The Jester

Okładka książki The Jester Michael James Sullivan
Okładka książki The Jester
Michael James Sullivan Wydawnictwo: Grim Oak Press Cykl: Kroniki Riyrii (tom 2.5) fantasy, science fiction
39 str. 39 min.
2013-07-01
39 min.
Riyria Michael James Sullivan Sullivan

1946

Krótkie opowiadanie do przeczytania "w międzyczasie".

Trochę przeszkadzało mi to, że wpadamy w środek akcji, bez wprowadzenia. Miałem wrażenie jakby brakowało pierwszej połowy opowiadania.
Już w pierwszym zdaniu bohaterowie pojawiają się mocno pokiereszowani i nie wiadomo jak do tego doszło, ani skąd się tam wzięli.
Trochę takie studium psychologiczne, bez akcji.

Krótkie opowiadanie do przeczytania "w międzyczasie".

Trochę takie studium psychologiczne, bez akcji.

Pomimo że z angielskim nie jestem na "ty", bawiłam się wyśmienicie i gdzieś na trzeciej stronie zdałam sobie sprawę, że nawet jakby się waliło, paliło, nie będę w stanie przerwać czytania.
Już na początku opowiadania zostajemy wrzuceni w sam środek akcji. Krytyczny moment i bliskość śmierci, a także kunszt, z jakim autor przedstawia sytuację czytelnikowi, urzekły mnie.
Zdecydowanie pozycja godna polecenia fanom heroic i high fantasy.

Można znaleźć to opowiadanie na stronie autora. Wystarczy napisać do niego maila i w załączniku odsyła opowiadanie. Bardzo miły człowiek :)

• Chcę kupić
  • Fantastyka/Science-Fiction