Diablica z Wall Street

Okładka książki Diablica z Wall Street
Erin Duffy Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Seria: Mocna seria literatura piękna
literatura piękna
Mocna seria
Bond Girl
Grupa Wydawnicza Foksal
2014-01-01
2014-01-01
Michał Zacharzewski, Monika Piankowska

więcej Więcej

Książka mnie wciągnęła na cały dzień czytania w wolnych godzinach. Zabawna, bardzo fajne opisy sytuacji, jak zwykle nie lubię opisów, to tu bardzo przyjemnie mi się je czytało. Niestety koniec historii daje wielki niedosyt :c

Trzeba lubieć takie książki jest dosyć fajnie opisane sytuację i dobrze się czyta zawsze to coś innego od prawdziwych histori

Książka opowiada o młodej dziewczynie która rozpoczyna swoją karierę zawodową na Wall Street. Na szczęście nie ma zbyt wielu terminów specjalistycznych więc nie ma nużących treści.
Jak dla mnie Alex nie jest tytułową diablicą nie pokazała ani razu pazurków - nawet do mobbingu podchodzi z rezerwą i siedzi cicho jak mysz pod miotłą... a że czasami komuś nagada w myślach no...

Wspaniale napisana książka, czyta się ją łatwo i wciąga. Bohaterowie maja mocno zarysowane charaktery, łatwo się wczuć w emocje bohaterki. Jedyne co mnie nie zadowoliło to zakończenie pozostawiające spory niedosyt. Tytuł na pewno sugerował nieco inne zakończenie.

Pozytywne czytadło

Książka w sam raz na kilka wieczorów, napisana prostym i przystępnym językiem. Mnie wciągnęła i byłam ciekawa co dalej, choć jak w tego typu historiach, można łatwo przewidzieć dalszy ciąg.
Generalnie przyjemna i godna polecenia do przeczytania.

Coś do połknięcia, przeczytania raz i zakończenia historii.

Dobra. Myślałam, że będzie nudna, ale książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Po jej przeczytaniu wiem, że kobiety są silne i nie mam co się załamywać byle głupotami. Każda z nas ma jakieś ambicje, które chcę w życiu spełnić. Tutaj widzimy jak kariera psuje nam życie prywatne i zasłania to co najważniejsze. Warto przeczytać żeby uświadomić sobie co jest dla nas na prawdę dobre....

to nie tylko życie na Wall Street, to również życie w polskich korporacjach, to zaskakujące jak mało różnimy się od Amerykanów kiedy mieć jest ważniejsze od być

Myslalam, ze umre z nudow czytajac ta ksiazke. Wiem, ze to historia o kobiecie specjalizujacej sie w finansach i pomimo, ze sama sie w tym specjalizuje, w tej ksiazke bylo tego za duzo. Czulam sie troche jakbym czytala podrecznik , zeby zdac egzamin. Fabula mnie nie powalila. Styl pisarski zbyt chaotyczny, choc zdarzyly sie zabawne momenty. Nie mniej, tym razem to ksiazki...

• 2018
  • 2014