Offside

Okładka książki Offside Shay Savage
Okładka książki Offside
Shay Savage Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-08-09
2014-08-09
New Adult College Romance Contemporary Romance Sports Romance

Gdy zaczęłam czytać tą książkę spodziewałam się kolejnego romansu studenckiego w ,którym szkolny playboy próbuje poderwać dziewczynę,która jako jedyna jest oporna na jego podryw.Myliłam się. To historia dwojga ludzi,którzy byli dla siebie szansą na lepsze jutro.Nigdy tak do końca nie wiem co się dzieje za drzwiami czyjegoś domu.On- popularny piłkarz,który ma wszystko .On-skryta dziewczyna,która przeprowadza się do nowego miasta.Oboje ciągnie do siebie,jednak życie ma dla nich inny plan.Gdy wydaje im się,że mają siebie zdarzają się nieprzewidziane problemy.Rozstanie,wypadek,kalectwo,samobójstwo i druga szansa na szczęśliwe życie.Oboje dużo przejdą,żeby żyć długo i szczęśliwie.

Sportowiec i artysta w jednym ciele. Młody chłopak chcący grać zawodowo w footbool i ojciec despota który zrobi wszystko żeby chłopak zaszedł najwyżej jak tylko można. Gdy pojawia się dziewczyna na którą zwraca uwagę zakłada że będzie kolejną jego zabawką nie wie jeszcze jak bardzo zajdzie mu za skórkę i jak ich los zostanie zmieniony.

Za bardzo widać, że to było fanfikiem Zmierzchu, autorka mogłaby pozmieniać pewnie oczywiste pozostałości, jak praca rodziców, okoliczności w jakich ona się znalazła w tym mieście i kilka innych, o których już zdążyłam zapomnieć. Przeczytałam to tak, jakby to właśnie był fanfik, dlatego ocena trochę wyższa. Taka o, książka na raz, niezbyt skomplikowany umilacz czasu.

Normalnie szok! Dużo zwrotów akcji, które szybko się toczą, wyraziste postacie i naprawdę ciekawa historia;) Polecam!

Thomas Malone to szkolna gwiazda piłki nożnej. Gra na pozycji bramkarza, jest kapitanem drużyny, a jego osobą interesują się już profesjonalne kluby. Jest także synem burmistrza miasta, który jest także lekarzem w miejscowym szpitalu i trzyma całe miasto i wszystkich dookoła w garści.

Thomas wiedzie z pozoru życie beztroskiego, rozpieszczonego nastolatka, który zalicza dookoła panienki, a każdy problem rozwiązuje nazwisko jego ojca.

Po jednym z meczy wpada na dziewczynę, ale jako, że mecz nie był dla niego udany, jest dla niej niemiły.

Okazuje się, że ta sama dziewczyna chodzi do jego klasy i siedzi przed nim na zajęciach. Jednak w odróżnieniu od innych dziewczyn w szkole nie chce podać mu nawet swojego imienia, więc Thomas z początku nazywa ją Rumple.

Z czasem okazuje się, że Rumple jest córką szeryfa Skye - Nicole Skye.

Nicole ma za sobą przeszłość i teraz zamieszkała z ojcem. Czy pozwoli zbliżyć się do siebie Thomasowi? I czy restrykcyjny ojciec Thomasa zaakceptuje tak wielkie rozproszenie, kiedy najważniejsza w życiu Thomasa ma być piłka nożna i przejście na zawodowstwo, a nie uganianie się za jakąś dupą?

Warto się przekonać!

Poniżej możliwe SPOILERY!

Przyznam się, że z początku ta książka mnie denerwowała... a właściwie denerwowało mnie zachowanie Thomasa. No takie przedmiotowe traktowanie dziewczyn i cała ta otoczka, ale im dalej czytałam tym bardziej rozumiałam jego zachowanie. Poza tym im dalej w książkę tym Thomas stawał się inny, prawdziwszy. A wszystko za sprawą jego Rumple, która stała się jego spokojem.

Nie jestem w stanie opisać tego jak wielką złość i niechęć czułam do ojca Thomasa... był potworem pod przykrywką. Pan miasta, pan domu. To nie był zdrowy człowiek i był tak toksyczny, że to jest niepojęte. Szkoda Thomasa, że przez tyle lat żył pod presją jego osoby, będąc zastraszany i poniżanym. A jeszcze gorsze, że ojciec tak to robił, że Thomas wierzył, że robi to z miłości i dla jego dobra. Masakra. Masakra. Masakra. A to co chciał zrobić pod koniec... to się nie mieści w głowie.

Podziwiam w tej książce Nicole, była młodą, odważną, silną dziewczyną, która potrafiła zobaczyć prawdziwego Thomasa, pomóc mu, gdy tego potrzebował i stać się jego ostoją i spokojem. Momenty, kiedy on przychodził i wtulał się w nią jak w bezpieczny kocyk... rozczulające. A potem, kiedy Thomas walczył podczas rehabilitacji... też stanęła na wysokości zadania, zresztą razem ze swoim ojcem...
A przy tym... ona sama przeżyła naprawdę paskudną rzecz... błędy młodości nie mają litości.

No i jeszcze raz powrócę do Thomasa... on też robił na mnie potem dobre wrażenie, bardzo dobre. Wszystko dla chronienia Nicole... wszystko by tylko została zostawiona w spokoju, mimo, że jego serce i dusza się łamała...

Nie spodziewałam sie takich emocji i przeżyć po tej książce, to było wielkie pozytywne zaskoczenie. Naprawdę.

Jedynym minusem jest jej długość... jest trochę za bardzo rozwleczona, naprawdę długo mi się ją czytało.

