Rok wilkołaka

Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Wilkołak Horror Stephen King

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Amerykański wampir #01 Rafael Albuquerque, Stephen King, Scott Snyder
Ocena 7,1
Amerykański wa... Rafael Albuquerque,...
Okładka książki W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen King
Ocena 6,0
W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen K...
Okładka książki Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Siostrzyczki z Elurii Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Luke Ross
Ocena 7,3
Mroczna Wieża ... Peter David, Robin ...

Wciągająca, krótka historyjka. Fajnie by się to czytało w nocy na jakiejś wsi przy pełni księżyca.
8.5/10

8.5/10

Szybka, łatwa w odbiorze lekturą, która nic nie wnosi do świata horroru. Taka książeczka do zabicia czasu w pociągu.

Zawsze trafiam na książki Kinga, które są początkowo niezachęcające dla mnie, ale im dalej w las tym ciekawiej. I tak też było w przypadku "Roku wilkołaka", który przez pierwsze 50 stron niezbyt był ciekawy, ale znowu muszę podkreśklić, że 3 ostatnie rozdziały najbardziej mnie zaintrygowały.

Klasyczny horror - taka straszniejsza baśń.

Klasyczny horror - taka straszniejsza baśń.

Taka sobie historyjka z ciekawym zakończeniem

"Rok wilkołaka" to opowiastka o tajemniczej bestii, mordującej swoje kolejne ofiary przy pełni księżyca i siejącej w związku z tym strach i panikę wśród mieszkańców małego miasteczka w stanie Maine. Pierwsza połowa książki wzbudziła we mnie jedynie irytację i potwornie mnie znudziła. Sprawia wrażenie, jakby została napisana "na kolanie", bez głębszego zastanowienia ze strony autora. Od połowy jest już z każdą kartką lepiej i ciekawiej. Fakty stopniowo się zazębiają, napięcie rośnie i książka naprawdę wciąga. Zakończenie jest zaskakujące i można powiedzieć, że to głównie ono ratuje całość. Czytając tę nowelę, nie spodziewałam się tak dobrego i pomysłowego zakończenia.

Jeśli chodzi o stronę graficzną, którą tak wszyscy krytykują, to niestety nie mam na ten temat zdania, ponieważ "Rok wilkołaka" czytałam w wersji elektronicznej.

Oceniłam na 5 gwiazdek. Pewnie ocena byłaby nieco wyższa, gdyby pierwsza część dorównywała poziomem drugiej, ale niestety tak nie było. Tym, którzy zastanawiają się, czy sięgnąć po tę książkę, powiem, że warto choćby dla samego zakończenia, które z pewnością Was zaskoczy. Nawet jeśli w trakcie czytania poczujecie się rozczarowani, to końcówka Wam to wynagrodzi. Lektura zajęła mi 1,5 godziny, więc jeśli poświęcony jej czas uznacie jednak za stracony, to będzie go naprawdę niewiele.

Na deser, jako miłośniczka kina, polecam ekranizację, która nosi tytuł "Srebrna kula". Oglądać PO przeczytaniu ;-).

Taka sobie historyjka z ciekawym zakończeniem

przyjemna lektura na jeden wieczór.

przyjemna lektura na jeden wieczór.

Polecam.

Polecam.

Ogłoszenia wilkowyjne (parafialne).
Dziś w naszej wilkowyjni (parafii) odbędzie się zagryzanie parafian (nabożeństwo w intencji parafian). Wszystkich chętnie zagryzam (zapraszam).
Koniec ogłoszeń wilkowyjnych (parafialnych).

O, widzę chłopca na wózku inwalidzkim. Podjedź mała przekąsko (mały chłopczyku) i nie miel ozorem (nie rozpowiadaj wszystkim) jak zakończy się ta historia. Nie odbierajmy innym radości z zagryzania (czytania).

Ogłoszenia wilkowyjne (parafialne).
Koniec ogłoszeń wilkowyjnych (parafialnych).

Kolejna pozycja z długiej listy dziwów, które wyszły spod pióra Mistrza Stefana.

„Rok Wilkołaka” to historia, którą każdy może spokojnie wciągnąć w jeden dzień. Dlaczego? Otóż, tak po prawdzie dlatego, że nie ma tam za dużo treści stricte do czytania xD Nie wiem jak wyglądają inne wydania, ale to, które ja posiadam, liczy sobie 135 stron, z czego około 50% to ilustracje. Ilustracje bardzo wymowne, spójne z treścią pisaną, do której się odnoszą – duży plus dla wydawcy @wydawnictwoalbatros

Całość utworu składa się z 12 rozdziałów, odpowiadających poszczególnym miesiącom roku, w którym w pewnym małym miasteczku grasuje Bestia. Potwór oczywiście uaktywnia się jedynie w okolicy pełni księżyca 🐺🐺🐺

Jak już wspomniałam, utwór jest bardzo krótki, czyta się go lekko, szybko i całkiem nawet przyjemnie.
Nie jest to jednak pozycja, która na zawsze zmieni wasze życie i poszerzy wasze literackie horyzonty xD Stephen King ma to do siebie, że spod jego pióra wyszła przeogromna ilość utworów, dzieł i tworów, wśród których faktycznie znajdują się absolutne perełki literatury, ale „Rok Wilkołaka” zdecydowanie do tej kategorii nie należy.

Moim zdaniem fajne czytadełko na jeden wieczór, dla fanów Mistrza Stefana.

Krociutkie opowiadanie ktore czyta sie lekko i przyjemnie. Daleko tu do najlepszych powieści Kinga ale tak dla relaksu warto przeczytać