Nigdy nie gasną

Okładka książki Nigdy nie gasną Alexandra Bracken Patronat LC
Okładka książki Nigdy nie gasną
Alexandra Bracken Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Mroczne umysły (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Magdalena Krzysik
mroczne_umysły

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Mroczne umysły nigdy nie gasną

Link do recenzji

672 324 37

"Mroczne umysły nigdy nie gasną po zmierzchu" - tylko kim będą tytułowe "Mroczne Umysły"?
Niezwykła opowieść o młodych ludziach, którzy po przejściu tajemniczej choroby nagle zaczęli wykazywać nadnaturalne zdolności. Czy bohaterowie poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

O wiele lepsza niż pierwszy tom (który nie był zły, ale w pewien sposób nie spełnił moich oczekiwań).
W drugim tomie z serii Mroczne Umysły, akcja nie zwalnia ani na moment. Czasem wręcz mi brakowało dłuższego, bardziej przegadanego przestoju, bo miałam wrażenie, że akcja ściga akcję. Jednak głównie przez to książka była bardzo wciągająca. Ciężko było mi się od niej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam wrażenie, że autorka nie potrafi dokończyć historii Ruby. Prowadzenie historii wyszło dużo gorzej. Moim zdaniem nie fajna kontynuacja. Tylko zmarnowała mój czas.

Pierwsze czytanie w kwietniu 2017, kwiecień 2021 - reread

Na półkach: , , , , , , ,

OMG!!!
Ruby jest silna i pomimo wszystko znajduje sprzymierzeńców, a także odnajduje swoich przyjaciół.
To co zrobiła Liamowi niespodziewanie udało jej się odwrócić, co mnie bardzo ucieszyło i mówiąc szczerze właśnie na to liczyłam.
Końcówka za to mną wstrząsnęła. Pomimo wszystko było mi cholernie przykro za to, że został uśmiercony.
Za to syn prezydenta znów zaskakuje, ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To było niesamowite spotkanie z Ruby, z utratą miłości i przyjaźni, z tęsknotą i strachem na różnych płaszczyznach. Pierwsza część książki bardzo mi się podobała, chociaż oglądałam wcześniej film i nie mogła mnie specjalnie zaskoczyć. Sięgnęłam po drugą część z nadzieją, że może utrzyma mnie w napięciu tak jak film. Nie zawiodłam się ani trochę, była tak przepełniona...

Książka bardzo dobra. Chociaż pierwsza część bardziej mnie wciągnęła.

Drugi tom tej serii mimo, że był dla mnie wielką niewiadomą i powinien być większym zaskoczeniem to podobał mi się trochę mniej. Początek książki jest naprawdę fantastyczny i tak samo końcówka. Jednak środek książki był dla mnie dość przydługi co naprawdę rzadko się zdarza. Mimo to historia ta wypada ciągle bardzo fajnie ale trochę słabiej niż jej poprzedniczka.

Druga część trylogii na pewno wciągnęła mnie bardziej niż poprzedniczka.

Książka luźno pisana, idealnie nadająca się do spokojnego wieczoru... dlatego męczyłam ją prawie dwa tygodnie. Niemniej jednak, opowiada o sile walki, przygodach nastolatków w świecie, którego nie do końca mogą poznać, ze względu na ich „odmienność”.

A tak poza tym, uwielbiam nakreślony w niej...

Nie będę ukrywać że jestem romantyczką. Mimo ,iż czasami akcja była strasznie chaotyczna, to zarazem zaskakująca i zapierająca dech w piersi. Brakowało mi paru scen ukazujących miłość Liama i Ruby. Niby było powiedziane jak wielką miłością się darzą i cały czas o niej myśleli . Jednak w swojej obecność czułam choćby tego było ciut za mało.

4 574
    2 902