na początku, to druga część z całej serii opowieści o przystojnych Rosjanach. Jeśli chcecie poznać dalsze ich losy - poznać innych mężczyzn w których się zakochacie i przeczytacie o idealnej miłości, to zdecydowanie musicie wybrać z półki serię z #.
Gorąco polecamy: Dobre Recenzje

Książka wciągająca, pełna różnych zwrotów i akcji. Polecam i mam nadzieję na kolejne tłumaczenie części losów bohaterów

Polecam!

Polecam!