Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy

historia
978-83-240-2217-5
Miłosz Habura
II wojna światowa Heinrich Himmler Hitler nazizm historia XX wieku

Książka bardzo dobra, spokojnie można by było dopisać jeszcze drugie tyle. Za dużo o europie wschodniej, środkowej i Bałkanach. Liczyłem na więcej ciekawostek o zachodzie i rozwinięcie tematu ochotników z Skandynawii i Holandii .

Dobra książka, temat kolaborowania z Trzecia Rzeszą ukazuje w sposób obszerny, dużo się z niej dowiedziałem.

Książka którą zdecydowanie warto przeczytać. Co prawda jest "ciężka", zawiera wiele historycznych nazwisk, dat, miejsc, organizacji. Jednak warto wiedzieć jak duży wpływ na Holocaust miało nie tylko samo SS, ale i jego zwolennicy, państwa kolaboranci. W całej Europie wówczas panował antysemityzm. W jednych krajach był on bardzo silny - tam gdzie silne były partie...

Gdyby swoją wiedzę historyczną opierać na tej książce można by było odnieść wrażenie, że podczas drugiej wojny światowej zginęli niemal wyłącznie sami Żydzi (na jednej zaledwie stronie [155] rzeczownik "żyd" bądź przymiotnik "żydowski" odmieniane przez wszystkie przypadki występują bagatela... czternaście razy, na pozostałych - co najmniej po kilka).

Siły zbrojne III...

Przeczytalem, bardzo wartosciowa pozycja. W zasadzie w prawie kazdym kraju Europy(za wyjatkiem Polski i chyba Irlandii) "wujkowi" Adolfowi udalo sie zwerbowac gorliwych pomocnikow.
Osobiscie przegrzebalem archiwa dunskie i niestety stwierdzam,ze Dunczycy tez nie sa zupelnie bez winy.

Dobre ujęcie i kompleksowe. Na dużą wdzięczność zasługuje rzetelne potraktowanie ogromnego wkładu ukraińskiego w ludobójcze działania przeciwko Polakom i Żydom, podczas II Wojny. Książka warta przeczytania i polecenia!

Dużo ciekawych i nie znanych mi wcześniej informacji, cała Europa umazana współpracą z faszystami! Oprócz Polski!

Duża cegła, ale czyta się szybko. Sporo faktów, ale... No właśnie, mam nieodparte wrażenie, że autor przez niemal całą książkę przekonuje, iż żydowski holokaust to była w zasadzie jedyna przemysłowa rzeź dokonana podczas II wojny światowej i nic innego nie może się z nim równać. Owszem, nadmienia, były też cierpienia innych narodów, ale to nic w porównaniu z cierpieniem...

geneza kolaboracji nacjonalistów w państwach podbitych przez Niemców...ciężka ale warto to wiedzieć...

Książka dla miłośników historii

• Chcę w prezencie