Jag

Okładka książki Jag Stevie J.Cole
Okładka książki Jag
Stevie J.Cole Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Pandemic Sorrow (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pandemic Sorrow (tom 1)
Jag
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-09-04
2014-09-04

Okładka książki No Romeo Stevie J.Cole, L.P. Lovell
No Romeo Stevie J.Cole, L.P....
Okładka książki No Good Stevie J.Cole, L.P. Lovell
No Good Stevie J.Cole, L.P....
Okładka książki No Prince Stevie J.Cole, L.P. Lovell
No Prince Stevie J.Cole, L.P....
Okładka książki Dirty Stevie J.Cole, L.P. Lovell
Dirty Stevie J.Cole, L.P....

2058

Musze przyznać,że ta książka nie należała do łatwych i przyjemnych , autor pokazał nam naprawdę prawdziwy świat Rockmenów uzależnionych od narkotyków i seksu, alkoholu. Sama wytwórnia ich od tego uzależniła, sami im ją podawali jak na tacy. Uważali się za Bogów Rocka i seksu, oni się dla wytwórni jako ludzie nie liczyli, oni byli po to aby zarabiać dla nich kasę i tylko to się dla nich liczyło, a że byli uzależnieni to jeszcze lepsze dla nich, mieli ich w garści. Jag uważał,że ma przyjaciół ale mylił się on był samotnym , nieszczęśliwym człowiekiem, którzy go cały czas oszukiwali i wykorzystywali. jedyna prawdziwa osoba była Roxy, ona kochała go takim jakim był, nie wykorzystywała jego sławy , pieniędzy, ona kochała Jeggera ,a nie Jaga Nawet gdy Jag spotkał na drodze Roxy nie umiał się pohamować przez uczuciem haju, ona również była uszkodzona tak jak Jag ale inaczej ona bała się ludzi , przez to co musiała przejść jako dziecko,przez to jak straciła brata nienawidziła narkotyków, wiedziała co one mogą zrobić , dopiero jak Jag uderzył o samo dno i przeczytał list od fanki Savannah, która była i nadal jest uleczoną ćpunką i jak wyznała,że to dzięki niemu jest czysta dotarło do niego co może zrobić jedna osoba dobrego w życiu innego człowieka, zmienił się , odzyskał Roxy i zyskał, dom ,rodzinę i nazwał swoja córeczkę imieniem tej fanki Savannah, cale życie będzie uzależniony ale walczy , bo ma dla kogo żyć.

Rock and roll zwykle kojarzy sie z wódą,dragami i tanim seksem.I tak właśnie jest w tej książce.Narkotyki są wszechobecne,alkohol leje sie strumieniami a chętnych panienek jest całe mnóstwo.taka jest rzeczywistoś zespołu Pandemic Sorrow.W ogóle wydaje się,że większość kobiet w tej książce zrobi wszystko,żeby tylko przeleciał je jakiś napalony rockman.Nie przeszkadza im obecność innych ludzi,są bardziej niż chętne żeby tylko zaspokoić kolejnego gwiazdora.Jakby to była jakaś nobilitacja,dac sie wykorzystać zaćpanemu prostakowi,który nawet nie zapamięta twarzy czy imienia kolejnej chętnej laski...
Głównym bohaterem i narratorem książki jest Jagger Steel ,wokalista zespołu,mcno uzależniony od narkotyków i alkoholu.Oczywiście twierdzi,że absolutnie panuje nad sobą,a tak naprawdę nie potrafi wytrzymać kilkudziesięciu minut ,by nie wciągnąć kolejnej kreski koki.Przede wszystkim ta książka pokazuje w jaki sposób na człowieka działa uzależnienia,kiedy nie może się on powstzrymać od koktajlu złożonego z białego proszku i garści leków zapitych alkoholem.Gonitwa za kolejnym hajem to właściwie centrum życia Jaga.On nie potrafi funkcjonować na trzeźwo.Nawet wtedy gdy w grę wchodzi ważna dla niego osoba.
Książka jest nieco przewidywalna,romans nie jest tu najważniejszy,ale zepchnięty nieco na bok,co w tym wypadku nie bardzo przeszkadza.
To co mi przeszkadzało, to przede wszystkim wulgarny język,nieszanujące sie kobiety i narkotyki.Ja chyba za dużo się naczytałąm w młodości o skutkach ich zażywania,żeby teraz czytać o fundowaniu sobie kolejnego macha,kolejnej kreski,czy złotego strzała...Nienawidzą narkotyków,a tej skiążce dominują.Bohater przez 90 % tekstu jest tak zaćpany,że ledwo widzi na oczy i nie kontroluje własnych poczynań.Końcówka to trzymiesięczny odwyk,po którym nagle przejrzał na oczy i postanowił jednak nie brać.Nie przekonuje mnie to,za mało w książce przedstawiono walki z nałogiem a za dużo oddawania się mu.
Roxy to dziewczyna,która pała jawną niechęcią do Jaga(przedstawiającego się jako boga rocka i boga sceny).Fakt,że jakaś panienka nie padła przed nim na kolana determinuje jego postepowanie.Yeraz Jag zrobi wszystko,żeby tylko ją zaliczyć.
Nie polubiłam bohaterów.Zabrako mi w nich jakiejś pokory,jakiegoś ludzkiego okrucha.Są tak przekonani o własnej nadzwyczajności,że to aż boli.Brakowało mi w nich zadziorności czy jakiegoś ducha braterstwa.Zwykle w książkach o kapelach rockowych ,członków zespołu łaczy jakaś więź,są ze sobą zaprzyjaźnieni.Tutaj tego brakuje.
Ogólnie książka przypomina nieco te pisane przez Olivie Cunning,jednak ksiązki Olivii czytałam z dużo większą przyjemnością.Przy Jagu chwilami musiałam się zmuszać do czytania.przeszkadzały mi wulgaryzmy,zbyt wiele opisów seksu ,zbyt wielki naciks położony na narkotyki,które są tu głównym bohaterem.
Nie spodobała mi się ta książka,choć nie twierdzę,że nie była interesująca.Była,chwilami nawet zaskakiwała,choc początkowo wydawało sie że wiele rzeczy będzie przewidywalnych.Bywały zresztą i takie.Książka nie była łatwa,ale na pewno było to wyzwanie.Raczej nie przewiduję kontynuacji cyklu.

