Tajemnice Luizy Bein

Renata Kosin Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Tajemnice Luizy Bein (tom 1) literatura piękna
Nasza Księgarnia
Renata Kosin tajemnica Luiza Bein
Tajemnice Luizy Bein (tom 1)
literatura piękna
Renata Kosin tajemnica Luiza Bein

Bardzo lubię książki pani Renaty Kosin. Zazwyczaj zawierają to, co lubię, czyli rodzinną tajemnicę, wielopokoleniowe historie, ciekawe miejsca. W tej książce oczywiście to znalazłam, chociaz na minus tym razem dwie sprawy. Pierwsza to Klara. Jest denerwująca a juz w szczególności jej wtrącanie się w cudze sprawy i wymądrzanie. Dialogi jakie prowadzi nieco denerwują, a jej...

Szkoda czasu na te pozycję. Rażą mnie naiwne dialogi i zwroty akcji, przewidywalne przypadki, szablonowi bohaterowie.
Czytadło i nic więcej. Szkoda, że kupiłam 2 audiobooki.

Ciekawa, choć trochę poplątane losy bohaterów z przeszłości, w których się pogubiłam.

Początek książki bardzo mi się podobał – odstawał na plus od większości grafomańskich popisów polskich autorów, na których ostatnio ciągle trafiam.
Później zrobiło się gorzej, zbyt pogmatwane, wręcz groch z kapustą, a nawet telenowela brazylijska. A ostatnie dwie strony to już przegięcie absolutne skutkujące gwałtowną utratą punktów.
Do tego wszyscy bohaterowie sypiący...

Cóż, pożyczyłam w bibliotece myśląc (nie wiem czemu!), że to kryminał. Nieco się pomyliłam, bo to właściwie powieść obyczajowa z elementami - drobnymi - kryminału, ale głównym wątkiem jest tu ciągnąca się od pokoleń tajemnica rodzinna. Ciekawa i owszem, bo w tle mamy i firmę Patek, i prezydenta Narutowicza, i powstanie styczniowe, i skomplikowane relacje z zakonnikami, i...

Odkrywanie tajemnic rodzinnych, zagubionych pamiątek, odnajdywanie starych dokumentów, poszukiwanie własnych korzeni w historii swojego rodu i regionu. Akcja "Tajemnic Luizy Bein" jest dynamiczna i zaskakująca. Wraz z bohaterami powieści podróżujemy pomiędzy Polską a Szwajcarią, między przeszłością a teraźniejszością, miłością a nienawiścią, konwenansami a potrzebami serca....

Przypadkowy rzut,oka na półkę w bibliotece.I już,mam ochotę na tę powieść.
Dla mnie,to jedna z lepszych powieści autorki.
Tajemnica starego grobowca,co ma wspólnego to ze Szwajcarią.
Okazuję się,że i to sporo.
Ładne opisy Warmii ale i Szwajcarii.
Przyjemność dała mi,też wątek romansowy.Na szczęście nie ckliwy i bez wylanych łez.
Taka książka,to ja rozumiem.

Przyznaję, książka w pewnym momencie wciągnęła mnie do tego stopnia, że nie byłam w stanie się oderwać. Tajemnice Luizy Bein nie jest na pewno arcydziełem literatury, ale czyta się naprawdę dobrze.

Na półkach: , , , , ,

"Tajemnice Luizy Bein" to kolejna powieść Pani Renaty Kosin, po którą sięgnęłam z prawdziwą przyjemnością. Muszę powiedzieć, że i tym razem się nie zawiodłam. Lektura tej książki dostarczyła mi wielu miłych emocji podobnie jak wcześniejsze opowieści z podlaskich Bujan. Pani Renata należy do grona moich ulubionych pisarzy, mimo, że moja przygoda z jej twórczością rozpoczęła...

Dyskusje

• 2018