Nowy Jednominutowy Menedżer

MT Biznes
2015-10-09
2015-10-09
Magda Witkowska

Książka porusza dość pobieżnie, ale zawsze sferę psychologiczną zarządzania ludźmi. Pokazuje pewien trend gdzie motywuje się ludzi i zaraża pozytywnym myśleniem zamiast zarządzać w oparciu o kary i nagany. W książkach z tej serii zawsze podoba mi się, że wiedza jest przekazywana w sposób luźny w formie krótkich historii. Oczywiście temat nie jest jakoś mocno rozwinięty, ale i tak wystarcza, żeby poznać pewne schematy działania. Polecam, chociaż szkoda że taka krótka.

Do lektury namówiono mnie na szkoleniu "akademia team leadera". Długo się nad zakupem nie zastanawialem i wiecie co? Nie żałuję żadnej zlotowki wydanej na ten tytuł. Książka na pewno pozytywnie wpłynie na mój styl zarządzania. Jeżeli też niedawno przejąłeś kierownicze stanowisko, to szczerze polecam Ci tą lekturę.

Dobra koncepcja chociaż nowatorska była zapewne z 20 lat temu.

Dobra koncepcja chociaż nowatorska była zapewne z 20 lat temu.

Dla osoby borykającej się z zarządzaniem ludźmi przypomnienie dlaczego warto wprowadzać powyższe zasady. Zainwestowany czas w pracowników zawsze się zwraca

Krótka i treściwa. Żaden Game Changer jeśli się wie cokolwiek o współczesnych metodach pracy z zespołami, ale przystępny i łatwo oddany. Można przeczytać w ramach "przywracania ustawien wyjściowych" :)

Infantylna do kwadratu. To co można byłoby powiedzieć w góra trzech zdaniach, tutaj jest rozciągnięte do granic możliwości. Pełno powtórzeń, dziecinne dialogi, głupie przykłady.

Poleciłbym tę książkę osobom, które czytały poprzednią edycję i chciałby zaktualizować zawarte w niej zasady. W 2022 roku, książka opisuje zasady które są normą i standardem w wielu nowoczesnych branżach. Prezentuje wiele zasad skutecznego managmentu opartego na partnerstwie, ale w niektórych aspektach stoi w przeciwieństwie do innych pozycji z obszaru zarządzania, i budowania kariery w dynamicznych branżach. Książka może być przydatna dla osób, które są bardzo długo w branży i chciałby zacząć współpracować z młodymi zespołami.

Książka jest krótka i bardzo łatwo się ją czyta. Druga połowa gdzie jest dokładniej opisywane działanie trzech zasad jest dużo ciekawsza. Nie opisuje nic rewolucyjnego ale daje do myślenia.

Spoko. W sensie sama metoda - super, działa i za nią dałbym bardzo wysoką notę. A sama książka ....
Czyta się trochę jak przygody Harrego Pottera. To co autor chce przekazać podane jest w formie wywiadu ucznia i mistrza.
Fakt - czyta się lekko. I gdyby odbiorcami byli nastolatkowie - wszystko super. Gdy są nią menedżerowie - trochę to takie... jakoś mi się nie spina. Trochę chyba infantylne. Mam mieszane odczucia, stąd taka ocena.
Ale jeśli jesteś menedżerem, który się zastanawia, czy używać kija, czy marchewki - to jest pozycja dla Ciebie.

To jest książka genialna w swojej prostocie. Idealna, aby mieć pod ręka, wypisać 3 najważniejsze zasady jednominutowego menadżera i według nich działać. Dodatkowo książka jest krótka, napisana w formie historii, łatwej do zapamiętania. Dla osoby, która tak ja jest menedżerem i uczy tego innych - must have, obowiązkowa pozycja na półce! Polecam.

• Poradniki
  • Przeczytane 2023