Be My Hero

Okładka książki Be My Hero Linda Kage
Okładka książki Be My Hero
Linda Kage Wydawnictwo: Linda Kage Cykl: Forbidden Men (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Forbidden Men (tom 3)
Linda Kage
2014-08-25
2014-08-25

Powiadają, że jeśli o czymś marzysz, możesz to mieć, jeśli tylko wykażesz się zapałem, determinacją, a przede wszystkim chęcią i gotowością do odnalezienia i sięgnięcia po swoją własną gwiazdkę z nieba. Podobno nic nie jest niemożliwe, ale czasami los potrafi sobie z nas zadrwić, stawiając przed nami nasze przeznaczenie, spełnienie marzeń, to, czego szukaliśmy, choć zdążyliśmy zwątpić, że kiedykolwiek znajdziemy, nasze potencjalne ocalenie, w najmniej odpowiedniej chwili. Ale jeśli coś - lub ktoś - jest nam pisane, zapewne któregoś dnia znajdziemy klucz do rozwiązania swoich problemów, utorujemy sobie drogę i połączymy się ze swoim marzeniem, swoim ratunkiem, węzłem wspólnego szczęścia. Prawda?
Linda Kage wkroczyła do polskich księgarń z trzecim tomem serii Forbidden Men. ,,Zostań moim bohaterem” (org. “Be My Hero”) to romans New Adult z motywem przeznaczenia, mężczyzny, który zakochał się jako pierwszy, ciąży oraz bratnich dusz, którego głównymi bohaterami jest dwoje młodych ludzi po przejściach.
Pick Ryan ewidentnie ma kompleks obrońcy. Daleko mu do bycia egoistą. To dobry człowiek, który przejmuje się losem innych ludzi może aż za bardzo. Choć ma za sobą niełatwe życie, jego dusza jest czysta. Pick nie jest ideałem bez najmniejszej skazy, ale jego grzeszki rekompensuje to, jaki jest, to jego serce ze złota, chęć pomagania, dzielenia się tym, co ma z tymi, którzy tego potrzebują oraz poświęcania się dla innych. Chłopak ma też oczywiście swoje własne marzenia i pragnienia, ale w momencie, kiedy już myślał, że nie uda mu się odnaleźć kogoś, kto rzekomo miał być jego przyszłością, ta osoba stanęła na jego drodze, ale niestety w momencie, gdy każde z nich nie było w sytuacji sprzyjającej nawiązaniu nowej relacji i budowaniu związku…
Eva Mercer jeszcze niedawno była rozpuszczoną, zarozumiałą i szastającą pieniędzmi na prawo i lewo, bez myślenia o oszczędzaniu na czarną godzinę, córką bogatych rodziców. Nikt jednak nie wie, że jej życie w tamtym okresie, nie było usłane różami. Choć mieszkała w zamożnej dzielnicy ze swoją rodziną, która reputację miała dobrą, w murach pięknej willi stoi pojemna szafa, mieszcząca wszystkie trupy, które Mercerowie skrywają przed światem. Teraz życie Evy, która ma za sobą trudną przeszłość, wcale nie jest jednak lepsze. Młoda kobieta nie ma pieniędzy, własnego dachu nad głową, jest w ciąży, a liczyć może tylko na swoją kuzynkę i jej chłopaka, którym też nie wiedzie się aż tak dobrze, aby mogli wspierać finansowo spłukaną przyszłą matkę z dzieckiem. To, co Eva wciąż ma, to jednak charakterek i nieufność w stosunku do mężczyzn. Oraz ukrywane na dnie duszy marzenia zbieżne z tymi, które ma Pick. Ale czy będzie im dane kiedykolwiek wspólnie je zrealizować, zważywszy na to, w jakiej oboje znajdują się sytuacji?