Wartościowa. I zdecydowanie warta uwagi. POLECAM!

Totalnie nie wiem, co sądzić o tej książce, bo w skrócie to: zaczyna się jak totalne gówno (jakiś niedojrzały badboj, jakaś niewyraźna laska),po czym nagle robi się z tego taki mega dramat psychologiczny i porusza takie okropne problemy, że nie chce mi się myśleć o tym. Z jednej strony spodobało mi się to wszystko. Aczkolwiek z drugiej - autorka zaczyna od nastolatka, który tylko myśli o laskach i ruchaniu, po czym nagle dowala takie bomby emocjonalne, że no ciężko. Po prostu nie do końca na to wszystko byłam przygotowana. Nie jestem również przekonana, by był to najmądrzejszy zabieg. Aczkolwiek przyznać muszę, że mi się podobało.

Thomas nie ma łatwego życia, zżera go ogromne poczucie winy o którym dodatkowo nie pozwala mu zapomnieć jego despotyczny ojciec.
Wszystko ulega zmianie, kiedy Thomas poznaje Nikol. Znajomość ta wyzwala w chłopaku pragnienia, które zakopał gdzieś na dnie swojego serca. Niestety ta zmiana nie wszystkim się spodoba...
Jak na tak prostą, mało skomplikowaną historię była ona wyjątkowo rozciągnięta. Często to powodowało znużenie.
Na szczęście nie zabrakło dobrych i emocjonujących momentów, tajemnicy i ciekawego wątku miłosnego.

Jak na tak prostą, mało skomplikowaną historię była ona...

Wow. Świetna książka. Z początku myślałam, że będzie tu jedynie wątek miłosny z kilkoma dramatami. Jednak jestem pozytywnie zaskoczona.
Thomas z początku wydawał mi się pewnym siebie dupkiem. Jednak z czasem prawda okazała się inna. Okazało się że potrafi być uroczy, miły, kochający i silny... Z czasem pokochałam jego postać. Thomas od dziecka musiał przyporządkowywać się woli ojca, który swoją drogą był naprawdę wredną kanalią.
Jednak kiedy poznał Nikol nie był już tak bardzo posłuszny ojcu i niestety do prowadziło to do wielu problemów. Nikol miała też swoje własne demony z którymi chłopak pomógł jej w pewnym stopniu walczyć. Niestety szantaż ojca zmusił go do porzucenia dziewczyny. Para połączyła się ponownie jednak niestety musiało dojść do tragedii, aby tak się stało.
Książka jest naprawdę emocjonująca, a w niektórych momentach może zakręcić się nawet łza w oku.

Polecam. Ciekawa książka, pomimo oczywistego wątku miłosnego to bardzo interesuujaca jest sytuacja Thomasa, głównego bohatera. Chłopak powiedzmy, ze ma wszystko uznanie w szkole, zarówno wśród kolegów jak i nauczycieli, jest znakomitym piłkarzem, ma wpływy jest bogaty i jak sie okazuje cały czas próbuje sprostac wymaganiom ojca. A nie jest to proste, ćwiczy węcz morderczo, ma niesamowite samozaparcie, jest tak zdyscyplinowany, ze to aż niepojete. Ponadto ma fotograficzną pamięć. I wszystko byloby ekstra (no moze nie do końca) gdyby nie pojawiła sie ona i nie okazała sie takim wielkim rozproszeniem. Nie napiszę więcej bo nie chce spilerowac ksiązki, po prostu polecam

Ksiazka bardzo fajna, duzo sie w niej dzialo, polecialy mi lzy, bylo duzo emocja ale ciezko mi sie ja czytalo, meczylam ja prawie tydzien i sama nie wiem dlaczego?
Thomas to 19 letni chlopak, ktorego samotnie wychowuje ojciec, ktory jest lekarzem i jednoczesnie burmistrzem czyli cale miasteczko jest doslownie jego. Thomas od dziecka intensywnie trenuje i jest zdolnym bramkarzem tylko tak naprawde to chyba nie byly jego marzenia tylko jego ojca, bo chlopak kocha rysowac, cytuje Szekspira i gral kiedys na pianinie jednak teraz tego wszystkiego nie robi, bo ojciec mu zabrania, ma skupic sie tylko na pilce, zadnych znajomych, dziewczyn, spotkan, mordercze treningi i pelna kontrola przez ojca (kontroluje jego pokoj, zabiera mu szkicownik, nie pozwala zapisac sie na dodatkowe zajecia i kazal wybic sobie z glowy studia). Jak czytalam jak "tatus" go niszczyl psychicznie i fizycznie, a chlopak go jeszcze tlumaczyl sadzac, ze robil to z milosci do syna to lzy mi lecialy. I wszystko dzieje sie po mysli ojca dopoki chlopak nie poznaje Nicol i jej cudownego ojca szeryfa miasteczka, wtedy misterny plan aby skupic sie na karierze pilkarskiej zaczyna sie sypac.
Potem zdarza sie tragedia, ktora wywraca zycie chlopaka do gory nogami, ojciec jeszcze bardziej go niszczy i izoluje od ludzi, nastepuje nagly zwrot akcji i mimo, ze bohaterowi jest ciezko to widac swiatelko w tunelu.
Dodam tylko, ze na zewnatrz Thomas to kawal drania, kazdy w szkole sie go boi, przeklina, nie szanuje ludzi ani nauczycieli, dziewczyny traktuje z gory ale to tylko maska jaka zaklada przed calym swiatem zeby nie pokazac swojej slabosci i aby nikt nie dowiedzial sie o ojcu tyranie.
Polecam przeczytac.

• Sportowcy