Dawno nie czytałam takiej książki, kurde, nawet nie wiem czy kiedykolwiek taką czytałam. Cóż, ale od początku - sięgając po nią nie liczyłam na zbyt wiele, jedynie chyba na to, żeby dało się ją przeczytać bez załamania nerwowego złym stylem autora czy idiotycznie się zachowującym bohaterem, zatem nie były to jakieś wygórowane wymagania. Zaczęłam czytać i pierwsza przeszkoda - ciągnący się wstęp, który mnie osobiście trochę zmęczył. Chyba każdy, gdy zaczyna tę książkę ma świadomość, że jakaś dziewczyna się pojawi, ale żeby się pojawiła trzeba przeczekać ponad 1/5 całości i to trochę mnie odepchnęło, bo źle jest, gdy akcja idzie za szybko, ale również, gdy za wolno. Zatem - mamy Jaga i Roxy, i od tej pory w sumie akcja właściwa się zaczyna. Cóż, spoilerować zamiaru nie mam, ale - uwielbiam Jaga. Nie za bycie badboyem czy gwiazdą rocka, ale za jego osobę, prawdziwą osobę, prawdziwego Jaggera. Autorka ukazała zagubionego w świecie człowieka, który nie może sobie poradzić z nadmiarem... życia? Przytłoczonego mężczyznę, który chyba zamiast fanów i pieniędzy, wolałby spokój i beztroskę bycia dzieckiem z marzeniami. I to jest najlepsze w tej książce, bo przecież nie jest to jakaś pozycja z górnej półki, ale ukazuje ona każdego z nas, człowieka walczącego o swoje życie. Uwielbiam Jaggera i jego przemyślenia, uwielbiam dynamikę jego postaci, to jak się zmienia w sposób wiarygodny, a nie dwa tygodnie na odwyku i już nie ćpam, bo nie tak wygląda realizm. Więcej nudzić nie będę, dodam jeszcze, że uwielbiam Roxy i jej charakterek, jak ładnie dogryzała Jagowi. Dobrana z nich para!
Książkę jak najbardziej polecam przeczytać, stosunkowo lekka i przyjemna, ale poruszająca ważne tematy.

Czytałam już wiele książek o tej fabule czyli o gwiazdach rocka.
Jednak ta szczególnie przypadła mi do gusty ze względu problematyki.
Chodzi mi o to że narratorem jest tylko i wyłącznie główny bohater, wokalista sławnego na całym świecie zespołu rockowego.
Dzięki temu możemy ujrzeć też minusy sławy, czyli uzależnienia, samotność itp.
Nie mamy takiej okazji gdy narratorką jest kobieta, która poznaje takiego gwiazdora i się w nim od razu zakochuje i żyją sobie długo i szczęśliwie (miałam takie odczucia gdy czytałam ostatnio o innej gwieździe rocka z perspektywy głównej bohaterki).
Książka "Jag" momentami przypominała mi twórczość pani Olivii Cunning, która również uwielbia pisać o rockmenach, książki obu tych pań są przesycone seksem i gorącymi muzykami, chociaż przyznam że ta pozycja podobała mi się bardziej niż twórczość Cunning.
Daje 9/10 a nie maksymalną notę, ponieważ momentami troszeczkę się nudziłam.

Czytałam już wiele książek o tej fabule czyli o gwiazdach rocka.
Jednak ta szczególnie przypadła mi do gusty ze względu problematyki.
Dzięki temu możemy ujrzeć też minusy sławy, czyli uzależnienia, samotność itp.
Nie mamy takiej okazji gdy narratorką...

ta książka jest inna. inna pod tym względem, dla mnie, że pokazuję najprawdziwszą prawdę. wszystko jest takie prawdziwe. czytałam wiele książek o tematyce rockmenów, ale ta jest jak dla mnie wyjątkowa. mocna, pełna emocji, wrażeń. pokazuje walkę, przyjaźń, miłość. pokazuje, że jeśli się naprawdę czegoś pragnie to po ciężkiej pracy się to osiągnie. naprawdę świetna.