Zupełnie niespodziewanie ,,Zostań moim bohaterem” ujęło mnie, chwyciło za serce, otuliło ciepłem i zostało moim ulubionym tomem serii Forbidden Men, spośród tych trzech dotychczas wydanych w Polsce. Choć niektóre elementy historii Picka i Evy otarły się o kicz, jak na przykład ten wgląd w przyszłość, to ogółem opowieść ta ma fajny wydźwięk. Pokazuje, że niezależnie od tego, jak ciężki bagaż dźwigasz na swoich barkach, jak trudną przeszłość masz za sobą, przez co przeszedłeś, jakie błędy popełniłeś, jakie decyzje podjąłeś, zasługujesz na szczęście i możesz je odnaleźć, nawet wtedy, kiedy już zacząłeś tracić nadzieję na to, że spotkasz kiedykolwiek swoje przeznaczenie i ziści się Twój śniony od lat sen.
Siłą omawianej przeze mnie książki są jej główni bohaterowie, młodzi ludzie, którzy mają wady, zalety, problemy, mierzą się z wyzwaniami, dokonują wyborów, są nieidealni, a ich działania i osobowości nie są czarno-białe. Na początku nie lubiłam Evy. Mimo iż dziewczyna jest tak ludzka, ze wszystkimi swoimi wadami i z bagażem wypchanym szkaradnymi wspomnieniami z przeszłości, wkurzała mnie swoim zachowaniem oraz nastawieniem do Masona (tak, chodzi o głównego bohatera ,,Ceny pocałunku”, który i tutaj się pojawił i odegrał swoją rolę wraz z Reese). Na swój sposób potrafiłam zrozumieć, z czego wynika jej podejście, ale mimo wszystko nie pochwalałam tego, jak była do niego nastawiona. Z czasem jednak Eva zaczęła stawać mi się bliższa. Po pewnym czasie zapłakałam do niej sympatią i zaangażowałam się w jej losy. Jeśli zaś chodzi o Picka, to pokochałam go już po przeczytaniu prologu napisanego z jego perspektywy. Z łatwością skradł mi serce. I uważam, że ten chłopak jest za dobry na ten świat.
Fabuła ,,Zostań moim bohaterem” jest całkiem romantyczna, pomijając te trudne aspekty życia każdego z głównych bohaterów, w tym ich smutną przeszłość. Ta historia ma swoje prawdziwe, ale i nieco bajkowe elementy, a także emocjonalne, wzruszające momenty, którymi autorka u mnie zapunktowała, a które dodatkowo pragnę docenić przy okazji tej recenzji. Bez emocji byłaby to nijaka opowieść. Podobanie jak bez tych trudności, traum i przeszkód stojących na drodze bohaterów do szczęścia, o którym w głębi duszy każde z nich marzyło. Doceniam też to, że relacja Evy i Picka nie miała idealnych początków, nie wszystko jej sprzyjało, i że jej przebieg też nie był perfekcyjny. Gdyby wszystko szło jak z płatka, byłoby nudno i mdło.
Trzeci tom serii Forbidden Men przeczytałam jednym tchem. Śledząc przebieg tej historii, podążając ścieżką losów głównych bohaterów, przeżywałam wraz z nimi dobre i złe chwile. Niekiedy odczuwałam ciepło w środku, a innym razem smutek. Jest tu słodycz, gorycz, humor, wzruszenia, urok, ciepło, przyjaźń, miłość, wsparcie, nadzieja, mrok przeszłości... W sumie to wszystkiego po trochu. Choć nie mogę nazwać ,,Zostań moim bohaterem” powieścią wybitną, mogę napisać, że jest bardzo dobra. Przynajmniej dla mnie. To piękna opowieść z przesłaniem. Obiektywnie patrząc, jest mało prawdopodobne, aby taka historia mogła się zdarzyć w prawdziwym świecie, ale jak na fikcję literacką, jest dla mnie do zaakceptowania i godna polecenia kolejnym czytelnikom.

