Miecz przeznaczenia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-11-01
1992-01-01
Data 1. wydania:
2008-06-01
superNOWA
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-11-01
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Opinie [1 116]

Zdecydowanie lepsza część niż jedynka, język jest dla mnie bardziej do zniesienia. W tym tomie poznajemy też Ciri, więc bardzo mi się podobało! Już nie mogę się doczekać sagi!

Druga część przygód Geralta z Rivii jest równie wciągająca co jej poprzedniczka. Z każdym opowiadaniem wątki robiły się coraz ciekawsze, a główny wątek przejawiający się w opowiadaniach jest interesujący, a jego rozwiązanie satysfakcjonujące.

P.S.
R.I.P. Oczko :'(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mimo całej mojej miłości do Wiedźmina to nie jestem w stanie dać więcej gwiazdek. Opowiadania są zaskakujące, trzymają w napięciu, fajnie się je czyta. Przeskoki pomiędzy jawą a snem, zdarzeniami przyszłymi i przeszłymi są czytelne, ale jednak jakoś razi mnie mocno obsesja Sapkowskiego, aby podkreślić tytuł opowiadania w treści.

Nie samowity świat fantastyki. Miecz przeznaczenia to opowieść o dalszych losach wiedźmina .Wciągająca historia od samego początku. Już się nie mogę doczekać kolejnych tomów przygód Geralta.

Zarówno ,,Ostatnie życzenie" jak i ,,Miecz przeznaczenia" to zbiory opowiadań mających miejsce przed główną historią, ale uważam, że obie pozycje są obowiązkowe, aby w pełni zrozumieć cały cykl.

Autor przychodzi do nas z nowymi opowieściami, które moim zdaniem sprawiają wrażenie znacznie dojrzalszych niż w poprzedniej części. Wszystkie są ciekawe, zaskakujące i czyta się...

Sapkowski jak zwykle nie zawodzi, intrygujące historie i zbiegi wydarzeń.

Zdecydowanie lepsza, od poprzedniej części, ciekawe i wciągające opowieści. Rozdział z Ciri był najlepszy. Coraz bardziej lubię Wiedźmina, zaraz zabieram się za kolejny tom.

Czytam po raz drugi i mimo, że wiem co się wydarzy to i tak emocje, które mi towarzyszyły przy pierwszym razie są takie same. No po prostu kocham cały cykl wiedźmiński i polecam.

Jakie złoto.
Nie spodziewałam się, że aż tak wciągnę się w Wieśka. Nie żałuję.
Nawiązania do baśni Andersena i ich przetworzenie – wspaniałe, cudowne, zachwycające. Jestem fanką tych elementów, piękny smaczek.
I Geralt z Ciri, jakie przeurocze. Potrzebuję tego więcej.
Opowiadania nierówne. Nie pod względem warsztatowym, ale klimatu – od filozoficznych do komediowych. Mimo...

Drugi tom, a ja już zakochałam się w piórze Sapkowskiego, tak prostym, melancholijnym, jednoczenie przepełnionym emocją.

Dyskusje

45 891