Rywalki. Dziennik

2015-02-06
2015-02-06
Antonina Lewandowska
dziennik

Super jako prezent dla kreatywnych miłośników Rywalek.
W zasadzie jeszcze nie zrobiłam wszystkich zadań, ale gdybym dała "właśnie czytam" to nie mogłabym wstawić opinii :)
Książka jest wypełniona 365 zadaniami związanymi z serią Rywalki, a konkretnie jej trzema pierwszymi tomami o Ami.
Fajnie, że to coś a la "Zniszcz ten dziennik", bo wcześniej nie dane było mi korzystać z czegoś takiego.
Niezwykłe doświadczenie, zwłaszcza że związane z moją ulubioną serią :)
Dobrze, że to nie to samo jak zrobili przy sadze Zmierzch: wypuścili jakieś pamiętniczki z cytatami. Zawiodłam się na tym, bo cytatów to ja sobie mogę sama w książce poszukać. No ale trudno.
W każdym razie polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad kupnem <33

Super jako prezent dla kreatywnych miłośników Rywalek.
Fajnie, że to coś a la "Zniszcz ten dziennik", bo wcześniej nie dane było mi...

"Rywalki dziennik kreatywny" został stworzony na podstawie serii "Rywalki" autorstwa Kiery Cass. Z powodu ogromnej internetowej aktywności fanów, wydawcy Seguinte w Brazylii wpadli na pomysł stworzenia tego dziennika. W Polsce przetłumaczyło go wydawnictwo Jaguar, o czym dowiadujemy się z pierwszej notatki.
Dziennik ma służyć pobudzeniu wyobraźni. Choć podstawowe pytanie brzmi "Co by było, gdybyś to ty miała uczestniczyć w Eliminacjach?", książka ma w sobie dużo więcej, m.inn. wybieramy aktorów do obsady, wybieramy cechy charakteru do poszczególnych osób, wymyślamy dalsze losy bohaterów, projektujemy ubrania, a przede wszystkim przypominamy sobie kluczowe momenty serii i dzięki nim, także i istotne chwile naszego życia. Dowiadujemy się też dużo o sobie, główkując na temat ulubionej muzyki, zespołów, aktorów, osób, miejsc i rzeczy. Nie mam zamiaru uzupełniać dziennika, uważam to za stratę czasu i przyborów artystycznych, ale przeczytałam go korzystając z szerokich możliwości grafiki mojego umysłu.
Choć zabawy w kolorowanki i projekty to nie moja bajka, czytanie tego dziennika było przyjemne i sprowokowało do myślenia o tym, o czym na codzień nawet się nie zastanawiam. Posiadam go, ponieważ kupiłam dziennik w znacznie obniżonej kwocie, lecz patrząc na cenę rynkową nigdy bym go nie zakupiła.

Dziennik ma służyć pobudzeniu wyobraźni. Choć podstawowe pytanie...

Jako fanka serii kupiłam sobie tę pozycję z czystej ciekawości. Jednak całość zawiodła moje oczekiwania. Chciałam coś bardziej w rodzaju pamiętnika z dużą ilością cytatów, a dostałam spis misji a'la "Zniszcz ten dziennik" i bardzo mało cytatów. Ogólnie pozycja jest ciekawa, ale nie tego oczekiwałam.

Cudowny ! Mnóstwo ciekawych zadań, można poczuć się jak bohaterka serii ,,Rywalki''.

''Rywalki. Dziennik'' to bardzo ciekawy dodatek do serii. Zadania są najróżniejsze: od ''Wypisz ulubione cytaty z trylogii'' do ''Stwórz profil na portalu społecznościowym''. Można porozmyślać, napisać o sobie, czuć się związanym z bohaterami. Książka jest bardzo starannie wykonana zaczynając od czcionki, kończąc na wzorze stron. Jest jeden mankament: jeśli ktoś czytał ''Selekcję'' dawno to...będzie mu ciężko zrobić sporo zadań. Tak było w moim przypadku i w niektórych poleceniach zastanawiałam się, że coś takiego wydarzyło się w losach Ameriki i Maxona. Najlepiej dodatek sobie kupić tuż po przeczytaniu trylogii, wtedy zadania rozwiązuje się na gorąco, z wielką ochotą, a przede wszystkim- wiedzą.
Polecam