"Zostań moim bohaterem" to trzeci tom cyklu #ForbiddenMen autorstwa Lindy Kage. Cyklu, który już od pierwszego tomu BARDZO przypadł mi do gustu! Tym razem przyszedł czas na historię Evy i Patricka.

🍼 Eva ▪️ Patrick vel Pick 🍼

Eva to postać, którą mieliśmy przyjemność poznać przy okazji pierwszego tomu #cenapocalunku
Niestety nie do końca wypadła w nim pozytywnie. W przypadku #Zostańmoimbohaterem sprawa wygląda zupełnie inaczej! Eva dojrzała, wydoroślała i przeistoczyła się w genialnie wykreowaną bohaterkę. Patrick z kolei... No klękajcie narody! 🥵 Sposób, w jaki Kage wykreowała tę dwójkę to arcydzieło! Do tego w pakiecie dostajemy dwa słodziaki...

Pomysł na fabułę ciekawy z masą zwrotów akcji i sporo ilości traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Całość czyta się bardzo dobrze. Oczywiście nie zabrakło tu również wzmianek z życia bohaterów poprzednich tomów, za co niezmiernie dziękuję autorce. 🫶 Z przyjemnością czytałam o tym, co ciekawego dzieje się w ich życiu. Trudna końcówka, idealne zakończenie i spora ilość dobrego humoru to coś, na co możecie liczyć, sięgając po "ZOSTAŃ MOIM BOHATEREM"...
Ps. Tytuł idealnie dopasowany do fabuły!

🍼 Eva ▪️ Patrick vel Pick 🍼

Niestety nie do końca wypadła w nim pozytywnie. W...

"Zacisnęłam powieki i jeszcze mocniej wtuliłam się do Picka. W tym momencie był jedynym stałym elementem mojego wszechświata".

Czekałam na tę książkę, aż trafi w moje ręce. Nie mogłam się doczekać, aż będę mogła poznać ich historię. Pióro autorki poznałam już wcześniej przy poprzednich tomach — Do tej pory pamiętam poprzednie książki i wracam do nich myślami. Przyszedł czas na historię Evy i Patricka — Już wiedziałam, jak tylko przeczytałam opis, że książka zabierze mnie w emocjonalną podróż. Nie pomyliłam się. Historia już dawno przeczytana, a moje myśli ciągle wracają do tej pięknej, wzruszającej, emocjonalnej, chwilami smutnej historii, która mocno złapała moje serduszko. Okładka jest cudowna, piękna i bardzo mi pasuje do tej fabuły. Okładka skrywa pięknie opisaną historię o prawdziwej miłości i o tym jak los potrafi zaskoczyć. Jeśli kochacie romantyczne, chwilami wzruszające historie, w których też pojawiają się smutne, ale prawdziwe momenty wyjęte z życia to polecam tę książkę całym serduszkiem. Ta dwójka mnie zaskoczyła swoją historią i tym jak bardzo kochają. Cudowna miłość. Przyjaźń, dla której wskoczy się w ogień. Pasja. Marzenia. Coś cudownego! Pokochałam tę historię!

"Jego oczy o barwie głębokiego brązu kryły w sobie zbyt wiele współczucia i radości życia". Życie potrafi nieźle zaskoczyć i Jego zaskoczyło. Dwa światy, które się połączyły. Patrick zawsze marzył o prawdziwej miłości i nie tylko. Nigdy jej nie widział na oczy, ale gdyby zobaczył, to już by wiedział, że to Ona. Eva też nie ma łatwo, tym bardziej gdy jest w ciąży i jakoś musi sobie radzić. Ta dwójka trafiła na jedną drogę i jak się okazuje, potrzebują siebie nawzajem. Namiętność. Pożądanie. Szczere rozmowy. Zwroty akcji, które zaskakują. Pełno emocji!

Historia o prawdziwej miłości, przyjaźni, relacji rodzinnej. Pięknie napisana historia i czekam na więcej książek od autorki.
Gorąco polecam!

