Wstęp do psychoanalizy

Sigmund Freud Wydawnictwo: Marek Derewiecki nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Vorlesungen zur Einführung in die Psychoanalyse
2010-01-01
1958-01-01
9788361199182
W. Zaniewicki, S. Kempnerówna
Marek Derewiecki
psychoanaliza psychologia filozofia nerwica depresja lęk seks ego wyparcie sen
Vorlesungen zur Einführung in die Psychoanalyse
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2010-01-01
9788361199182
W. Zaniewicki, S. Kempnerówna
psychoanaliza psychologia filozofia nerwica depresja lęk seks ego wyparcie sen

Rewelacja psychologiczna. Wyższe stany podświadomości według austriackiego psychiatry. Na podstawie rozmów z pacjentami.

Książka ciekawostka, dla tych którzy chcieliby się zapoznać z teoriami Freuda, z których wiele zostało już obalonych.

Warto przeczytać, niemniej jednak należy traktować psychoanalizę z dużym dystansem. Radę kieruję zwłaszcza do sztabu HR :)

Zdecydowanie pozwala lepiej poznać osobę Freuda i tego co wniósł dla psychoanalizy. Sama książka napisana jest w sposób, wydaje mi się, przystępny tak, aby każdy, nawet ktoś kto dopiero daje się wciągnąć w ten temat, zrozumiał każdy wykład.

Trochę zabawne, ale generalnie mi się podobało.

Gdyby nie wersja audiobooka, nie dałabym rady przebrnąć przez tego klasyka.

Dość dobre wprowadzenie, czuć jakby się było na jednym z wykładów Freuda.

Zmęczyłem. Jeżeli nie jesteś freud-fapaczem odpuść sobie. Czasami miałem wrażenie, że czytam jakieś urojenia lunatyka. Albo to ja jestem za płytki na takie lektury, albo wynurzenia autora słabe i naciągane.

Prawdopodobnie przez to, że nie jestem psychologiem ani psychoterapeutą, to całkowicie nie rozumiem podejścia autora wykładów.
Spodziewałem się czegoś mniej... subiektywnego po tak sławnej osobie. Jak słyszałem niektóre tłumaczenia, oparte na jednostkowych obserwacjach, to aż nie mogłem uwierzyć, że można było wyciągnąć takie wnioski.

Jasne, niektóre rzeczy brzmią...

Jestem zadowolona. Dobrze nagrane wykłady Freuda.

Dyskusje

2 340