Obietnica Łucji

literatura polska Gąsiorowska Znak białaczka dziecko muzyka historia
literatura piękna
Między słowami
literatura polska Gąsiorowska Znak białaczka dziecko muzyka historia

"Obietnica Łucji" Doroty Gąsiorowskiej to doskonała powieść na trudny czas. Powieść o poszukiwaniu samej siebie, pokonywaniu trudności, odnajdywaniu sensu życia, poświęceniu, przyjaźni i prawdziwej bezwarunkowej miłości. Książkę tę czyta się niemal bez przerw. Styl autorki jest tak dobry, że ma się wrażenie, jakby ktoś opowiadał nam pogodną baśń na dobranoc. Baśń wydaje się...

Książka słodziunia, milunia i jak dla mnie nudna i napisana fatalnym językiem. Wsiadła, usiadła, przeczesała niesforne włosy, popatrzyła w szybę. Wysiadła, poszła, włożyła szlafrok, podniosła filiżankę, usiadła. Nie, nie, nie!

Nie jest zła. Dobrze się czyta.

Zamysł ciekawy, ale, jak to często bywa - zabrakło kunsztu. Powielanie wytartych schematów, nieżyciowi, płascy bohaterowie, bledziutka historia - oto co wyszło. Na ciepły letni wieczór, dla zabicia czasu - jak najbardziej!

Nudna , smutna , nieszczęśliwa . Tyle o książce... Polecam jeśli komuś zleży na depresji /

Dobra powieść utrzymana w fajnym klimacie. Łucja rozpoczyna nowy etap życia w małej wiosce, poznaje tam ludzi, którzy odmienią jej los i pozwolą pogodzić się z przeszłością. Ciekawa plejada barwnych postaci dodaje uroku tej powieści.

Przyjemna historia jaką stworzyła autorka niesamowicie umila czas. Jest lekka i przyjemna. Niewątpliwie zostanie ona w mojej pamięci na długi czas. Książkę mogę polecić miłośnikom literatury obyczajowej. Obowiązkowo przeczytam kolejne losy bohaterów w książce "Marzenia Łucji".

przyjemnie się czyta
chociaż historia niczym nowym nie zaskakuje to ma pozytywne emocje
i jeśli chcecie zatrzymać te pozytywne chwile nie czytajcie drugiej części "Marzenie Łucji"

Na półkach: , , , , ,

Poznajemy główną bohaterkę czterdziestoletnią Łucję, która po raz pierwszy zobaczyła pałac rodziny Kreiwetsów, od razu poczuła, że w starych komnatach zdarzyło się coś wyjątkowego. W tym małym miasteczku, gdzie jest urokliwy Różany Gaj, nad którym bardzo to górowały malownicze, piękne ruiny, tam skrywało niejeden sekret.
Tajemnice się prosiły by je odkryć,dlatego Łucja...

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie dla tego typu literatury kobiecej. Niestety ale moje pierwsze spotkanie z Dorotą Gąsiorowską było również ostatnim.

Łucja przeprowadza się z wielkiego miasta na wieś Różany Gaj, aby uciec od bolesnych wspomnień i poradzić sobie z przeszłością. Tymczasem na wsi czeka na nią wiele wyzwań, a najpoważniejszym okaże się odnalezienie ojca córki...

Dyskusje

• 2015