Pięć dysfunkcji pracy zespołowej

MT Biznes
praca zespołowa zarządzanie zasobami ludzkimi
biznes, finanse
praca zespołowa zarządzanie zasobami ludzkimi

Książka z pewnością wartościowa, można wyciągnąć z niej pewne wnioski, które mogą poprawić pracę w zespole, chociaż jest ona raczej lekko przestarzała.

Moim zdaniem „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” jest głównie kierowana do zespołów mających cele długo terminowe, o niskiej rotacji oraz zmotywowanych (są to moim zdaniem założenia, na których opiera się książka, choć nie...

Książka opowiadają o najczęstszych dysfunkcjach w zespole, jednak jak dla mnie część podejścia prezentowanego w tej opowieści jest już przeżytkiem w organizacjach i może budzić skrajne emocje m.in. kwestia wywierania presji na kolegach, aby osiągali wysokie wyniki.
Korpostyl osadzony mocno w latach 90.

Nie jest to bardzo odkrywcza książka, ale podaje w sposób przystępny pewne rzeczy. Bardzo ciekawa forma fabularyzowana zakończona rzeczowym podsumowaniem. Nie wiem ile z tego uda mi się zastosować w życiu zawodowym, ale książka niemal "czytała się sama", polecam

Nie jestem przekonana do formy opowieści, jednak rozumiem że ile ludzi tyle opinii.

Według mnie książka ma trochę przerost formy nad treścią, do zrozumienia tematu wystarczy końcowy opis o dysfunkcjach aby zrozumieć czym są, jakie niosą za sobą konsekwencję i jak z nimi działać jako lider zespołu.
Część z opowiadaniem pokazuje jeden z możliwych przypadków jak postępować z...

Przystępnie napisana - w formie opowieści - książka o pracy zespołowej. Autor pokazuje najważniejsze podstawy i mechanizmy pracy zespołowej.

Idealna do pociągu w trakcie podróży służbowych 😉 Pierwsza część książki pozwala w bardzo lekki i obrazowy sposób poznać lub usestymatyzować wiedzę na temat prawidłowego funkcjonowania zespołu, niewielka część poświęcona czystej teorii podsumowuje całość.

Świetna książka! Moim zdaniem to obowiązkowa pozycja dla każdego kto pracuje, kieruje czy też jest członkiem jakiegoś zespołu.

Świetna książka o pracy zespołowej. Uważam, że jest to obowiązkowa lektura dla każdego kto pracuje, kieruje czy też jest członkiem jakiegoś zespołu.
Forma opowieści, a następnie omówienie wszystkiego pozwala na proste zrozumienie przedstawionych zagadnień.

Od ponad 10 lat pracuję w różnego rodzaju większych, bądź mniejszych zespołach, w małych firmach albo dużych korporacjach. Muszę przyznać, że tytułowe 5 dysfunkcji pracy zespołowej jest czymś dość powszechnie spotykanym. Autor przedstawia je w formie trójkąta dysfunkcyjnego, na kształt trójkąta potrzeb Maslowa, oznacza to, że aby pokonać ostatnią, na górze, najpierw trzeba...

Nie czytuję poradników,ale ten akurat został mi polecony jako lektura obowiązkowa przez kierownika z pracy.

Książka jest zaskakująco mało "poradnikowa",a czyta się ją jako ciekawą powieśc,która wciąga swoją fabułą i rozwojem akcji.

Generalnie autor opisuje dysfunkcje zespołów,które stają się problemem dla kadr zarządzających firmami.Dysfunkcje te prowadzą do zaniku pracy...

• 2019
  • 2020
  • Audiobooki
  • Business
  • Biznes
  • 2018

Patrick Lencioni Pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Opowieść o przywództwie Zobacz więcej