Rok wilkołaka

horror
2015-02-13
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Wilkołak Horror Stephen King

Na pewno zaskoczeniem okazuje się kto był wilkołakiem

Najsłabsza książka Kinga jaką czytałem a przerobiłem prawie całą jego twórczość. Być może to był eksperyment z formą a może przedawkował używki. Dla mnie książka ma dwie zalety: grafiki i to że jest taka krótka.

Z wielkim bólem serca daję tylko 5.
Niestety książka słaba, za nazwisko i sentyment do autora nie dałam niższej oceny.
Mimo wielkiej sympatii do pana Kinga bardzo się męczyłam i nudziłam czytać tę książkę.

ROK WILKOŁAKA to jedna z najsłabszych książek mistrza Kinga jakie przeczytałam. Nie jest zła, tylko inna. Dziwnie się czyta ten NIESTRASZĄCY horror składający się z 12 króciutkich opowiadań, na każdy miesiąc, w jednym roku. Narrator bezosobowo, jako zewnętrzny obserwator zaistniałych wydarzeń, opowiada nam o WILKOŁAKU grasującym w małym miasteczku, polującym na przypadkowe...

Nie porwało, a nawet - mimo małej objętości - znudziło.

"Rok wilkołaka" to krótkie opowiadanie gdzie każdy z rozdziałów poświęcony jest danemu miesiącu, a dany miesiąc kolejnej ofierze. Łatwo się zatem domyślić ile ich było, ale w trakcie lektury uderza w nas pytanie, czy wszystkie te ofiary zasłużyły sobie na śmierć? Długo myślałam nad tym, co może kierować taką bestią- instynkt, przekonania czy zupełnie coś innego?
Barwny...

„Rok wilkołaka” to bardzo krótka powieść jednego z rozpoznawalnych autorów książek o tematyce horrorów. Została ona przeczytana w zaledwie dwa wieczory. Książka zawiera 12 rozdziałów. Każdy z tych rozdziałów jest miesiącem w którym wilkołak atakuje poszczególnych mieszkańców miasta. Książka ta jest zdecydowanie za krótka. Rozdziały zajmują zaledwie kilka stron. Fabuła mi...

Dzisiaj przychodzę do Was z krótką recenzją Roku Wilkołaka, który przeczytałam właśnie po raz drugi!
Powiem szczerze, że jest to na pewno ciekawa pozycja na dosłownie jednej lub dwa wieczory! Rozdziały mają maksymalnie do 10 stron, a liczba bohaterów jest ograniczona i efektownie się zmniejsza 😉
Na pewno dużym plusem jest tutaj dla mnie główny bohater - Marty. Uwielbiam...

02/2020. Styczeń - małe miasteczko Tarker's Mills. Śnieg, mróz i grasujący przy pełni księżyca wilkołak. Krew i strach mieszkańców...i tak przez następne dwanaście miesięcy. Mnie nie przerazila ale podobało sie. Dwa miłe wieczory z Kingiem.

Jak ja tęsknię za wilkołakami, czy to w filmach, książkach i komiksach.

Dyskusje

4 325