Okładka książki Biznes w kraju dziadów. Czyli jak zabezpieczyć swoją firmę i majątek przed pazernymi łapami polskich urzędników. Kamil Cebulski
Kamil Cebulski Wydawnictwo: Kamil Cebulski biznes, finanse
biznes, finanse
Kamil Cebulski
2014-08-01
2014-08-01

Biznes w kraju dziadów to książka Kamila Cebulskiego, która przedstawia przedsiębiorcom zagrożenia wynikające z działalności urzędników. Autor przedstawia wiele praktycznych porad, które mogą pomóc przedsiębiorcom w zabezpieczeniu się przed nadużyciami urzędniczymi.

Książka jest napisana w przystępnym stylu i jest łatwa w odbiorze. Jednakże, jej treść jest często tendencyjna i oparta na stereotypach. Autor przedstawia urzędników jako skorumpowanych i niekompetentnych, co nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością.

Książka może być przydatna dla przedsiębiorców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wynikających z działalności urzędników. Jednakże, należy pamiętać o jej tendencyjnym charakterze.

Bardzo fajnie napisana. Dużo wiedzy, która powinna być przekazywana już w szkole. Polecam każdemu!

Biznes w kraju dziadów" to doskonała lektura zarówno dla osób, które nie chcą zakładać firmy, szukając potwierdzenia swoich przekonań, jak i dla tych, którzy prowadzą lub planują prowadzić biznes. Książka otwiera oczy na absurdy, które są niestety codziennością w Polsce, gdzie odpowiedzialność za nadużycia urzędnicze często pozostaje minimalna lub wręcz nieobecna. Mimo że publikacja istnieje na rynku od kilku lat, to wciąż jest aktualna i przydatna, ponieważ prawo, przepisy i sytuacja gospodarcza zmieniają się, ale zasady zabezpieczania się przed problemami pozostają wartościowe.

Autor szczegółowo omawia różne aspekty prowadzenia firmy, zwracając uwagę na odpowiednią formę prawno-organizacyjną i zabezpieczenie majątku przed ingerencją urzędników. Przykłady bankructw przedsiębiorców podane na końcu książki stanowią wartościową lekcję, ucząc, jakich błędów unikać.

Jestem pod wrażeniem konkretności i liczby przykładów zawartych w książce. Wiedza na temat odpowiednich zabezpieczeń i form prawnych jest nieoceniona, a opowieści przedsiębiorców, które podzielił się autor, wzbudzają refleksję i świadomość ryzyk, jakie niesie ze sobą prowadzenie biznesu.

Książka jest pełna fascynujących historii i przykładów, które sprawiają, że czytelnik ma ciarki na plecach. To zdecydowanie lektura obowiązkowa dla każdego, kto prowadzi lub planuje prowadzić mały lub średni biznes w Polsce. Autor, Kamil, przekazuje nie tylko wiedzę, ale także własne doświadczenia z kontaktami z przedsiębiorcami, co wzbogaca publikację.

doskonała książka dla osób które nie chcą założyć biznesu i szukają potwierdzenia swoich przekonań. Również doskonała książka dla osób które prowadzą lub chcą prowadzić biznes. Te osoby dostaną odpowiedz na pytanie "dlaczego warto zabezpieczać swój majątek"

Dobra książka. Część informacji wymaga uaktualnienia m.in. z powodu brexitu i zmian w prawie polskim (o czym autor wspomina),jednak ukazuje ponadczasowy sposób myślenia i działania w biznesie.

Książka ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie, pokazuje zupełnie inną perspektywę (realną, zaje**cie przyziemną) prowadzenia biznasu w Polsce. Absolutne must have dla każdego nadambitnego Polaka aby sprowadzić go na ziemię i pokazać inna perspektywę. Ponadto książka przedstawia rozwiązania na swoje czarnowidzące scenariusze co dodatkowo nadaje inny wymiar dla przemyśleń.

Nie no ! serio nie czytałem jeszcze książki w takim stylu o biznesie.

Nie...

Według mnie ta książka to absolutny must have dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy, są na początku drogi lub prowadzą już działalność. Otwiera oczy na absurdy, które mają miejsce w naszym kraju, a które niestety są codziennością - za którą najczęściej nikt nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności (lub niewspółmierną do danej sytuacji).
Mimo tego, że książka jest już kilka lat na rynku, zmienia się prawo, przepisy, sytuacja gospodarcza itd., to jednak skutecznie może nas ona ustrzec przed wieloma błędami / problemami i sprawić, że 10 razy mocniej zastanowimy się, zanim faktycznie podejmiemy jakąś decyzję lub ogólnie - zdecydujemy się na prowadzenie działalności w Polsce.
Bardzo polecam!

Mimo tego, że książka...

Fajna książka. Prowadzę JDG więc dużo rzeczy mnie tutaj nie dotyczy jednak jeśli kiedykolwiek przyszłaby kontrola z urzędu wiem jak postępować :)

Ogólnie najlepiej wydane 30zł w moim życiu. Żałuję, że przeczytałem dopiero po kilku latach prowadzenia działalności

Lekko napisana, a zarazem bardzo konkretna.

Lekko napisana, a zarazem bardzo konkretna.

• Biznes
  • Do kupienia