2069

Książka „Zostań moim bohaterem” Lindy Kage zabiera nas do trzeciego tomu cyklu "Forbidden Men".
Tym razem bliżej poznajemy Evę Mercer, rozkapryszoną kuzynkę do której musiała wprowadzić się bohaterkę z pierwszego tomu. Eva zaszła w ciążę i od tego momentu wszystko w jej życiu musi się zmienić. Poznajemy bliżej jej historię i dzięki temu rozumiemy zachowanie dziewczyny. Drugim bohaterem zostaje Patrick Ryan, który od małego miał trudne początki. Wychowywany przez sierocińce, trafia do więzienia. Decyduje się na aranżowane małżeństwo, aby zaopiekować się kobietą w ciąży. Nie zabraknie bohaterów z poprzednich tomów.
Autorka świetnie wykreowała wszystkie historie, które przeplatają się ze sobą tworząc spójną całość. Nie zabrakło intryg, niebezpieczeństwa, tajemnic i wiele innych.
Polecam cały cykl.

"Mi­łość nie za­czy­na się od po­ca­łun­ków czy seksu, tylko od uczuć".

Czy wierzycie w przeznaczenie? 🤔
"Zostań moim bohaterem" jest już trzecim tomem należącym do cyklu Forbidden Men. W książce spotkacie ponownie bohaterów z poprzednich dwóch książek a także historię kolejnej pary, którą tym razem tworzyć będą Eva Mercer oraz Patrick Ryan.
Nie będziemy oszukiwać, że postać Evy, którą zdążyłyśmy już wcześniej poznać, należała do naszych ulubionych, bo tak absolutnie nie było. Dziewczyna potrafiła zirytować do granic możliwości wywołując w nas chęć wytarmoszenia jej za włosy aby się w końcu opanowała i poszła po rozum do głowy. W tej książce jednak autorka pozwoliła poznać nam ją dużo lepiej pokazując powody jej początkowo paskudnego charakteru i wrogiego nastawienia do świata i otaczających ją zwłaszcza mężczyzn. I wiecie co? Totalnie zmieniło to nasz punkt widzenia i podejście do tej bohaterki. Ba! Spowodowało nawet, że zaczęłyśmy ją lepiej rozumieć, przestałyśmy się dziwić, że robi tak a nie inaczej a nawet zaczęłyśmy lubić! To jaką metamorfozę przechodzi ta postać od pierwszej do ostatniej strony książki jest czymś pięknym ❤️ z całą pewnością nie było to łatwe dlatego jej przykład najlepiej pokazuje, że jeżeli człowiek naprawdę chce coś zmienić i nad sobą popracować to jest w stanie to zrobić mimo wcześniejszych przekonań czy przykrych doświadczeń.
O Patricku Ryan'ie mogłybyśmy powiedzieć "cud chłopiec" 🥺 młody mężczyzna o złotym sercu, ogromnych pokładach empatii i niesamowitym zacięciu aby nieść pomoc innym będąc dodatkowo obarczonym bagażem przykrych doświadczeń 😔 spełnienie marzeń nie jednej kobiety sam pragnąc poznać osobę, która prawdziwie go pokocha pozwalając stworzyć dom i poczuć rodzinne ciepło, którego nie było dane mu zaznać 💔
"Do­ra­sta­łem w ro­dzi­nach za­stęp­czych od uro­dze­nia do osiem­na­ste­go roku życia. W żad­nej z nich nie za­grza­łem miej­sca na dłu­żej niż kilka lat. Tam od ma­łe­go uczysz się, że za­sa­dy zmie­nia­ją się w za­leż­no­ści od domu. Nie za­wsze mo­żesz wiele ze sobą za­brać, nie­za­leż­nie od tego, dokąd się uda­jesz. I nie za­wsze dane ci jest za­trzy­mać to, co aku­rat ze sobą przy­wie­ziesz. Mo­żesz za­po­mnieć o zdję­ciach czy ja­kich­kol­wiek sen­ty­men­tal­nych dro­bia­zgach. Masz tylko sie­bie i skórę na wła­snych ple­cach".
Linda Kage stworzyła historię jak dla nas niesamowicie emocjonalną, chwytającą za serce i dającą czytelnikowi do myślenia. Pokazuje ona jak niektórzy za maską obojętności i sukowatości ukrywają swój ból, rozgoryczenie i prawdziwe "ja". Były momenty kiedy autentycznie serca nas bolały czytając o krzywdzie, zniewadze i podłości jakie potrafiły dotknąć tylko jednego człowieka przez złe uczynki drugiej osoby 😢
Autorka w swojej powieści pokazuje także pewną bardzo istotną rzecz. Mianowicie chodzi o to, że nawet jeżeli doświadczymy czegoś złego możemy w dalszym ciągu pozostać sobą i nie koniecznie przez traumatyczne doświadczenia musimy stać się źli wyładowując złość i frustrację na innych. To tylko od nas samych zależy jacy będziemy dla świata i dla siebie samych.
W naszej opinii "Zostań moim bohaterem" to świetna książka, która daje czytelnikowi nadzieję. Nadzieję na to, że pomimo pasma nieszczęść i niepowodzeń jeszcze może być dobrze i każdy ma szansę na lepsze jutro a to wszystko tak naprawdę zależy w głównej mierze od nas i naszego nastawienia. Pokaże także dobitnie co potrafią zrobić z człowiekiem pewne uzależnienia i jak ogromny wpływ mają na ludzkie zachowanie. Zdecydowanie książka bardzo realistyczna, nie przerysowana. Nie będzie tu wiele jakichkolwiek hot scen w związku z czym mogą po nią sięgnąć spokojnie i Ci, którzy za nimi nie zbyt przepadają. Nam się podobała bardzo! Polecamy ❤️

