Fortuna i namiętności. Klątwa

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Fortuna i namiętności (tom 1) powieść historyczna
Nasza Księgarnia
miłość XVIII w. historia Litwa
Fortuna i namiętności (tom 1)
powieść historyczna
miłość XVIII w. historia Litwa

Humorystyczna powieść historyczna z okresu panowania Stanisława Leszczyńskiego, zawierająca na dodatek liczne wątki romansowe.
Całość jest ciekawa, dobrze się czyta i daję ogromny plus za barwnych bohaterów, realia z epoki i powtórkę z historii.

Ocena byłaby wyższa, gdyby autorka wykazała się większą konsekwencją w rozwijaniu wątków, bo czytając - miałam wrażenie, że...

Takie trochę "Ogniem i mieczek" "Pan Wołodyjowski", tylko trochę inaczej. Książka trafiła w moje ręce przypadkiem zupełnie mnie zaskoczyła. Jestem ciekawa dalszych losów bohaterów.

Małgorzata Gutowska- Adamczyk wdała się w romans z Henrykiem Sienkiewiczem tworząc powieść, w której nie sposób nie dopatrzyć się podobieństw do "Trylogii".
Autorka stosuje te same chwyty fabularne, podobnie kreuje świat przedstawiony i bohaterów. Efekt jest całkiem niezły, chociaż odnoszę wrażenie, że w powieściach innego typu pani Adamczyk czuła się lepiej.
Akcja toczy...

Polecam, lektura warta uwagi.

dobra książka, choć nieporywająca :) warta przeczytania, zwłaszcza jeśli się lubi tło historyczne opowieści :)

Nie czytam tego typu książek, ale raz na jakiś czas lubię sięgnąć po coś lekkiego, a powieść pani Gutowskiej-Adamczyk mnie oczarowała. Jest to absolutnie urzekająca historia miłosna (ona-wdowa z dziećmi, on-hulaka) i do tego niezwykle wciągająca fabuła. Dodatkowo bardzo dobrze oddane realia epoki. Polecam.

Z powieścią Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk „Fortuna i namiętności. Klątwa” jest taki kłopot, że zniechęcający tytuł sugerujący płytkie romansidło okazuje się bogatą powieścią z ogromem detali dotyczących sytuacji społeczno-obyczajowo-politycznej czasu umiejscowienia zdarzeń.
Na szczęście po miłym doświadczeniu z serią „Cukiernia pod Amorem” wiedziałam, że autorka serwuje...

1929

Książka bardzo mi się podobała, uwielbiam jedną z głównych postaci kobiecych - Zofię oraz męskich - Kacpra. Świetna kreacja bohaterów, którym kibicuje się przez całą książkę. Klimat oraz tło historyczne występujące w tej pozycji bardzo przypominał mi moją ukochaną trylogię Sienkiewicza:)(tak wiem, że niewielu osobom się ona podoba:)). W książce mamy sporo akcji, intryg oraz...

2084

Autorka ma wielki dar i to w niej uwielbiam. Od pierwszych stron ten styl mnie wciągnął, chciałam więcej i dużo. Poza tym autorce nie można odmówić dużej wiedzy, która zwyczajnie w niej jest i samoistnie wypływa.
Nie jest to może lektura wybitna, ale dla mnie i wartościowa i relaksująca.

Tak dobrej powieści historycznej polskiego autora to ja kochani bardzo dawno nie czytałam. Czytałam?... ja wchłonęłam tą powieść. Napisana z gracją i smakiem. Zachowana jest idealna harmonia między lekkością w jaki jest napisana a bogatą fabułą. Losy bohaterów wplatane w historyczna zawieruchę nie są proste do przewidzenia.
Jest miłość, spiski, klątwa, zdrada. Po prostu...

Dyskusje

• 2018