Nigdy nie gasną

Patronat LC
Alexandra Bracken Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Mroczne umysły (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Darkest Minds. Never Fade
fantastyka, fantasy, science fiction
Magdalena Krzysik
mroczne_umysły

Oficjalne recenzje i

Mroczne umysły nigdy nie gasną

[ 34 ] Link do recenzji

Nie będę ukrywać że jestem romantyczką. Mimo ,iż czasami akcja była strasznie chaotyczna, to zarazem zaskakująca i zapierająca dech w piersi. Brakowało mi paru scen ukazujących miłość Liama i Ruby. Niby było powiedziane jak wielką miłością się darzą i cały czas o niej myśleli . Jednak w swojej obecność czułam choćby tego było ciut za mało.

Zakończenie części pierwszej Mroczne umysły zaskoczyło mnie i jednocześnie wprawiło w podziw dla dojrzałości emocjonalnej głównej bohaterki, szesnastoletniej Ruby, która w akcie desperacji, by ratować życie kochanego przez nią Liama i ułatwić mu dalsze funkcjonowanie na wolności bez niej (przypomnę, że oddała się w niewolę Lidze Dzieci za życie i wolność Liama), wymazała...

Ależ ja się męczyłam aby ją skończyć.... takiej poplątanej książki już długo nie czytałam. Znowu pełno opisów i rozmyślań, bezsensowne zdawkowe dialogi i oczywiście znowu musiałam się skupiać aby ogarnąć o czym czytam. Pojawiają się nowe postacie, które nie są nam przedstawione w żaden sposób. Ogólnie masakra.. Zaczęłam czytać 3 część ale niestety odłożyłam ją tydzień temu...

Jeszcze bardziej porywająca niż poprzednia część. I ciężko o niej zapomnieć.

Niestety muszę przyznać, że ta część nie była najlepsza.
Bardzo dobrze mi się czytało ale bardziej mi się podobały " Mroczne umysły" . Trochę zabrakło pomysłu i książka nie spełniła moich oczekiwań. Trzymała w napięciu. Długo czekałam aż Ruby odnajdzie Liama. Ruby w tej książce stała się narzekająca i zachowywała się irracjonalnie.

Miałam nadzieję, iż druga część serii będzie tak samo ciekawa i warta uwagi, jak pierwsza. Przykro mi to mówić, ale taka w moim mniemaniu nie była. Bohaterka mnie irytowała swoim zachowaniem i myślami, gotowa poświęcić życie dla jakiegoś pendrive'a, mając w poważaniu zarówno uczucia, jak i osobę Liama. W wielu momentach mogła wykorzystać swoje moce, tymczasem podczas akcji...

Nieco słabsza od poprzedniczki, głównie, przez całkowite irracjonalne zachowania i decyzje polityków oraz ogólnie dorosłych. Ponadto główna bohaterka w pewnym momencie zaczęła mnie drażnić, głównie przez jej ciągłe wahania nastrojów i wewnętrznych rozterek. Huśtawka jej psychiki była tak mocno rozbujana, że w końcu zostałam zmuszona do omijania tych fragmentów, żeby dotrzeć...

Nie zawiodłam się! Bardzo udana kontynuacja. Bardzo podoba mi się jak rozwinęli się bohaterowie. I od razu sięgam po kolejny tom.

Ruby ma coraz większe wątpliwości, czy działania Ligi Dzieci są słuszne. W końcu ucieczka wydaje się być dla niej najlepszym wyborem. Pociąga ona za sobą emocjonujący ciąg wydarzeń... Czy Ruby zdoła ochronić najbliższe jej osoby?
Opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze, a wszystko napisane w ciekawy sposób, z szybką i wciągającą akcją.

Poruszająca i bardzo wciągająca kontynuacja mrocznych umysłów. Fantastyczna historia, czytając ją nie mogłam doczekać co się stanie na następnej stronie. Bardzo emocjonalna książka. Nowi bohaterowie bardzo fajni. W tych książkach łatwo się zakochać, a tym bardziej w jej bohaterach.
Polecam!! ❤️

Dyskusje