"Mi­łość nie za­czy­na się od po­ca­łun­ków czy seksu, tylko od uczuć".

Czy wierzycie w przeznaczenie? 🤔
Nie będziemy oszukiwać, że...

Świetna historia.
Czytało się płynnie, nie można było się oderwać. Ta część naprawdę mnie porwała ❤️
Pick..you are my hero ❤️

Świetna historia.
Pick..you are my hero ❤️

"Zostań moim bohaterem" to trzeci tom cyklu Forbidden Men. Dwie poprzednie części były świetne, więc gdy tylko zobaczyłam zapowiedź kolejnej wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Ta historia ciut różni się od wcześniejszych tomów. Ma w sobie troszkę takiej bajkowości, nieraalności, ale przy tym wciąż jest niezwykle pochłaniająca i wywołuje wiele emocji. Fabuła okazała się zaskakująca i wciągająca. Bohaterowie natomiast skradli moje serce i mocno trzymałam za nich kciuki. Eva i Patrick to postaci, których nie sposób nie polubić. Poznali się całkiem przypadkiem, jednak już od początku czuć między nimi takie przyciąganie i wyjątkową więź. Ta dwójka świetnie się ze sobą dogaduje, a każdy kolejny dzień spędzony razem sprawia, że coraz trudniej ukrywać im uczucia względem drugiej osoby. Oboje mierzą się z pewnymi problemami i trudnościami. Czy uda im się je pokonać i zaznać w końcu upragnionego szczęścia? "Zostań moim bohaterem" to emocjonująca, intrygująca historia, której czytanie było wielką przyjemnością. Książka, w której nie zabraknie tajemnic, intryg, chwil grozy i niebezpieczeństwa, ale również namiętności, pożądania i miłości. Powieść, w której sporo się dzieje, więc o nudzie podczas czytania nie ma nawet mowy. Lektura, która wywołuje uśmiech, zaskakuje i wzrusza. Historia o rodzinie, przyjaźni, miłości. O dokonywaniu wyborów choć niekiedy każda z opcji niesie za sobą przykre konsekwencje. O walce o własne szczęście po latach trudów i wyrzeczeń. O tym jak ważne jest wsparcie i pomoc najbliższych. Jak trudno ciągle opierać się uczuciom jakie wyzwala w nas druga osoba. "Zostań moim bohaterem" to książka pełna ciepła i szczypty magii. Bardzo polecam!

