Miecz przeznaczenia

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 400 str.
2014-11-01

fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Porównaj ceny i

1913

Drugi tom przygód Geralta z Rivii to sześć opowiadań, w których wiedźmin, jak to wiedźmin, podróżuje po świecie w poszukiwaniu pracy, czyli potworów do zabicia. Tak naprawdę, bardziej jednak niż pracy, poszukuje on swojego przeznaczenia. Jak to zwykle bywa w tych sprawach, to przeznaczenie najpierw odnajduje jego.

Drugi tom w niczym nie ustępuje pierwszemu, opowiadania są...

Powiem krótko: Nie moja pierwsza książka o Wiedźminie i nie ostatnia!

Po raz kolejny bardzo się zawiodłem na twórczości Pana Sapkowskiego. Książka dla mnie osobiście przez większość czasu była nudna. Słabo wykreowany świat, Geralt chwiejny jak kobieta w okresie menopauzy. Na razie robię dłuższy odpoczynek od tej serii.

Jest to drugi zbiór opowiadań o wiedźminie i zdecydowanie mogę stwierdzić, że podoba mi się jeszcze bardziej niż "Ostatnie życzenie".
Znajdziemy tu więcej wartkiej akcji oraz humoru typowego dla prozy pana Andrzeja Sapkowskiego.
Postacie, które poznaliśmy w poprzednim tomie tu nabierają wymiaru i głębi. Możemy zrozumieć uczucie pomiędzy Yen, a Geraltem.
Znajduje się w tym...

"Wiedźmin" jest moim fantastycznym debiutem.
Po przeczytaniu pierwszego tomu nie byłam pewna, czy dalej brnąć w ten świat, ale postanowiłam dać szansę jeszcze jednej części i...zaraza, jakaż to była radość!
Mniej wątków, a z nowopoznanymi bohaterami można było spędzić więcej czasu, przez co w porównaniu z pierwszą częścią nie ma się takiego poczucia zagubienia.
Wspaniały...

To już moja druga książka Sapkowskiego na koncie i niestety muszę przyznać, że dałam się wciągnąć.

Tom 2 podobnie jak pierwszy zawiera różne opowiadania, w których przedstawione są przygody naszego ulubionego wiedźmina (Geralta z Rivii). Poziom opowiadań jest bardzo różny, tytułowy miecz przeznaczenia jest chyba najlepszą historią. Bez wątpienia najlepszym elementem opowiadań są postacie.... Jaskier to prawdopodobnie jedna z lepszych postaci w całej serii książek.

Drugi tom wiedźmina, moim zdaniem jeszcze lepszy, od pierwszego. Akcja toczy się inaczej niż w serialu, ale zawsze koniec jest taki sam.

Książkę polecił mi mój brat. Warto było przeczytać zawarte w niej opowiadania i porównać z serialową wersją. Zawłaszcza, że Geralt w książkach jest bardziej ludzki. Nie tylko pokazuje obraz twardego Wiedźmina walczącego z potworami. Poznajemy również jego ludzką cześć, która kocha, współczuje i szuka szczęścia.
Historie złotego smoka, pierwsze spotkanie Ciri i wieczny ogień...

Rewelacja. Czytało się świetnie i bardzo przyjemna pozycja, chociaż mam wrażenie że lekko słabsza od pierwszego zbioru opowiadań. Mimo wszystko z wielką przyjemnością sięgnę po następne. Wkręciłem się na maksa :) i polecam każdemu.

Dyskusje

42 823