Dobranoc, kochanie

Okładka książki Dobranoc, kochanie Fredrik Skagen
Okładka książki Dobranoc, kochanie
Fredrik Skagen Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska kryminał, sensacja, thriller
God natt, elskede
Ringier Axel Springer Polska
2013-01-01
2013-01-01
Lucyna Chomicz-Dąbrowska
morderstwo

Z tego co wiem to jedyna pozycja tego autora wydana w Polsce . A szkoda . Książka bardzo dobra jako skandynawski kryminał . Ciekawy temat ,, szantaż ,, choć często wykorzystywany w innych książkach . Sporo trupów a i zakończenie tez nie szablonowe . Ciekawe czy inne pozycje tego pisarza też są tak dobre .

Terje przypadkiem nagrywa scenę morderstwa i choć początkowo zamierza zgłosić sprawę policji powstrzymuje go fakt, że nagranie znajduje się na kradzionej kamerze.
Postanawia zaszantażować mordercę, którym jest zamożny właściciel biura nieruchomości Per Raglo. Jednak Terje popełnia błąd i Per poznaje jego tożsamość. Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, czy morderca zaatakuje po raz drugi?
Bardzo fajny pomysł, świetne zwroty akcji, wspaniała intryga i byłoby rewelacyjnie, gdyby nie dwie, ale bardzo dla mnie ważne rzeczy, które mnie uwierały; po pierwsze bohaterowie, których nie da się lubić, obaj bezwzględni i wyrachowani więc tak naprawdę żadnemu nie kibicujesz i obojętnym staje się kto zwycięży w tej rozgrywce; po drugie narracja trzecioosobowa - sucha relacja i przedstawianie faktów, co nie do końca pozwala wczuć się w emocje bohaterów

Niezły pomysł na książkę, ale nie specjalnie wykorzystany potencjał opowieści.

Niezły pomysł na książkę, ale nie specjalnie wykorzystany potencjał opowieści.

Świetna pozycja, polecam wszystkim fanom skandynawskich kryminałów!

Świetna pozycja, polecam wszystkim fanom skandynawskich kryminałów!

Dobra książka, aczkolwiek uważam, że dzieje się mało na dużej ilości papieru, aż do samej końcówki.

Skandynawski kryminał i jak zawsze jest świetny."Dobranoc,kochanie" to świetny kryminał trzymający w napięciu. Doskonale się go czyta,napięcie rośnie z każdą kolejną stroną.Koniec oczywiście jak najbardziej zaskakujący.

Bardzo fajna! Oryginalne było poprowadzenie fabuły zarówno ze strony szantażysty, jak i szantażowanego. Dużo zwrotów akcji. Polecam!

• Kryminał/Thriller/Sensacja
  • Papierowa
  • 2016
  • Przeczytane w 2019
  • Książki do wypożyczenia ;)
  • W mojej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Dobranoc, kochanie