Plaża topielców

Domingo Villar Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Kryminał współczesny | Z odciskiem palca kryminał, sensacja, thriller
La playa de los ahogados
kryminał, sensacja, thriller
Marta Kitowska
Kryminał współczesny | Z odciskiem palca
ocean ciało morderca

Skandynawski kryminał w południowym stylu. Świetnie wymyślona intryga i sprawnie poprowadzone tropy. Mnie urzekło!
Inspektor Caldas to iście skandynawski typ detektywa – dość chłodny, żeby nie powiedzieć obcesowy, mrukliwy, raczej introwertyczny. Jednak umie znaleźć sposób na dotarcie do sedna sprawy, do właściwych ludzi i rozpracować zabójstwo czytając między wierszami....

Bardzo powolna historia pewnego morderstwa, które miało wyglądać jak samobójstwo. Powoli, strona za stroną, krok za krokiem odkrywamy tajemnice małej miejscowości. Pewnie nie wszystkim takie ślamazarne książki pasują ale dla mnie to była wielka przyjemność.

Taka książka do przeczytania na lajcie. Trochę to kryminał, trochę dramat. Można na plaży sobie poczytać, ale do "wow" brakuje

Dobra, ale nie wybitna. Trochę brakowało mi jakiejś większej akcji, chociaż samo śledztwo miało swoje przebłyski. Na plus:
- ciekawe rozwiązanie z definicją słów w ramach rozdziałów,
- postać głównego detektywa i jego pomocnika
- błyskotliwe dialogi (ukazanie mentalności lokalnej społeczności w zdawkowych odpowiedziach lub odpowiedziach w formie pytań)

Książkę polecam, a...

ciekawa fabuła kryminalna, ciekawe wątki obyczajowe, oddaje koloryt regionu - podobało mi się, nawet bardzo. W dodatku zapragnęłam zjeść te koszmarnie drogie pąkle!

Nic nie jest tym, czym się wydaje.
Małe, senne miasteczko. Lakoniczny inspektor Leo, który jako postać zdobył moje serce. Rozbuchany Estevez. Rybacy. I tajemnica. Zbrodnia.
Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem od samego początku. Mimo, że teoretycznie każdy mógł zabić to w praktyce nikt nie ma powodu. Leo Caldas musiał wniknąć w małą rybacką społeczność, co nie było...

Rozkręca się powoli ale jak już się rozkręci to wciąga. Zrozumiała, momentami zabawna, przyjemnie się czyta. Fabuła nie banalna ale też nie zawiła. Mocna 6 :)

Bardziej dramat niż kryminał, rozbudowane postaci i szczegółowy opis środowiska małomiasteczkowej społeczności, przed którą nic się nie ukryje.

Dobrze napisany kryminał z zaskakującym zakończeniem. Warto przeczytać.

Niezły kryminał , ciekawie zbudowana atmosfera małego hiszpańskiego miasteczka.Ogólnie bardzo przyjemna , szkoda że nie ma więcej wydanych w Polsce tytułów tego autora.

Dyskusje

• Kryminał