Bound by Flames

Okładka książki Bound by Flames Jeaniene Frost
Okładka książki Bound by Flames
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Avon Cykl: Nocny Książę (tom 3) fantasy, science fiction
Nocny Książę (tom 3)
Avon
2015-01-27
2015-01-27
9780062076083

Słabsza niż poprzednie części.

Słabsza niż poprzednie części.

Tak mi się spodobała że postanowiłam wrócić do historii Cat i Bonesa i dokończyć historie. Wczensiej utknęłam nie mają tłumaczenia ostatnich części :)

"- Jest coś, co muszę ci powiedzieć,
jesteśmy na wystarczającym odludziu, że nie zostaniemy przez nikogo podsłuchani. (...)

Zamknął oczy i odciął naszą emocjonalną więź, co mnie dotknęło. Czy było aż
tak źle, że nie chciał, bym wiedziała, co czuje?

– Ponad sto lat temu – powiedział cicho. – Przysięgłem, że nigdy nie powtórzę
tego żadnej innej osobie, ale teraz mam zamiar złamać tę przysięgę, bo zasługujesz na to by wiedzieć.

– Co takiego? – zapytałam, straszliwy alarm wił się w moich żyłach, jak szybko
działająca trucizna.

Vlad otworzył oczy, ukazując mękę w głębi miedziano–zielonych tęczówek.

– Jestem odpowiedzialny za szum o Drakuli.

Gapiłam się na niego pewna, że na krótko miałam spięcie mózgu i
przesłyszałam się.

– Co?

Jego szczęka zacisnęła się tak mocno, prawie mogłam usłyszeć kruszące się
zęby.

– Pod koniec osiemnastego wieku , byłem… zagubiony, co jest pewnie dla ciebie zaskoczeniem zrobiłem coś niewiarygodnie głupiego. Zdobyłem pewną substancję znaną, jako Czerwony Smok, która jest skażoną wampirzą krwią z
narkotykiem. Albo przeceniłem swoją tolerancję na jej skutki, albo dawka była
silniejsza niż się zdawało, ponieważ utrzymała mnie w takim stanie nietrzeźwości, jakiego nie doświadczyłem od ponad czterystu lat.

Moje oczy stale się rozszerzały, aż prawdopodobnie wyglądały jakby miały mi wypaść z głowy.

– No i? – zachęcałam.
Popatrzył na mnie zirytowany.

– Zrobiłem to, co wszyscy pijani idioci: coś, czego żałuje. W barze spotkałem
pisarza, który szukał historycznej postaci, na podstawie, której mógłby oprzeć swoją nową powieść. W swoim odurzonym stanie sądziłem, że to zabawne naopowiadać
najbardziej obrzydliwe kłamstwa na temat swojej przeszłości obcemu. Nigdy po tym
nie dotknąłem już Czerwonego Smoka, myślałem, że to koniec. Wtedy, lata później
wyszła książka tego przeklętego pisarza. Byłem upokorzony, kiedy ją przeczytałem, ale myślałem, że popadnie w zapomnienie tak jak większość literackich dzieł to robiło.
Zamiast tego, popularność rosła i była coraz większa aż sto lat później jest biblią
każdego mitu, jaki kiedykolwiek powstał.

Wybuchłam śmiechem, część mnie czuła się źle, bo to było dla niego ciężkie do
ujawnienia, jednak nie mogłam wytrzymać pod groźnym spojrzeniem, jakim
obdarował mnie Vlad.

– T…to, dlatego nie możesz znieść, samego bbb…brzmienia tego słowa! – zapiałam, śmiejąc się tak mocno, że ledwo mogłam mówić. – To przypomina ci jak
zrobiłeś z siebie głu…głupka, całkowicie ludzki odruch. Och, Vlad kocham cię teraz
nawet jeszcze bardziej!"

Och ta scena na pewno zapadnie mi w pamięci :D

"- Jest coś, co muszę ci powiedzieć,

Zamknął oczy i odciął naszą emocjonalną więź, co mnie dotknęło. Czy było aż
tak źle, że nie chciał, bym wiedziała, co czuje?

– Ponad sto lat temu – powiedział cicho. – Przysięgłem, że nigdy nie powtórzę
tego żadnej innej osobie, ale teraz mam...

Ta ksiazka mogłaby spokojnie zamknąć serię. Na pewno nie nudzilam się podczas czytania, jednakże po skonczeniu całości nie odczuwam już takiej naglącej ciekawości co dalej. Znalazłam tlumaczenie MoretanBook i przyznaję, że przepisy mnie bawiły :)

Kolejna część o losach Vlada i Leili.
Miłość, zdrada, nienawiść, porwania, zniszczenia, śmierć, magia to wszystko i jeszcze więcej znajdziemy w tej części.
Po skończeniu książki ma się niedosyt i człowiek zabiera się z kolejną część.

Kolejna część o losach Vlada i Leili.
Po skończeniu książki ma się niedosyt i człowiek zabiera się z kolejną część.

Trzeci Tom serii Nocny Książę. Oj dzieje się w tym tomie. A wszystko skupia się wokół jego żony Leili.
Jak wiele cierpienia może znieść kobieta z rąk oprawców dla ukochanego.
Okazuje się, że nie ma takiej miary.
A Vlad szaleje spalając na popiół swoich kolejnych wrogów, by być z żoną.
I jak tu nie kochać takiego drania ♥️♥️♥️🔥🔥.
Część, która trzyma nasze emocje w ciągłym napięciu do samego końca. A na sam koniec wielka niespodzianka, która będzie miała swoją kontynuację w tomie czwartym. Polecam.

Jak wiele cierpienia może znieść kobieta z rąk oprawców dla ukochanego.
Okazuje się, że nie ma takiej miary.
A Vlad szaleje spalając na popiół swoich kolejnych wrogów, by być z żoną.
I jak tu nie kochać takiego drania ♥️♥️♥️🔥🔥.
Część, która trzyma nasze emocje w ciągłym...

Leila jako wampir zostaje w pełni połączona nierozrywalną więzią z małżonkiem Vladem na wielki. Ich połączenie jest tak wielkie że gdy Lepila zostaje znów porwana przez największego wroga, Vlad jest gotowy spalić cały świat by móc uratować ukochaną. Cała seria jest zachwycająca. Zawiera mnóstwo przygód, erotyzmy i fantastyki. Bardzo polecam

Powieść o losach Vlada z serii "Nocna Łowczyni". Historia osadzona w świecie wampirów i innych istot nadprzyrodzonych. Zdecydowanie bardzo fajna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz ciekawe wątki poboczne. Ogólnie polecam. Dużym plusem są dorosłe postacie i brak akcji w stylu "dzieci ratują świat. Miłego czytania :)

Rewelacja!

Rewelacja!