Miecz przeznaczenia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
1992-01-01
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
1992-01-01

Kolejna część, która mnie pochłonęła na dobre.

❤❤❤

Drugi tom opowiadań Sapkowskiego jest zdecydowanie poziom wyżej niż "Ostatnie Życzenie". Nie jest to wybitna fantastyka, ale miło widzieć wyraźny progres autora. W tym tomie wyraźniej zarysowane są relacje, a bohaterowie wydają się ogólnie lepiej napisani. Są tutaj fragmenty, przy których można się bez problemu wzruszyć.

Po seansie serialu jestem tym bardziej miło...

Kolejny tom za mną! A właściwie zbiór opowiadań. Osobiście z fantastyką mi nie po drodze, tym bardziej po opowiadania nie sięgam specjalnie często i ochoczo, jednak jeśli chodzi o wiedźmina, nie da się przejść obok tego obojętnie. Jak już człowiek posmakuje pierwszego tomu, kolejne chciałoby się połknąć w całości, od zaraz!

„Miecz przeznaczenia” to kolejny zbiór...

Również dobre opowiadania jak pierwsza część opowiadań. Może i pierwsze były troszkę lepsze, ale z wielką chęcią sięgnę po kolejne części.

Bardzo dobra. Podobało mi się/

Cóż mogę powiedzieć o świecie Wiedźmina, czego jeszcze nie było? Wspaniałe interpretacje i przeniesienia bajek oraz legend. Szczerze, mimo wspaniałych wrażeń, przeczytanie książki zajęło mi dość długo. Krótko mówiąc nie jest porywająca, a przynajmniej mi czytało się bardzo powoli i często odkładałam, bez poczucia winy, lub utraconego wątku. Dla samej opowieści naprawdę...

Książka dobra. Wspaniale przedstawiony świat magów, ryczerzy, potwórów itp. Tochę mnie dezorientowała nagła zmiana czasu akcji. Teraz czas na sagę o wiedżminie:-).

Solidna dawka przygód Wiedźmina Geralta z Rivii a tych nigdy za wiele, nie ma się co zastanawiać wielki kubek gorącej kawy i można przepaść na dłuższą chwile w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego.

No to drugi tom mam za sobą... Dynamika tych opowiadań, jak dla mnie, jest fascynująca.
I... kocham Jaskra i Oczko! :)

Dyskusje

44 544