Brama światów

Okładka książki Brama światów Susana Vallejo
Okładka książki Brama światów
Susana Vallejo Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Porta Coeli (tom 1) fantasy, science fiction
Porta Coeli (tom 1)
La orden de sta. Ceclina
Jaguar
2011-04-06
2011-04-06
Magdalena Olejnik
Hiszpania Zakon św. Cekliny

Książka wpadła w moje ręce zupełnie przypadkowo. Czy się zawiodłam, że tak się stało? Nie, ponieważ warto sięgać po nowe lektury.
O fabule mogę powiedzieć, że jest dobra, zwyczajnie dobra. Bohaterowie również, jednakże w tym przypadku odniosłam wrażenie jednolitości i bezbarwności. Trochę jakby zlewali się z tłem. Czasami odnosiłam wrażenie, że cała historia przebiegała zbyt szybko, brakowało mi tajemniczości, jakby autorka zbytnio spieszyła się z wyjaśnieniami.
Z tych i wielu innych powodów uważam książkę za zwyczajnie dobrą i lekką. Mimo wszystko zachęcam do przeczytania jej i wywnioskowania własnej oceny.

Podchodziłam do niej 2 razy, ponieważ za pierwszym razem nie zachwyciła mnie, ale stwierdziłam, że spróbuję się do niej zmusić. I teraz wiem, że dobrze zrobiłam bo książka jest świetna. Nie jest to typ fantastyki, którą lubię, ale pomimo tego, że były tam różne dziwne stwory i zakon to inny świat jednak mnie zaciekawił. Polecam ją wszystkim miłośnikom fantastyki :)

Już sama okładka książki sugeruje,że to może być dobre fantasty.
Czy na pewno ?
Miałem mieszane uczucia.Bo z jednej strony dostałem masę przeróżnych fantastycznych stworów jak jednorożec.Lub coś w rodzaju połączenia myszy i chrząszcza.
A z drugiej miałem wrażenie,że czegoś mi tu brakuje.
Chyba by się przydało więcej akcji.
Bo dla mnie tej akcji było troszkę za mało.
Dobrze by było,też na początku książki podać jakoś datę.
Na plus to jest,że jest to książka z pewnym potencjałem.
Może nie jest idealna,lecz dam szansę autorce.I chętnie przeczytam też coś innego.

Już sama okładka książki sugeruje,że to może być dobre fantasty.
Czy na pewno ?
A z drugiej miałem wrażenie,że czegoś mi tu brakuje.
Chyba by się przydało więcej akcji.
Bo dla mnie tej akcji było troszkę za mało.
Dobrze...

Miło i szybko się czytało, ale na pewno nie sięgnę po 2 część.

Miło i szybko się czytało, ale na pewno nie sięgnę po 2 część.

Książka dobra. Według mnie fabuła trochę ściągnięta od Narni. Bardzo szybko i łatwo się ją czyta. Ocena 6/10 . ;)

Szczerze - przez pierwszą połowę książki, bohaterowie znajdowali się ciągle w jednym miejscu - mało akcji.

Jakby powiedzieć czuję się jednocześnie zawiedziona i zachwycona tą książką. :)

Jakby powiedzieć czuję się jednocześnie zawiedziona i zachwycona tą książką. :)

Książka o przyjemnym, łatwym w odbiorze stylu, skonstruowana jako lekka weekendowa lektura.
Fabuła z początku bardzo powoli się rozkręca, pod koniec nabierając dynamizmu i zakończeniem nadając smaczku na przeczytanie kolejnych części.

Męczyłam się z nią chyba do 130 strony i sobie odpuściłam. Było też wiele błędów jezykowych. Szczerze nie polecam

Ciekawa fabuła ale średnio napisane

Ciekawa fabuła ale średnio napisane

• Serie
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Brama światów