Miecz przeznaczenia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy

Opinie [1 082]

Cudowna :)

Wedle klasyfikacji na LC „Miecz przeznaczenia” to drugi tom z cyklu „Wiedźmin. Geralt z Rivii”. Znajoma bibliotekarka twierdzi, że pierwszy (właściwy) tom to „Krew elfów”, czyli jednym słowem jest tu pewne zamieszanie :)
Dla mnie kolejność poznawania przygód bohaterów sagi A. Sapkowskiego nie ma większego znaczenia, ponieważ mimo faktu, że w pozostałych tomach pojawiają się...

Opowiadania świetne! Pozornie odrębne, łączą się w spójną całość.

Po raz kolejny Jaskier nie zawodzi swoimi tekstami, a Wiedźmin dostarcza nam niemałej rozrywki.

Rewelacyjny zbiór opowiadań. Książka przybliża nam postacie znane z pierwszego tomu oraz wprowadza nowe, równie ciekawie. Dowiadujemy się także o wiele więcej o samym Geralcie, jego historii oraz ważnych zdarzeniach z życia głównego bohatera mających miejsce w różnych okresach czasu.

Dużo bardziej podobał mi się ten tom opowiadań niż pierwszy. Historie ciekawsze, bardziej emocjonujące. Zakończenie opowiadania z syrenką skradło moje serce. Ostatnie dwa opowiadania przesłuchałam w formie audiobooka, który został bardzo fajnie zrealizowany - również polecam.

1972

Zazwyczaj nie czytam fantastyki, ale jakiś czas temu postanowiłam się przełamać i sięgnęłam po "Ostatnie życzenie". Podobało mi się ogromnie, a " Miecz przeznaczenia" wciągnął mnie jeszcze bardziej. O sadze Sapkowskiego napisano i powiedziano już wszystko dlatego napiszę tylko, że dołączyłam do fanów "Wiedźmina". Ta seria przeniosła mnie w inny świat. Pobudza wyobraźnię,...

Cudowna historia. Prawdopodobnie moja ulubiona seria fantastyczna plus Geralt to jedna z moich ulubionych postaci popkulturowych.

Polecam! :)

No cóż, generalnie trochę góry i doliny. Plus dla zbioru iż doliny były raczej na początku a góry, i to spore, kończyły tą podróż zostawiając po sobie naprawdę dobre wrażenie. To się czytało. Czuć było, że opowiadania były pisane w czasie w którym u autora buzowało od pomysłów, a że pisać umie to efekt jest taki jaki jest, więcej niż dobry. Naprawdę warto!

Dyskusje

44 929