Infografiki. Praktyczne zastosowanie w biznesie

Okładka książki Infografiki. Praktyczne zastosowanie w biznesie Mark Smiciklas
Okładka książki Infografiki. Praktyczne zastosowanie w biznesie
Mark Smiciklas Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
The Power of Infographics: Using Pictures to Communicate and Connect With Your Audiences
Helion
2013-12-09
2013-12-09
Maksymilian Gutowski
infografika biznes poradnik prezentacje przedstawienie informacji sprawna komunikacja graficzne informacje wizualizacja

Bardzo dobrze spełnia swoją funkcję, czyli poradnika dla osób, których dany temat zainteresował i chcą go zgłębić. Autor jest zarówno praktykiem z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu komunikacji internetowej, jak i odpowiednio przygotowanym teoretykiem podającym masę źródeł i w sposób uporządkowany przedstawiającym temat. Ciekawy jest pierwszy rozdział, a szczególnie kilka ciekawostek o ilości informacji, jaką przyjmujemy w obecnym cyfrowym świecie. Jest rozdział dla osób, które chciałyby same podjąć wyzwania stworzenia infografiki (z podanymi źródłami grafik oraz programami (bezpłatnymi i komercyjnymi)),ale są też osobne wskazówki dla osób, które wolałyby tę pracę zlecić komuś (podpowiedzi, na co zwracać uwagę itp.). Jednak przede wszystkim bogactwo przykładów infografik. Pełna wiedzy i natchnienia książeczka.

Typowy zbiór natchnień, czyli wiele nazwisk ważnych dla designu, narzędzi do przetestowania i stron do sprawdzenia.

Zdecydowanie jednak wolę te ślady autora:
@Intersection1