Podwodny świat

Zysk i S-ka
The World Below
literatura piękna
Jacek Spólny

Wszystko przemija... Warto przeczytać, zastanowić i zagłębić się nad własnym życiem.

Brak chronologii, łączenie wielu wątków nie tylko poprzez bohaterów i ich losy, ale także poprzez refleksje w nich zawarte, świetna umiejętność autorki klarownego przekazywania myśli i odkrywanie na nowo przeszłości, która - jakby mogło się wydawać - już dawno skonała w jakimś ciemnym, zimnym kącie pędzącego świata... To wszystko nadało tej książce niezwykły klimat, aurę...

„Ale koniec końców, co pozostaje? Co nie ulega zmianom poprzez pokolenia? Granice przesuwają się, ofiary umierają albo czmychają, biorąc ze sobą tylko to, co pod ręką; wody powoli piętrzą się pod tamami, a to, co było, ocalało li tylko w snach i pamięci.”

Ta powieść to rozrachunek przeszłością. To piękna powieść o przemijaniu, o upływie czasu, o nieuchronności...

• 2012
  • Obyczajowe
  • Anin
  • Wymienię
  • 🏠 Posiadam 🏠
  • 2013
  • Przeczytane dawno temu
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Podwodny świat