Wspaniały dziennik! Można tam zapisywać bardzo wiele rzeczy o sobie, pisać opowiadania! <3

recenzja na http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2015/04/rywalki-dziennik-kreatywny.html

Świat po wielu groźnych wojnach. I tuziny błyszczących sukienek. Tak w gruncie rzeczy można krótko i treściwie opisać serię Rywalki autorstwa Kiery Cass, która do niedawna była jeszcze trylogią. Choć opinie na jej temat bywają różne: od bardzo słabych, poprzez średnie, neutralne, na relacjach wniebowziętych czytelników skończywszy, to niemal każdy, kto miał okazję zapoznać się z tymi książkami twierdzi, że mają one w sobie coś niezwykłego - być może uroku powieściom Kiery Cass nadają baśniowe elementy. Jakby nie było, nawet ci, którzy ostatecznie negują serię, widzą w niej potencjał i coś, co przyciąga do siebie odbiorców, niczym lep muchy.

Polska, co można zauważyć, zaczęła powoli wkraczać w wydawanie dodatków do serii. Chociaż w Ameryce i nie tylko (przykładowo u naszych sąsiadów) błyszczące gadżety, wymyślne biżuterie są codziennością, u nas należy to do rzadkości. Na szczęście już coraz częściej w naszych ojczystych księgarniach i sklepach spotkać można dodatkowe historie z serii, książki w wersji komiksowej czy części garderoby powiązane z daną książką.

Wydawnictwo Jaguar postanowiło iść za zagranicznymi trendami i wydało dodatki do "rywalkowej" serii. Z początku krótsze historie z perspektywy pobocznych bohaterów, a już nie tak dawno Dziennik kreatywny. Ciekawy pomysł powstał u brazylijskiego wydawcy Rywalek, a polskie wydawnictwo, widząc, że w Ameryce Południowej uzupełnienie odniosło sukces, postanowiło udostępnić je także swoim czytelnikom.

Rywalki. Dziennik kreatywny to kolorowa i bardziej delikatna, dziewczęca wersja międzynarodowego bestselleru Zniszcz ten dziennik. Z wydaniem zagranicznym robiło się wszystko, by książkę doprowadzić do beznadziejnego stanu, natomiast tu, operując kolorowymi długopisami, ołówkami i bujną wyobraźnią zamienia się Dziennik w pamiętnik księżniczki. Czy jest taki kreatywny, wątpliwe. Ale na pewno można się przy nim dobrze bawić.

Różowo-fioletowe kartki, fantazyjne czcionki, solidny papier. Do wyglądu zewnętrznego nie można się przyczepić, wydawnictwo odwaliło kawał dobrej roboty. Cukierkowe barwy, masa ciekawych zadań, które czekają w środku na właścicielki Dzienników, a w dodatku nie są beznadziejne czy żenujące. Bardziej to pasuje dla czytelniczek do 13-go, maksymalnie 14-go roku życia. Choć i starsze także odnajdą chwile radości przy zabawie z książką, to jednak nie wszystko może być dla nich satysfakcjonujące. Małe dziewczynki, właściwie jeszcze dzieci, które bawią się lalkami Barbie, z pewnością będą zadowolone z Dziennika kreatywnego, jednak starsze prawdopodobnie będą wolały przeznaczyć pieniądze na kolejną powieść.

Jeśli ktoś nie może się doczekać czwartego tomu serii Kiery Cass lub po prostu należy do kolekcjonerów dodatków książkowych, śmiało może dziennik zakupić.

Dziennik kreatywny "Rywalki" wzięłam do ręki w księgarni i już wtedy zachwyciło mnie wspaniałe wydanie. Miałam okazję przyjrzeć się pozycji lepiej i nie mam wątpliwości: ten dodatek powinien mieć każdy fan Kiery Cass! Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w videorecenzji!

Video: https://www.youtube.com/watch?v=zQg5obgnoV8

Video: https://www.youtube.com/watch?v=zQg5obgnoV8

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jako, że jestem niewątpliwie fanka całej serii "Rywalki", to i ten dziennik w końcu musiał wpaść w moje ręce. Spory ubaw, świetna zabawa. :)

Świetna zabawa :D

Świetna zabawa :D