Miecz przeznaczenia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-11-01
1992-01-01
Data 1. wydania:
2008-06-01
superNOWA
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-11-01
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Najlepsza część sagi o Geralcie

Fantasty, jest bardzo specyficznym gatunkiem. Aby taka książka była ciekawa, trzeba ja naprawdę dobrze napisać. Uważam, że Andrzejowi Sapkowskiemu udało się to doskonale.

Powieść ciekawa. Według mnie narracja świetna. W treść znajduje się wiele mądrych wypowiedzi. Książka zyskuje na tym, iż w większości dialogów można wyczuć nutę ironii. Nie raz parsknąłem śmiechem,...

A co ja mam napisać? Że świetne? A no i owszem. Którko mówiąc, jest klmat, jest żart, ale i też powaga, która porusza problemy, z jakimi dziś musimy się mierzyć, jako społeczeństwo, ludzie, czlonkowie rodzin i cząstka tego świata. Genialne przygody i jeszcze bardziej genialni bohaterowie. Okropecznie mi się podobało!

Kolejne spotkanie z polską fantastyką w wydaniu Pana Sapkowskiego, czyli "Miecz przeznaczenia".
Jak to mówią: "im głębiej w las, tym" bardziej człowiek wsiąka w czytaną książkę :)
Zaczytana w serii - polecam.
Więcej na blogu:

„Miecz przeznaczenia”, podobnie jak „Ostatnie życzenie”, jest zbiorem luźno powiązanych ze sobą opowiadań fantasy stanowiących wstęp do cyklu o wiedźminie Geralcie z Rivii, zwanym też Białym Wilkiem. W „Granicy możliwości” wyruszamy wraz z kompanią śmiałków zapolować na smoka, którego niedawno widziano nad pastwiskiem pod Hołopolem. „Okruch lodu” to z kolei burzliwa...

Te opowiadania wciągają jeszcze bardziej niż z tomu pierwszego. Dowiadujemy się z nich sporo o historii Geralta, pojawia się wiele ciekawych postaci. Nie będę zdradzać za dużo, żeby nie spoilować, ale zdecydowanie warto sięgnąć po tę cześć sagi. Nadal dziwię się, jak bardzo spodobał mi cykl o Wiedźminie i z pewnością sięgnę po kolejne tomy.

Opowiadania zawarte zarówno w "Ostatnim życzeniu", jak i "Mieczu przeznaczenia" to majstersztyk! Każde jedno zachwyca kunsztem literackim, konstrukcją i spójnością historii i niczym wir wciąga, nie pozwalając czytelnikowi oderwać się od lektury. Polecam!!!

Cenię bardzo za poruszanie ważnych kwestii, takich jak problem nierówności i dyskryminacji etnicznej czy eksploatacji ziemi przez człowieka, prowadzącej do katastrofy.

Powrót po 6 latach to był jednak dobry pomysł, a nawet bardzo dobry. Dojrzałam trochę jako czytelnik i jako człowiek. Dzięki temu lektura była dużo przyjemniejsza. Teraz z chęcią przeczytam kolejne książki o wiedźminie.

Opowiadania wciągnęły mnie już ciut bardziej niż Ostatnie życzenie, ale chyba nie jestem osobą, która umie zrozumieć geniusz Sapkowskiego i zachwyt nad Wiedźminem. Możliwe, że trzeba przebrnąć przez opowiadania i przeczytać całą sagę ale jak, skoro opowiadania raczej średnio zachęcają?

Dyskusje

43 580