. Jak dotąd najlepsza z tej serii moim zdaniem , chociaż pozostałym 2 które czytałam nie mam nic do zarzucenia , ale ta część mnie kupiła totalnie . Patrick , główny bohater to on sprawił że pokochałam te historie. Czekam na dalsze części z tej serii .

„Zostań moim bohaterem” to dość specyficzna książka. Nie da się zaprzeczyć, że jest to fikcja literacka i nie każde wydarzenie w niej zawarte musi mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Już pierwsza scena jest dość osobliwa: nastoletni Patrick, za sprawą wiedźmy, której wybił okno będzie miał wizję, zobaczy w niej miłość swojego życia. Bratnią duszę.
Tyle, że pełnoletni Pick nadal nie spotkał na swojej drodze Tej Jedynej, na domiar złego jego przyjaciółka nazwała swoje dziecko imieniem syna, którego miał mu urodzić Dzwoneczek…

Patrick nie miał lekkiej przeszłości, ale to zawsze na nim każdy mógł polegać. Aktualnie łączy ze sobą dwa etaty, po powrocie do domu zajmuje się Julianem, dla którego jest jedynym kochającym rodzicem. W końcu los będzie dl niego łaskawy. Na jego horyzoncie pojawi się słońce.

Evę znacie już z pierwszej części. Nie wzbudzała we mnie ciepłych odczuć. Zarozumiała, cwana, pewna siebie blondynka, niestroniąca od alkoholu, imprez stanie się samotną matką. Jej postać przeszła ogromną przemianę. Może nie straciła swojego ognia, dalej plecie to, co ślina na język przyniesie nie bacząc na konsekwencje, ale dzięki pewnemu wytatuowanemu mężczyźnie, z jego wsparciem odkryje prawdziwą siebie. Jej wszystkie obawy będą bezpodstawne, a moment przyjścia na świat córki rozwieje wszelkie burzowe chmury nad jej głową.

Przepadłam.

„Cena pocałunku” to historia, którą czytałam parokrotnie.
„Do pani profesor” mimo abstrakcyjnych momentów urzekła mnie.
„Zostań moim bohaterem” spełniła marzenie- bo objęcie patronatem trzeciej książki serii, którą się kocha właśnie tym jest.

W tej historii znajdziecie niejedną idiotyczną scenę, będziecie czuć złość, smutek… ale będzie tez radość, ukojenie; długa, kręta, wyboista droga do odnalezienia siebie. W moim odczuciu Linga Kage podołała i stworzyła pełną emocji piękną historię o niezłomnym uczuciu między dwójką młodych, pokiereszowanych ludzi.

Pochylicie się bliżej nad kreacją Patricka. Nie skłamie, jeśli powiem, ze go pokochałam. Jego serce było wielkie, gotowe na miłość, której nie doświadczył. Jego wygląd i przeszłość go nie definiowały. A osoba tak doświadczona jak Eva MUSIAŁA trafić na mężczyznę tak dobrego jak Pick. Uzupełniali się idealnie.

Kocham, polecam, pewnie wrócę nie raz, nie dwa.

Tyle, że...

Nieprawdziwa ale ciepła. Czytasz z bananem na buzi a kończysz z nutka nostalgii i żalu, że w prawdziwym życiu nie spotkasz Eve, Pick'a, Reese, Masona.... Co się porobiło z nami, że gdy czytasz o takich ludziach wiesz, że to niemożliwe. Ech, szkoda....

• Serie
  • Czekam na tłumaczenie!