Jest to książka, która moim zdaniem posiada wszystko co powinna posiadać dobra książka. Realistyczna postać, realne zdarzenia i przeżycia, konsekwencje bycia gwiazdą, uzależnienia które potrafią rujnować twoje życie i miłość dla której jesteś w stanie się zmienić. Bardzo przyjemnie czytało mnie się tą historię. Podobało mnie się, że już nie od pierwszych stron nasz Jag poznał miłość swoje życia. Najpierw mogliśmy poznać jego życie. To jak doszedł do sławy i jak się w niej pławił. Dowiedzieć się, że tak na prawdę jest samotnym facetem, pustym w środku a pełnym na zewnątrz. Roxy wkraczała w jego życie małymi kroczkami i zażarcie przeżywałam każdą tego chwilę. Było ciężko, bo nasza gwiazda rocka nie potrafi radzić sobie z uczuciami, każde zabijał narkotykami. Niestety doprowadziło go to na kolejną krawędź przedawkowania. Wyszedł z tego, tylko dzięki Roxy. Gdyby znów go odrzuciła, myślę, że Jag Steele zniknął by z tej ziemii na zawsze. Jednak tak się nie wydarzyło. Podjął walkę z chorobą w której Roxy go wspierała. Wiedział, że ma dla kogo żyć. Większą siłę dostał gdy wiedział, że jeszcze ktoś będzie jego życiem. Choć książka posiadała sporawo stron, to i tak z chęcią czytałabym jeszcze i jeszcze. Jag Steele to postać o której chce się czytać na okrągło i się nie zapomina. Oficjalnie Jag Stelle został moim drugim ulubionym rockmenem.

Zaskoczyła mnie ta książka, ale pozytywnie bo mimo, że nie tego się spodziewałam to przekaz jednak mnie zainteresował. Ciekawie skonstruowane postacie, wciągająca i bardzo realna historia, w bardzo surowy sposób opisane życie uzależnionego od narkotyków, alkoholu i seksu człowieka. Wątek miłosny choć wydawać by się mogło, że powinien być wiodący to tutaj ma się wrażenie, że jest on trochę zepchnięty na bok, ale działa to tylko na plus bo przez to nie jest banalny i przesłodzony.
Ogólnie książka bardzo dobra :) Warta przeczytania.

Czytalam juz wiele ksiazek o gwiazdach rocka ale musze przyznac, ze ta jest najlepsza. Jest duzo seksu, alkoholu i chetnych panienek ale jest tez bardzo mocno poruszony temat narkotykow. Glowny bohater Jag uzalezniony od tego jak i silnych lekow, ktory twierdzi, ze nad tym panuje i nie musi wcale tego zazywac, a tak naprawde nie potrafi funkcjonowac nawet przez kilka godzin bez koki i lekow uspokajajacych, ktore go otumaniaja. Jag jest narratorem, bardzo prawdzie opowiada co sie dzieje z jego cialem i umyslem po wciagnieciu kolejnej dzialki, nic i nikt sie dla niego nie liczy, az poznaje Roxy dziewczyne, ktora jako jedyna nie jest zainteresowana gwiazda rocka. Niestety nawet dla niej nie potrafi wygrac z nalogiem, bo bardziej kocha bycie na haju niz nia. Ksiazka od samego poczatku do konca jest bardzo interesujaca, nie nudzilam sie ani chwili czytajac ja, polubilam od pierwszych stron glownego bohatera mimo, ze od samego poczatku opisywal siebie jako dupka :). Smutne bylo to jak osoby bliskie z jego otoczenia wciagnely go w nalog, potem po odwyku nadal mu umozliwialy i namawialy, wmawiajac, ze to nic zlego. Polecam przeczytac, bo ksiazke jest swietna!

Książka daje kopa... Jest ostra i nieprzewidywalna. Pokazuje świat roka, gdzie wszystkim rządzą narkotyki i alkohol... Jag główny wokalista Pandemic Sorrow coraz bardziej upada na dno. Seks, narkotyki i alkohal to trzy główne punkty bez których nie może się obejść w ciągu dnia. Kiedy spotyka Roxy, która z początku gardzi nim, postanawia ją zdobyć. Jednak nie spodziewanie zakochuje się w niej. Jedynym problemem jest to, że dziewczyna nienawidzi narkotyków. Więc Jag musi wybrać między nałogiem, a miłością...

Przepraszam ale tego nie da się czytać. Płytka, dziecinna pisana chyba przez 15-latkę. Pierwsza której nie polecam.... Jeśli chcecie poczytać o tym jak na prawdę wygląda nałóg przeczytajcie "Milion małych kawałków".

• Muzycy

Dodaj cytat z książki Jag