Śmiech w edukacji, Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową

Okładka książki Śmiech w edukacji, Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową Przemysław Paweł Grzybowski
Okładka książki Śmiech w edukacji, Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową
Przemysław Paweł Grzybowski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls popularnonaukowa
688 str. 11 godz. 28 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania:
2015-02-03
Data 1. wyd. pol.:
2015-02-03
Liczba stron:
688
Czas czytania
11 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378505631
Tagi:
Impuls Grzybowski Kraków śmiech edukacja wspólnota międzykulturowa
Średnia ocen

10,0 10,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Harcerska kultura śmiechu w Polsce. O śmiechu i nie tylko w harcerskim Prawie, edukacji, służbie oraz twórczości Przemysław Paweł Grzybowski, Katarzyna Marszałek
Ocena 10,0
Harcerska kult... Przemysław Paweł Gr...
Okładka książki Edukacja małego dziecka. Konteksty społeczne i kulturowe Jaroslav Balvin, Aneta Czerska, Burak Dalkılıç, Alena Doušková, Monika Farkašová, Baris Giray, Alina Górniok-Naglik, Przemysław Paweł Grzybowski, Daniel Hanuš, Soňa Karikova, Hristo Kyuchukov, Marzenna Magda-Adamowicz, Elżbieta Maria Minczakiewicz, Ewa Ogrodzka-Mazur, Zofia Olek-Redlarska, Iva Staňková, Anna Szafrańska, Urszula Szuścik, Danuta Ulewicz-Adamczyk, Lenka Venterová, Danuta Waloszek
Ocena 0,0
Edukacja małeg... Jaroslav Balvin, An...
Okładka książki Kraina mgieł Arthur Conan Doyle, Przemysław Paweł Grzybowski
Ocena 7,8
Kraina mgieł Arthur Conan Doyle,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
10,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1059
241

Na półkach:

UŚMIECHNIJ SIĘ!
Nie bez przyczyny mówi się, że śmiech to zdrowie. Pogłębiony wdech i skurcze mięśni przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji, ponadto pobudzony układ krążenia sprawniej rozprowadza tlen w organizmie. Pozytywny wpływ śmiechu można także zaobserwować, biorąc pod uwagę pracę serca oraz mózgu. Co jednak wspólnego ma śmiech z edukacją? W jaki sposób jest wykorzystywany w procesie dydaktycznym? Jak wpływa na rozwój dziecka?
Na te pytania próbuje odpowiedzieć obszerna monografia „Śmiech w edukacji. Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową” autorstwa Pawła Grzybowskiego, opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls. Praca dotycząca śmiechu jest bez wątpienia najbardziej obszerną publikacją na polskim rynku, jedną z nielicznych poświęconych tej tematyce. To nieoceniona pomoc dla nauczycieli, pedagogów, filologów, dla osób pracujących w zawodach pokrewnych, a także dla studentów, zmagających się z pracami dyplomowymi. To również interesująca książka dla tych, którzy zainteresowani są komizmem i humorem nie tylko w sferze edukacji, ale w każdej sferze życia.
Książka składa się z dwóch części, z których pierwsza zawiera analizę oraz interpretację poszczególnych zagadnień składających się na jej tematykę, natomiast część drugą stanowi antologia przykładów komizmu oraz obszerny przewodnik bibliograficzny, który zawiera źródła wiedzy w kilku językach.
W kolejnych rozdziałach autor zajmuje się uporządkowaniem kategorii pojęciowych z zakresu glotologii, czyli interdyscyplinarnej refleksji nad śmiechem, przedstawia śmiech w ujęciu fizjologicznym i społeczno-kulturowym, wyjaśnia naturę komizmu, humoru i poczucia humoru jako cenionego zmysłu przeżywania komizmu, pisze również o uśmiechu i jego komunikacyjnej oraz ekspresyjnej roli. Grzybowski omawia znaczenie śmiechu, traktowanego jako zjawisko społeczne o charakterze integrującym, a także zjawisko wyśmiewania, które stało się pierwszym kryterium wyodrębnienia określonych rodzajów śmiechu. Autor wyjaśnia ponadto znaczenie kategorii „jakość życia” oraz przywołuje jej kryteria.
W książce została poruszona również tematyka śmiechu na styku sfer publicznej i prywatnej. Autor przesłanek śmiechu w sferze publicznej doszukuje się w różnych formach piśmiennictwa, pisze o śmiechu i uśmiechu w relacjach międzykulturowych oraz o terapii śmiechem. Przytacza również liczne wypowiedzi o śmiechu w edukacji, poczynając od starożytności, po czasy współczesne, a także zapoznaje czytelnika z rozbudowanymi, całościowymi koncepcjami śmiechu i uśmiechu. Grzybowski ukazuje również w perspektywie porównawczej rezultaty badań nad śmiechem, identyfikuje też obszary, w których śmiech może być wykorzystywany. Pisze zatem o śmiechu jako istotnym czynniku w rozwoju dziecka, będącym jednym z elementów socjalizacji, od którego zależy pozycja w rodzinie, grupie rówieśników oraz sferze publicznej.
W części drugiej książki autor podaje liczne przykłady dotyczące form komizmu zawartych w żartach, szkolnych przezwiskach i psotach, a także w cytatach z prac szkolnych i zeszytów, prowadzonych na różnych poziomach nauczania. Natomiast w załączonym przewodniku bibliograficznym znajdziemy zestawienie najczęściej cytowanych źródeł na temat śmiechu, komizmu, a także uśmiechu w kontekstach omawianych w poszczególnych rozdziałach monografii.
Kompleksowość ujęcia tematyki śmiechu czyni z pozycji „Śmiech w edukacji” lekturę wartą polecenia, książkę o wszechstronnych możliwościach wykorzystania. Autor dostarcza gotowy materiał, który bardzo łatwo można zamienić w interesujący projekt do realizacji, generuje pomysły na scenariusze lekcji, a także kolejne obszary badań. Warto się zaopatrzyć w książkę tego typu, bowiem pedagodzy wielokrotnie będą do niej sięgać w swojej pracy zawodowej

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/smiech-w-edukacji,1572,epub.html

UŚMIECHNIJ SIĘ!
Nie bez przyczyny mówi się, że śmiech to zdrowie. Pogłębiony wdech i skurcze mięśni przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji, ponadto pobudzony układ krążenia sprawniej rozprowadza tlen w organizmie. Pozytywny wpływ śmiechu można także zaobserwować, biorąc pod uwagę pracę serca oraz mózgu. Co jednak wspólnego ma śmiech z edukacją? W jaki sposób...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Przeczytane
    2
  • Chcę w prezencie
    1
  • Ze znakiem zapytania
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne