Linkin Park. Wszystko jest hybrydą

2003-01-01
2003-01-01

Czytana parę (paręnaście) lat temu. Ot, dobra biografia zespołu i nic poza tym

Czytana parę (paręnaście) lat temu. Ot, dobra biografia zespołu i nic poza tym

Linkin park słucham od jakichś 15 lat, a ta książka była moim marzeniem już od jakiegoś czasu. Dostałam ją w prezencie, sama pewnie bym nie kupiła, bo jestem sknerą :)

Zawsze było mi głupio przyznać się, że podoba mi się ich muzyka. Bo niby to metal, ale na Vivie leciało. Niby taki undergroundowy zespół, ale na Pudelku często coś o nich pisali. Sama nie wiedziałam, czy to już komercja, czy może ta cienka granica jeszcze nie została przekroczona. Książka dużo zmieniła w mojej wizji zespołu. Nie zdawałam sobie sprawy z ogromu pracy, jaka jest wkładana przez członków LP w każdy album, dodatki, koncerty. Nie wiedziałam o wielu faktach z życia prywatnego LP. Teraz na każdy kąśliwy komentarz ze strony przeciwnika grupy mam jakąś odpowiedź. Polecam fanom :)

5 gwiazdek dlatego, że napisana została jak typowe "opracowanie". Jeżeli chodzi o treść, to w tym przypadku nie ma co oceniać faktów.

Bardzo fajnie opisana historia Linkin Park, gratka dla fanów :) pamiętam, że była dokładana jako gratis do gazety "Popcorn" :D

Absolutny rarytas dla fanów zespołu i ogólnie mocnego, rockowego grania!!!!

Absolutny rarytas dla fanów zespołu i ogólnie mocnego, rockowego grania!!!!

Dla fanów zespołu pozycja obowiązkowa. Bardzo dobrze napisana historia zespołu.

Dla fanów zespołu pozycja obowiązkowa. Bardzo dobrze napisana historia zespołu.

Książka fajna, zdjęcia niczemu sobie tylko najgorsze są błędy, jeżeli autor przybliża nam daty urodzenia członków LP to powinien zrobić to prawidłowo. Whitaker odjął Shinodzie dobre 9 miesięcy myląc luty z listopadem. Pomylone jest również imię jednego z "Linkinów" Delson nie ma na imię Brandon jak to ujął autor, ale to można jemu odpuścić. Błędy puściłabym mimochodem gdyby nie to, że po pierwszym przeczytaniu książki kilka stron już chciało mi wyskoczyć, po pożyczeniu książki koleżance jestem bez 2 stron.

Rewelacyjna książka! Polecam wszystkim fanom Linkin Park ;)

Rewelacyjna książka! Polecam wszystkim fanom Linkin Park ;)

A ja zdecydowanie odradzam.
Całość napisana jest po linii najmniejszego oporu. Mało tu ciekawostek, czy nawet faktów, treść jest po prostu uboga. Zdarzają się błędy, i to dość znaczące. Jasne data urodzenia tego, czy tamtego nie ma znaczenia dla twórczości grupy samej w sobie. Ale jeśli autor bierze się za przybliżanie nam życia danego muzyka, byłoby jednak dobrze, gdyby nie przekręcał dat urodzenia i imion (!). Także miast Brada mamy Brandona, a Mike'owi Shinodzie strącono z karku dobre dziewięć miesięcy. I nie dość, że przekręcono miesiąc, to również dzień. A najlepsze jest to, że w wersji z 2007 mamy nadal te same byki.
A teraz część estetyczna. Też kuleje, mówiąc łagodnie.
Zacznijmy od okładki, na której brakuje nam basisty, Phoenixa. Owszem, z zespołu odszedł, ale wrócił dość szybko. Gdyby książka obejmowała wyłącznie okres jego nieobecności - wtedy byłoby to całkiem zrozumiałe. Ale w tym momencie, zupełnie tego nie rozumiem. W końcu całkiem rozsądnie byłoby dać na front zdjęcie, na którym są wszyscy członkowie grupy...
Zdjęcia w środku. Czasem odnosiłam wrażenie, że grafik opił się kawą i lokalizacja niektórych ilustracji jest efektem trzęsących się rąk i późnej godziny. Pomijając już, że są wybrane na chybił trafił, tak jakby ktoś wpisał w google "Linkin Park" i zrzucał na dysk co drugi obrazek.
Brak formatowania w tekście. A jeśli, to wyjątkowo lewe. Całość napisana 12? 14?... Ariala. Brak wyjustowania, co tylko utwierdza w przekonaniu, że wszystko robione było po prostu niedbale i na odwal się.
Kiepsko klejony grzbiet. Gdyby znalazł się jednak ktoś, kto raz po raz wertowałby strony, zbyt długo nie nacieszyłby się książką w całości. Chociaż słyszałam o takich, którym rozlatywało się w rękach przy pierwszym czytaniu...
Podsumowując: równie dobrze można by krzyknąć: haaalo, my tu odcinamy kupony. Niedbałość aż razi po oczach, a zarówno szata graficzna jak i rozmiary odstraszają.

A ja zdecydowanie odradzam.

Świetna sprawa, książka warta posiadania - nie tylko przeczytania^^

Świetna sprawa, książka warta posiadania - nie tylko przeczytania^^