Miecz przeznaczenia

Okładka książki Miecz przeznaczenia Andrzej Sapkowski
Okładka książki Miecz przeznaczenia
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2) fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
superNOWA
2014-11-01
1992-01-01
2008-01-01
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Niezmiennie od lat jeden z moich ulubionych cykli fantasy. Dwa pierwsze tomy, zawierające krótsze formy opowiadań o Geralcie to prawdziwe mistrzostwo. Czyta się znakomicie, nigdy się nie nudzi, mimo iż znam na pamięć. Dla mnie to ważny i wspaniały kanon polskiego / światowego fantasy. Każde opowiadanie jest znakomite, a nim zaczniesz czytać sagę, koniecznie musisz zapoznać się zarówno z "Mieczem przeznaczenia", jak i "Ostatnim życzeniem".

Drugi tom opowiadań nie zawiódł oczekiwań po "Ostatnim życzeniu". Pewnie będę wracał choćby w audiobookach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiedźmin i jego klimat. Polecam każdemu!

Wiedźmin i jego klimat. Polecam każdemu!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wysłuchana ale wciąga jak mało co. Świetna szczegółowość scen i sama historia. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Znakomita książka. W żadnej innej zwroty akcji tak mocno mnie nie wbijały w ziemię.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To jest moje pierwsze spotkanie z Wiedźminem. Każde opowiadanie równo trzyma wysoki poziom. Muszę przyznać, ze wsiąkłem i pochłonąłem ją w 2 dni. Właśnie zdjęta z półki kolejna część :) Wiedźmin to Polskie dobro narodowe!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam spory problem z tym zbiorem, ponieważ całym sercem kocham Yennefer i cieszę się, że jest jej więcej, a jednocześnie jak dla mnie jest to słabszy zbiór niż Ostatnie życzenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Długa przerwa od czytania zrobiła swoje. Te opowiadania są fantastyczne. Nie mogę doczekać się sagi. Miecz przeznaczenia>ostatnie życzenie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Żałuję, że dopiero zakład zmusił mnie do sięgnięcia po twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Kolejne części przeczytam z wielką przyjemnością, a uważam, że nie będzie to ostatni raz, gdy sięgam właśnie po sagę z wiedźminem w roli głównej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna, ciekawa, mądra. To była moja ulubiona książka dopóki MarMax Borowski nie napisał "Kwestii wyboru" i nie zdetronizował mistrza. Ale do wiedźmina będę jeszcze wracać wielokrotnie.