Chłopak z Warszawy. Powstanie warszawskie oczami szesnastoletniego żołnierza

Okładka książki Chłopak z Warszawy. Powstanie warszawskie oczami szesnastoletniego żołnierza
Andrzej Borowiec Wydawnictwo: Rebis powieść historyczna
Data 1. wydania:
2014-07-03
Jacek Środa, Klaudia Stefaniak
powstanie wojna getto

Ta książka jest dla osoby młodej jak i dorosłej. Czyta się ją lekko, a napisana jest w takiej formie, że świat z książki jak i rzeczywisty potrafi się zamazać.
Jest podzielona na jakby trzy części, ale jakie to sami musicie ,, zobaczyć''.

Najbardziej w tej książce poruszył mnie..styl. W lekkości i tonie wypowiedzi rzeczywiście słychać 16latka, można z łatwością wyobrazić sobie że opowiada coś znajomemu. Wstrząsające jest to, CO opowiada. Oczywiście wiedza historyczna podpowiadała mi co za chwilę się wydarzy, ale w tej książce niezwykłe jest właśnie to, że czuje się iż tę historię opowiada młody człowiek,...

Dla osób zainteresowanych tematyką drugiej wojny światowej może być to książka wartościowa i ciekawa. Autor opisuje w niej swoje przedwojenne i wojenne losy. Opis powstania warszawskiego pojawia się dopiero w połowie książki a Andrzej Borowiec nie pochodzi - jak wskazuje tytuł - z Warszawy. Mimo to nie nudziłam się podczas lektury i mogę śmiało polecić tę pozycję.

Jest rzeczą dalece interesującą móc spojrzeć na najbardziej dramatyczne wydarzenia XX wieku z perspektywy ich świadka. Borowiec dobrze pisze, potrafi sprawić, że czytelnik czuje tęsknotę za Lwowem, widzi Maków Podhalański, tak jakby dopiero co z niego wrócił i czuje tragedię upadającej Warszawy.

Samego Powstania jednak jest w tej książce niewiele i chyba tylko o to miałbym...

Gorąco polecam.

Jest to jedna z moich ulubionych książek pochodzących z mojej kolekcji. Pozwala obejrzeć świat wojny w całkowicie inny sposób, nie z politycznego punktu widzenia tylko z punktu widzenia normalnego dziecka na którego trafiło dorastanie w czasie wojny.Ukazuje jego zmagania, problemy i jego strach.
To jest właśnie najpiękniejsze w książkach, że widzimy to co sami chcemy...

Genialna książka godna polecenia dla wszystkich interesujących się historią dwudziestolecia międzywojennego, okupacji oraz tematyki powstania

Dla miłośników tematyki, lektura obowiązkowa

Trochę inne spojrzenie na Powstanie Warszawskie niż w dotychczasowych publikacjach.

Dobrze napisany kawał wspomnień z czasów przedwojennych, wojennych i późniejszych. Autor, polak z pochodzenia, mieszkaniec świata wspomina lata jakie spędził w dzieciństwie i wczesnej młodości na ziemiach ówczesnej Polski. Język autora jest wiarygodny, czujemy się świadkami opisanych wydarzeń a całość brutalnych, wstrząsających i krwawych epizodów aż kipi od barw, zapachów...

• Historia
  • II Wojna Światowa
  • II wojna światowa
  • Chcę w prezencie
  • Powstanie Warszawskie
  • 2014

Dodaj cytat z książki Chłopak z Warszawy. Powstanie warszawskie oczami szesnastoletniego żołnierza