Storczyki. Łatwa i przyjemna uprawa orchidei

Okładka książki Storczyki. Łatwa i przyjemna uprawa orchidei Gregor Dietrich
2011-03-07
2011-03-07
Piotr Kreyser
storczyki orchidea

„Jednostronna znajomość między mną a wami (...). Rozmowa z wami konieczna jest i niemożliwa. Pilna w życiu pospiesznym i odłożona na nigdy” (W. Szymborska).
Orchidaceae - Phalenopsis - orchidea - storczyk: nieważne jak nazwiesz, ważne, ze zawsze chcesz go mieć. Chcesz się nim otaczać, podziwiać, umilać wnętrze, rozkoszować się widokiem. To właśnie magia natury 🌿.
Kwiaty te, stały się tak bardzo popularne, ze odnoszę wrażenie, ze cześć osób, kupię je tylko dla prestiżu i na „pokaz”, a w momencie kiedy, nie jest on odpowiednio pielęgnowany - zostaje wyrzucony i zastąpiony nowym. A nie jest to zbyt duży problem, ponieważ można go kupić w hipermarkecie nawet za 14 zł i to dwupędowy. Oj, boli mnie wtedy serce.
Ja posiadam ponad 12 storczyków i najstarszy z nich ma 10 lat! Pielęgnuje, dbam, i cieszę się każdym dniem i każdym nowym płatkiem.
- najczęstszy błąd śmierci, to intensywne podlewanie/przelewanie. Te kwiat, potrzebują wyschnąć do następnego nawodnienia.
- kupując nowy kwiat, sprawdź dokładnie stan korzenia, bulwy (powinna mieć min 3),liście powinny być mocne, gładkie i zielone oraz wilgotności.
Z publikacji dowiemy się bardzo ciekawych i przydatnych informacji dotyczących hodowli, genetyki, pielęgnacji. Znajdziemy cenne wskazówki dotyczące zakupy nowej rośliny, na co koniecznie musimy zwrócić uwagę. Cenna porada będzie rozdział dotyczący szkodników i jak z nimi walczyć w domowych warunkach. Dodatkowo książka zawiera piękne zdjęcia, każdy przypadek jest dobrze zobrazowany co pozwala na samodzielną identyfikacje władnych problemów.
Polecam lekturę dla każdego kwiatoholika i miłośnika piękna natury.

Kwiaty...

• Kwiaty - poradniki