Linkin Park. Wszystko jest hybrydą

InRock
2014-01-01
2014-01-01
Andrzej Frykowski
linkin park wszystko jest hybrydą brad whitaker whitaker

Jestem ogromną fanką Linkin Park. Kocham ich muzykę od jakiś kilkunastu lat, praktycznie od 13. roku życia. Ten wstęp powinien tłumaczyć wszystko.
Doskonale wiem, że ta książka to typowa laurka dla danego zespołu, ale nie przeszkadza mi to. Tak samo jak fakt, że wszystko opisane jest skrótowo, jak artykuł w gazecie, za to jak dobrze mi się to czytało, i oglądało fotografie z członkami ukochanego zespołu. Miło jest poczytać o ludziach z pasją do tego, co robią, i którzy dali milionom słuchaczom genialne i autentyczne piosenki. I którzy nie bali się łączyć różnych gatunków muzycznych, mimo czasem ogromnego hejtu ze strony ludzi, którzy woleli ich "starszą" wersję. To, co było dla mnie dziwnych uczuciem przy lekturze, to tekst z pierwszych stron, że Chesterowi daleko do wszystkich tych genialnych wykonawców, którzy w młodym wieku oddają się używkom i popełniają samobójstwa. Musiały minąć trzy lata od publikacji "Wszystko jest hybrydą", żeby zaprzeczyć tym słowom, niestety... Bo tak naprawdę dla mnie, jako fance, śmierć Chestera zakończyła pewien etap w życiu, i miałam wrażenie, że coś we mnie umarło. Brzmi górnolotne, wiem, ale żaden wokalista nie był dla mnie tak ważny jak Chester. Śpiewał jak anioł, darł się jak diabeł, jedyny w swoim rodzaju, świetny wokalista, który na żywo śpiewał lepiej niż w wersji studyjnej. Oby tam gdzieś na górze szalał z innymi świetnymi muzykami...
Nie będę obiektywna w ocenie, ale co poradzę, że mowa w książce o ulubionym zespole? Linkin Park był, jest i będzie kultowy. Mówię to ja, skromna fanka, która w aucie ma genialną płytę "Meteora", i słucha ją bardzo często, i zawsze ma ciarki .

Dla fanów zespołu propozycja obowiązkowa. Ciekawie traktuje o członkach zespołu jak i o ich procesie twórczym itd. Bardziej skupia się na muzyce/dokonaniach niż biograficznych aspektach poszczególnych członków. Z jednej strony fajnie bo dużo o muzyce itd. ale z drugiej fajnie jakby dodali o muzykach coś więcej z życia prywatnego. Mimo tego bardzo ciekawa książka mówiąca wiele ciekawych rzeczy.

Idealna dla fanów Linkin Park, bardzo gorąco polecam

Idealna dla fanów Linkin Park, bardzo gorąco polecam

Obowiązkowa lektura dla każdego fana Linkin Parku.

Obowiązkowa lektura dla każdego fana Linkin Parku.

Linkin Park to zespół, którego fanem jestem niemal od samego początku istnienia grupy. Dlatego też do czytania „Wszystko jest Hybrydą” podszedłem z wielkim entuzjazmem. Książka jest dla mnie swoistym wehikułem czasu ponieważ przeniosła mnie najpierw do lat, w których jako młody 16-letni łepek poszukiwałem odpowiedniego dla siebie gruntu muzycznego. Z pewną dozą nostalgii wczytałem się w kulisy tworzenia dwóch pierwszych płyt czyli ”Hybrid Theory” i ”Meteora”. Z kolejnymi płytami zespół dojrzewał, zmieniał się, zresztą tak jak ja z muzycznymi trendami.
Generalnie książka jest opowieścią o ludziach zakochanych w muzyce, o potrzebie uzewnętrzniania się za jej pomocą i towarzyszących przy tym emocjach. Jest tu racjonalna ilość zdjęc i sporo faktów, które każdy fan Linkin Park będzie chciał sobie przyswoić. Członkowie grupy omawiają koncepcję zespołu, tworzenia tekstów a także to, czym się inspirowali przy wyborze nazw poszczególnych płyt. Pojawia się również polski wątek ! Całość kończy się w momencie pracy nad przedostatnim krążkiem ”The Hunting Party” (2014).

3 lata później Linkin Park wydaje swoją ostatnią płytę. 20.07.17 wokalista Chester Bennington popełnia samobójstwo. Czułem się jakby ktoś mi wydarł tego dnia serce...

Jestem fanką Linkin Park - uwielbiałam ten zespół. Niestety odkąd Chester Bennington popełnił samobójstwo już zespół raczej nie powstanie. Próbowali coś nagrać, ale już nie z takim rezultatem. Każda płyta i piosenka była bardzo fajna, ale chyba najlepsza ze wszystkich to "Meteora". Nie wiem czy jest to wystarczająca biografia zespołu, ale ja jestem zadowolona. Bardzo fajne zdjęcia są w książce. Jeśli jest się fanem to warto przeczytać chociażby dlatego, że pierwotnie zespół nazywał się XERO. Polecam

Nabyłam i ja, Czuję niedosyt, myślałam, że będzie tego więcej.

Nie mniej jednak miałam na twarzy rogala, kiedy mowa była o Czesiu Sakowskim, i to w kilku momentach książki. Przyznam skromnie, że znam Czesia i zazdroszczę, że miał te niebywałą okazje ich poznać i współpracować z nimi.

Nabyłam i ja, Czuję niedosyt, myślałam, że będzie tego więcej.

Ciekawa historia niecodziennego zespołu rockowego, co ciekawe napisana jak dobry, długi artykuł prasowy - mimo dość szczegółowych analiz, ilość faktów nie przytłacza, a książkę czyta się bardzo przyjemnie. Linkin Park to instytucja prowadzona przez wykształconych ludzi posiadających wiele talentów. Warto się przyjrzeć.

Po prostu świetna biografia + sporo ciekawych zdjęć.

Po prostu świetna biografia + sporo ciekawych zdjęć.

Jako wielki fan zespołu, jestem wręcz zachwycony nią. Przeczytałem ją w jeden dzień od początku do końca, co prawda 2 lata temu, a wciągu tego okresu jeszcze ze dwa razy i pamiętam praktycznie wszystko z niej. Dla fanów LP naprawdę pozycja obowiązkowa.

• Muzyka
  • Posiadane